دانشگاه وین اتریش

دانشگاه وین اتریش

دانشگاه وین اتریش یکی از معتبرترین و جزء قدیمی ترین دانشگاههای دنیاست. نقش اصلی و مهمی در بین المللی شدن کشور اتریش دارد. دانشگاه وین اتریش نه تنها از برترین دانشگاه های اتریش به شمار می رود بلکه دارای رنکینگ 153در دنیا و 63در اروپا بوده و طبق رده بندی Times رنکینگ دانشگاه وین ۱۶۱ دنیا و ۷۴ اروپا می باشد.

همچنین شهر وین در ۱۰ سال گذشته بهترین شهر دنیا به لحاظ کیفیت زندگی بوده و همیشه با شهرهای زوریخ؛ سیدنی و ونکوور در رقابت بوده است. در ادامه بیشتر به معرفی دانشگاه وین در کشور اتریش می پردازیم.

رشته های ارائه شده در دانشگاه وین اتریش

در این دانشگاه بیش از ۱۸۸ رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در 15 دانشکده ارائه شده است که بیش از ۹۴ هزار دانشجو از سراسر دنیا در این رشته ها مشغول به تحصیل در اتریش می باشند.

زبان تحصیل در مقطع کارشناسی آلمانی است به مدرک B2 برای دانشگاه تکنیک وین نیاز است و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز می توان به زبان انگلیسی تحصیل کرد.

دیدن مطلب
شرایط و مدارک ازدواج با یک شهروند اتریشی

این دانشگاه در حال حاضر حدود ۹۷۰۰ نفر کارمند دارد که حدود ۷۰۰۰نفر از آنها اعضای هیات علمی می باشند.

خوابگاه دانشگاه وین

دانشگاه وین اتریش تنوعی از خوابگاه ها و محل های اسکان را در اختیار دانشجویان خود قرار داده است. یکی از این محل های اسکان دانشجویان، خوابگاه های دانشگاه است که برای رزرو آن حتما بایستی ۶ ماه پیش از شروع ترم تحصیلی اقادامات لازم صورت گیرد.

هزینه خوابگاه نیز بین ۱۸۰ تا ۲۵۰ یورو برای اتاق یک نفره و ۱۵۰ تا ۲۰۰ یورو برای اتاق دو نفره می باشد. نوع دیگری از اقامت نیز اقامت در آپارتمان های مشترک است. دانشجویان معمولا با یکدیگر در این آپارتمان ها زندگی می کنند. و نوع دیگر آن آپارتمان های اجاره ای می باشد.

شهریه دانشگاه وین اتریش

به طور کلی، شهریه دانشگاه وین برای دانشجویان هر ترم 363 یورو ، و برای  غیر اتحادیه اروپا 726 یورو است. همچنین علاوه بر  این مقدار، دانشجویان باید هزینه بیمه دانشجویی را پرداخت نمایند.

برای اطلاع از چگونگی تحصیل رایگان در اتریش می توانید با موسسه ما، موسسه حقوقی نوباوران در تهران تماس حاصل نمایید.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدن مطلب
شرایط تحصیل در اتریش