دانشگاه های رایگان کانادا 2019

  • شرایط تحصیل در دانشگاه های رایگان کانادا در سال 2018 و همچنین اخذ پذیرش دانشگاه های رایگان کانادا 2018  به چه صورت است ؟ 

ما این مقاله را با هدف اینکه کلیه شرایط دانشگاه های رایگان کانادا 2018 و همینطور میزان هزینه های تحصیل برای سال را در دانشگاه های رایگان کانادا 2018 را برای متقاضیان  تحصیل در کانادا بیان کنیم، تالیف نموده ایم.

همچنین در مورد راه های اخذ پذیرش در دانشگاه های رایگان کانادا و نیز مدارک و اسناد مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های رایگان کانادا نیز اطلاعاتی گرداوری شده است .

بیشتر دانشگاه های کانادا دارای هزینه های بسیار اندکی برای دانشجویان دارند و این امر موجب میشود که تحصیل برای دانشجویان در این دانشگاه ها ساده تر از تحصیل در دیگر دانشگاه های کشور های انگلیسی زبان می باشد.

یکی از بزرگترین امتیازات دانشگاه های رایگان کانادا، داشتن رتبه ی بالا در بین دانشگاه های تمام دنیا است. دوره تحصیلی مقطع لیسانس حدود 4 سال طولمی کشد و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری حدود 2 سال زمان می برد .

در این قسمت تعدادی از دانشگاه های کم هزینه کانادا را به شما معرفی می کنیم:

دانشگاه نیوفاندلند (Memorial University Of Newfoundland)

در کل کشور کانادا، این دانشگاه از همه کم هزینه تر می باشد  .Memorial University Of Newfoundland ارائه دهنده دو مقطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد . برای مقطع کارشناسی هزینه  این دانشگاه 8.800 دلار و در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه  10.705 دلار هزینه در پی دارد .

این دانشگاه برای افرادی که از هر کشوری تمایل به ادامه تحصیل دارند مناسب است و بدون هیچ محدودیتی می باشد. همچنین هزینه های تغذیه و اقامت این دانشگاه از دیگر دانشگاه های جهان پایین تراست .

دیدن مطلب
متوسط ​​حقوق در آلمان

دانشگاه پرنس ادوارد (University Of Prince Edward Island)

دانشجویان این دانشگاه بسیار کم تعداد هستند . دانشگاه پرنس ادوارد (University Of Prince Edward Island)این دانشگاه نیز هزینه تحصیل بسیار کمی دارد و دانشگاه ارائه دهنده دو مقطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد .برای مقطع کارشناسی هزینه  این دانشگاه 4.428 دلار و در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه 4.428 دلار هزینه در پی دارد .

دانشگاه براندون (Brandon University)                  

تحصیل در این دانشگاه نیز بسیار مقرون به صرفه است. این دانشگاه نیز در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشددانشجو می پذیرد که هزینه دوره کارشناسی  6.771 دلار است و برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در این دانشگاه باید مبلغ 7.485 دلار پرداخت کنید .

دانشگاه آلبرتا کنکوردیا (Concordia University College Alberta)

دانشگاه Concordia University College Alberta  نیز یکی از دانشگاه های محبوب کشور کانادا است که هم دارای محبوبیت جهانی و هم دارای یکی از پایین ترین هزینه های تحصیلی در کشور کانادا است . برای تحصیل در دوره کارشناسی در این دانشگاه باید 5.680 دلار کانادا هزینه پرداخت شود . همچنین دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد باید معادل 6.100 دلار کانادا پرداخت نماید.

دانشگاه دومینیکن (Dominican University)

یکی دیگر از دانشگاه های کانادا که هزینه تحصیل بسیار پایینی دارد دانشگاه دومینیکن (Dominican University) است . این دانشگاه از نظر بین المللی دانشگاه بسیار معتبری است . هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه معادل 5.000 دلار کانادا می باشد.

دانشگاه آتباسکا (Athabasca University)

دانشگاه دانشگاه آتباسکا (Athabasca University) نیز هم از جنبه هزینه و هم کیفیت تحصیلی دارای سطح بسیار مناسبی است. Athabasca University  مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می نماید .

دیدن مطلب
بورسيه تحصيلي مقطع دكترا در استراليا

برای تحصیل در دوره کارشناسی در این دانشگاه باید 9.440 دلار کانادا هزینه پرداخت شود . همچنین دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد باید معادل 10.490 دلار کانادا پرداخت نماید.

دانشگاه سانتا (University de Saint – Boniface)

این دانشگاه هم مانند دانشگاه های دیگر کانادا دارای سطح اموزشی عالی و هزینه بسیار پایین جهت جذب دانشجو می باشد .

دانشجویان از هر نقطه ای در جهان میتوانند به این دانشگاه درخواست اخذ پذیرش تحصیلی دهند . برای دوره تحصیلی کارشناسی 6.420 دلار باید پرداخت شود .

دانشگاه ساسکاچوان (Saskatchewan university)

دانشگاه دانشگاه ساسکاچوان (Saskatchewan university) دارای حدود 20.000 دانشجو است و بزرگترین دانشگاه در ایالت کانادا است . Saskatchewan university به عنوان ممتاز ترین دانشگاه در سطح جهان شناخته میشود و الان نیز در بین 15 دانشگاه برتر  کانادا جای دارد .

تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه بین 4.000 دلار تا 6.000 دلار هزینه دارد برای مقطع کارشناسی ارشد بین 8.000 تا 10.000 دلار است .

نحوه اخذ پذیرش در دانشگاه های رایگان کانادا (اسناد و مدارک مورد نیاز)

  • ویزای کانادا (Canadian visa )
  • پاسپورت (Passport)
  • مدارک زبان (TOEFL با نمره حداقل 84 )  یا ( IELTS با حداقل نمره 6.5 )
  • انگیزه نامه (Letter Of recommendation)( شما باید دارای  انگیزه نامه مناسب و قوی باشید تا بتوانید دانشگاه را مجاب به پذیرش خودتان نمایید )
  • فرم درخواست بین المللی (International application form)
  • پرداخت هزینه درخواست ((غیر قابل بازگشت می باشد)) (application fee )
  • ریز نمرات مقاطع قبلی(ترجمه ریز نمرات مقاطع دبیرستان و ترجمه ریز نمرات مقطع پیش دانشگاهی و چنانچه مقطع کارشناسی را پشت سر گذاشته اید ریز نمرات مقطع کارشناسی هم باید ترجمه شده و به دانشگاه ارسال گردد )
  • این مدارک برای تمام دانشگاه ها الزامی است ولی ممکن است که بعضی دانشگاه ها اسناد دیگری را هم در خواست کنند .
دیدن مطلب
زندگی در کانادا به عنوان دانشجوی خارجی

تحصیل در کانادا   –   دانشگاه های کانادا   –  تحصیل در کانادا   –   دانشگاه های کانادا – تحصیل در کانادا   –   دانشگاه های کانادا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *