درباره ی آلمان

آلمان با نام  رسمی جمهوری فدرال، کشوری واقع در قاره ی اروپاست که پایتخت آن برلین است. آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند هم مرز دارد. مساحت آن ۳۵۷۱۲۱٫۴۱ کیلومتر مربع است و با ۸۲ میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین کشور اروپا است.

جنگ جهانی اول و دوم

بعد از به پایان رساندن جنگ جهانی اول کشور آلمان با شکستیهای ویران کننده روبرو شد. دوره رکود اقتصادی و وجود تندروها در حکومت نهایتا در سال ۱۹۳۳ سوسیالیست های ملی قدرت را در دست گرفتند و در همان زمان آدولف هیتلر به عنوان صدراعظم کشور آلمان انتخاب شد و همین انتخاب باعث بوجود آمدن جنگ جهانی دوم شد.

پس از جنگ‌جهانی دوم، کشور آلمان، به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم شد، و در سال ۱۹۹۰آلمان غربی و شرقی متحد شدند و جمهوری فدرال آلمان را تشکیل دادند. کشور آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی است و شامل ۱۶ ایالت می باشد. ایالت‌ها می‌توانند در برخی مسائل مستقل عمل نمایند.

زندگی و کار و اشتغال در آلمان

کشور آلمان از لحاظ صادرات به عنوان بزرگترین صادر کننده در سطح جهان معرفی شده است ولی با این وجود به واردات مواد اولیه بسیار وابسته است. واحد پول در این کشور یورو است و متوسط درآمد ماهانه ی زندگی در این کشور متناسب با سطح متوسط زندگی است. در حال حاضر حداقل حقوق در آلمان 9 یورو در ساعت تعیین شده است .

دیدن مطلب
کارهایی که نباید در آلمان انجام دهید

تقریبا ۴۰ میلیون نفر از جمعیت آلمان مشغول به کار هستند، که از این تعداد ۵۳٫۲ درصد مرد و ۴۶٫۸ درصد را زنان تشکیل می‌دهند. حدود ۲٫۱ میلیون نفر نیز در آلمان بیکار هستند که نرخ بیکاری بین این افراد (۱۵-۷۴ ساله)  بوده است.
در حدود  ۱۸ میلیون ازدواج در کشور آلمان ثبت شده‌است.

از این تعداد حدود ۳۴۰۰۰مربوط به زوج‌های هم‌جنسی‌ است. جمعیت زیر ۱۸ ساله‌های آلمان حدود ۱۵٫۷٪ کل جمعیت را تشکیل می‌دهد. ۱۴٫۱٪ جامعهٔ آلمان ۱۸-۲۹ سال سن دارند. ۲۸٫۲٪ جمعیت ۳۰-۴۹ ساله هستند. ۵۰-۶۴ ساله‌های این کشور ۲۰٪ جامعه را تشکیل می‌دهند و ۲۱٪ درصد جمعیت نیز بالای ۶۵ سال سن دارند.

کشور آلمان دارای شهرهای مختلفی می باشد که مهمترین آنها را به اختصار توضیح داده ایم:

برلین

بزرگترین شهر آلمان و یکی از توریستی ترین شهرهای آلمان می باشد، اما از نظر اقتصادی جایگاه بالایی ندارد.شهر برلین به عنوان پایتخت آلمان مکانی مناسب برای شب نشینی های متنوع است.همچنین بهترین دانشگاه های آلمان در این شهر واقع است.

هامبورگ

شهر هامبورگ بعد از شهر برلین دومین شهر بزرگ آلمان به شمار می رود. شهر هامبورگ رودخانه و دریاچه های بسیار دارد. و ب شهر بندر آلمان معروف است. هامبورگ از مهمترین مراکز اقتصادی کشور آلمان محصوب میشود.

مونیخ

بعد از شهر برلین شهر مونیخ مهمترین شهر کشور آلمان شناخته می شود و همچنین دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد. این شهر از کیفیت بالای زندگی برخوردار است و دارای آب و هوای معتدل و دل انگیزی است. همچنین شرکت ها و کمپانی های صنعتی بزرگی مثل شرکت BMW در این شهر فعالیت می کنند.

دیدن مطلب
پنج دلیل برای درس خواندن در چین

فرانکفورت

فرانکفورت مرکز اقتصادی و فرهنگی کشور آلمان است و یکی از ثروتمند ترین مراکز اروپاست. شهر فرانکفورت زادگاه گوته یکی از معروف ترین نویسندگان جهان می باشد و به همین دلیل مرکز فرهنگ و ادبیات است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین موسسه حقوقی نوباوران تماس حاصل فرمایید و از مشاوره همکاران در زمینه مهاجرت به آلمان و موارد مرتبط دیگر بهره مند شوید.

تحصیل در آلمان

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *