دانشگاه هایدلبرگ آلمان

دانشگاه هایدلبرگ آلمان

دانشگاه هایدلبرگ آلمان (به طور کامل Ruprecht-Karl-Universität Heidelberg) در سال 1386 تأسیس شده است، تقریبا 630 سال پیش.

این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه آلمان است و طیف گسترده ای از موضوعات از علوم انسانی تا پزشکی را در بر می گیرد و در بادن-وورتمبرگ واقع شده است.

در رده بندی دانشگاه جهانی QS در سال 2013 ،رتبه 50 جهان و مقام اول آلمان را کسب کرد. در رتبه بندی شانگهای دانشگاههای جهانی در سال 2013 ، دانشگاه هایدلبرگ رتبه چهارم از بین چهار دانشگاه آلمانی را که در بین 100 جهان را به خود اختصاص داده است. رتبه بندی آموزش عالی تایمز در سال 2013 ، دانشگاه هایدلبرگ را در رده سوم آلمان قرار داده و آن را در شش دانشگاه آلمانی در بین 100 برتر بین المللی قرار داده است.

شعار این دانشگاه”همیشه باز” است و این موسسه قصد دارد با روحیه ای باز و بردباری نسبت به افراد و ایده ها کار کند. هایدلبرگ دارای دوازده دانشکده ، بیش از 30،000 دانشجو و بیش از 5000 کارمند تحقیق و تدریس است.  شهر هایدلبرگ دارای جو کیهانی و دوستانه دانشجویی است.

شهر و دانشگاه به طور یکسان ، طیف گسترده ای از فعالیت های ورزشی و تفریحی و همچنین جشنواره های فیلم و موسیقی و تعداد زیادی موزه را ارائه می دهند ، به این معنی که دانشجویان و کارکنان می توانند در یک فضای فرهنگی متنوع فعالیت داشته باشند.

بسیاری از دوره ها به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان دارای بورس که مایل به یادگیری زبان آلمانی خود هستند ، می توانند قبل از شروع هر ترم ، در یک دوره زبان فشرده برای تحصیل در این دانشگاه شرکت نمایند.

تاریخ ترم
سال تحصیلی: اکتبر – سپتامبر
ترم تابستانی: آوریل-سپتامبر
ترم زمستانی: اکتبر-مارس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *