5/5 - (1 امتیاز)

دانشگاه ها در اوکراین

کشور اوکراین دارای دانشگاههای معتبر با رنکینگ بالا است که با توجه به تنوع رشته ای، کیفیت آموزشی بالا، پراکندگی مناسب در شهرهای بزرگ و شهریه مناسب، امکان انتخاب گسترده ای در اختیار دانشجو قرار می دهد. شش نهاد آموزشی در اوکراین وجود دارد که مقوله های تحت پوشش موسسات متخصص عبارتند از: فنی، پزشکی، کشاورزی، آموزشی، فنی (ساخت و ساز و حمل و نقل)، اقتصاد (از جمله امور مالی، اداری و کارآفرینی)، فرهنگ (هنر و طراحی)، مراقبت های بهداشتی و قانون.

ن

نظام تحصیل در اوکراین:

مانند نظام تحصیلی اروپا و امریکا است. طول دوره کارشناسی ۴ ساله و کارشناسی ارشد ۲ ساله و دکترا ۲ تا ۳ ساله است. زبان های مورد استفاده برای آموزش عبارتند از روسی، اوکراینی، انگلیسی و فرانسوی (فقط برای برنامه های پزشکی). متقاضیان بین المللی ممکن است نیاز به آزمون مهارت زبان داشته باشند یا در یک دوره تحصیلی برای تحصیل در روسیه و یا اوکراین به دانشکده پیش ورود مراجعه کنند. دانش آموزانی که به زبان انگلیسی یا فرانسوی تحصیل می کنند نیازی به حضور در دانشکده های مقدماتی ندارند، اما می توانند در طول دوره تحصیلی خود به عنوان یک دوره مستقل مطالعه کنند.

شش دانشگاه در اوکراین در رتبه بندی جهانی دانشگاه QS رتبه بندی 2016-2017 را نشان می دهد، در حالی که هشت امتیاز دیگر در رتبه بندی دانشگاه QS شامل: EECA 2016 است:

دانشگاه ملی پلی تکنیک کیف

یکی از دانشگاه های بزرگ و معتبر اوکراین است که دارای نوزده دپارتمان در رشته های مهندسی٫ فیزیک و ریاضی ست. امکان تحصیل در پایه های لیسانس٫ فوق لیسانس و دکترا به سه زبان اوکراینی٫ روسی و انگلیسی تدریس می شود.

دیدن مطلب
متوسط ​​حقوق در آلمان

دانشگاه ملی هوا و فضای خارکف (خائی)

این دانشگاه در سال 1665 تاسیس شده است و معروفترین دانشگاه علوم هوا و فضا این دانشگاه است. خارکف مورد تایید وزارت علوم ایران است. مقاطع تحصیلی : لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در رشته های: هواپیما و هلیکوپتر، تکنولوژی ساخت و تولید هواپیما و هلیکوپتر، سیستم های روبوتیک ،تکنولوژی اطلاعات طراحی، شناخت موتورهای هواپیما، تکنولوژی کنترل سیستمها، ساخت راکت و فضاپیما، نرم افزار های سیستمهای اتوماتیک، رادیو الکترونیک،مدیریت مالی ، اقتصاد، بیوتکنولوژی،تکنولوژی ارتباطات ارائه میشود.

تاراس Schevchenko دانشگاه ملی کیف

دانشگاه تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ اوکراین، معروفترین دانشگاه اوکراین در رشته های علوم انسانی است . این دانشگاه دارای امکانات عالی آموزشی و خوابگاه مدرن می باشد. .به همین منظور شهریه این دانشگاه نسبت به دیگر دانشگاه کمی بالاتر است. گروههای پزشکی و مهندسی به زبان روسی ارائه می باشد.

دانشگاه فنی کیف : Presidential University 

دانشگاه فنی ملی اوکراین “موسسه پلی تکنیک کیف” در سال 1898 تاسیس شده است و در سال جاری 551-600 در جهان و 48 در EECA رتبه بندی می شود.
این دانشگاه، برای دوره های پیش دانشگاهی علوم پزشکی و مهندسی بسیار مناسب است و دارای امکانات بسیار خوب و عالی و جدید برای آموزش دوره های زبان روسی است. ویژگیهای بسیار مهم این دانشگاه:1- فاصله نزدیک خوابگاه و کالج (50 متر ). 2- خوابگاه مستقل و تفکیک شده برای خانمها و آقایان. 3- نظم و نظارت بسیار زیاد در کیفیت تحصیلی دانشجویان. 4- ارسال گزارش تحصیلی برای خانواده های دانشجویان. 5- سالن ورزشی. 6- اینترنت نامحدود. 7- دو خوابگاه جدید و مجهز به صورت سوئیت آپارتمان با امکانات ویژه.

دیدن مطلب
بورسیه علمی مقطع دکترای ایتالیا

دانشگاه علوم پزشکی لوو:Lviv state University 

این دانشگاه در سال 1784 توسط جوزف دوم که بعدها امپراتور اتریش مجارستان منتخب شد، تاسیس گردید. این دانشگاه رتبه دوم دانشگاههاي علوم پزشكي را بعد از دانشگاه علوم پزشكي كيف دارا است. دارای قدمت زیادی است و در حال حاضر این دانشگاه دارای 88 پرفسور و 294 دانشیار و 400 استادیار و بیش از 4400 دانشجو می باشد.
رشته های ارائه دهنده: اين دانشگاه داراي رشته هاي پزشكي(6سال).

  • دندانپزشكي(5 سال)
  • داروسازي(فوق ليسانس-5 سال)
  • و پرستاري(ليسانس-4 سال)
  • و تخصص های پزشكی و دندانپزشكی(3تا6سال). تخصصهای پزشكي و داروسازی شامل:طب داخلی (گوارش، قلب، دستگاه تنفسی)، جراحی،جراحی اعصاب، اطفال، زنان و زايمان،بیماری چشمی، بيماريهای كودكان، ارتوپدی، بيماريهای عفونی و اپيدمي شناسی، بيماری سل، مغز و اعصاب، بیماری پوست و آمیزشی، گوش وحلق وبيني، روانپزشكی، دستگاه ادراری و تناسلی، سرطان و تومر شناسی، غدد داخلی، طب اورژانس، جراحی فك و صورت،بهداشت كودكان، ارتودنسی، دندانپزشكي ارتوپديك، تكنولوژيی تهيه دارو، تكنولوژی صنعتی تهيه دارو، اقتصاد دارو.

سه دانشگاه برتر دیگر در اوکراین در رتبه بندی جهانی رتبه بندی دانشگاه QS عبارتند از:

National Technical University “Kharkiv Polytechnic Institute” (701+ in the world; 97th in the EECA region)
Sumy State University (701+ in the world; 98th in EECA)
Donetsk National University

 

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدن مطلب
تحصیل در آفریقای جنوبی