کانادا

کانادا

معرفی به کانادا

کانادا دارای دموکراسی پارلمانی و سیستم فدرال است. این یک سلطنت مشروطه است به این معنی که ملکه الیزابت رئیس دولت است ، اگرچه اختیارات وی در دولت محدود است و او فقط یک رئیس دولت محسوب می شود.

کانادا کشوری وسیع است که تفاوت های فرهنگی قابل توجهی در مناطق خود دارد. در سال 1867 خودمختار شد و در سال 1982 ، روابط استعماری خود با انگلیس را قطع کرد. با این حال ، کانادا پیوندهای خود را با سلطنت به عنوان عضو مشترک المنافع ملل حفظ می کند.

کانادا کشوری با تابعیت دوگانه است ، (فرانسه کانادا و انگلیسی کانادا) ، که ریشه در تسخیر انگلیس مستعمره فرانسه (اطراف کبک و انتاریو) در سال 1760 دارد. این میراث دوگانه بر مسائل سیاسی و اجتماعی مربوط به این کشور حاکم است. و تا حدی مردم خود را قطبی کرده است. جامعه فرانسوی زبان به شدت از منشأ فرهنگی و زبان آنها دفاع می کند و در برابر جذب مقاومت می کند.

زبان در کانادا

زبانهای رسمی که در کانادا صحبت می شوند انگلیسی و فرانسوی هستند ، گرچه انگلیسی زبانان بیشتری نسبت به فرانسه دارند.

بیش از 60 زبان بومی زبان در سراسر کشور وجود دارد ، از Algonquin Cree تا Inuit.

سوابق مربوط به سال 2011 زبانهای کانادا را به شرح زیر برآورد می کند: انگلیسی (رسمی) 58.7٪ ، فرانسوی (رسمی) 22٪ ، پنجابی 1.4٪ ، ایتالیایی 1.3٪ ، اسپانیایی 1.3٪ ، آلمانی 1.3٪ ، کانتونی 1.2٪ ، تاگالوگ 1.2٪ ، عربی 1.1٪ ، سایر 10.5٪

دین و اعتقادات

39٪ كاتولیك (شامل 38.8٪ كاتولیك رومی ، سایر كاتولیكها٪ 2) ، پروتستان٪ 20.3٪ (شامل كلیسای متحد 6.1٪ ، آنگلیكای 5٪ ، باپتیست 1.9٪ ، لوتران 1.5٪ ، پنطیكاستال 1.5٪ ، پروتستان 4/1٪ ، سایر پروتستان 2.9 ٪) ، ارتدکس 1.6٪ ، سایر مسیحیان 6.3٪ ، مسلمین 3.2٪ ، هندو 1.5٪ ، سیک 1.4٪ ، بودایی 1.1٪ ، یهودی 1٪ ، 0.6٪ دیگر ، هیچ 23.9٪ (2011 ارزیابی)

جشن های بزرگ / جشن های سکولار

روزهای جشن ملی در کانادا عبارتند از: روز سال نو (اول ژانویه) ، جمعه خوب (دو روز قبل از عید پاک یکشنبه) ، دوشنبه عید پاک ، روز ویکتوریا (آخرین دوشنبه قبل از 25 مه) ، روز کانادا (1 ژوئیه) ، روز کار ( دوشنبه اول سپتامبر) ، روز شکرگذاری (دوشنبه دوم اکتبر) ، روز یادبود (11 آبان) ، روز کریسمس و بوکس (25 و 26 دسامبر).

دیدن مطلب
ثبت شرکت در لیتوانی

شرایط خانواده

 • تا اواسط قرن بیستم ، بیشتر خانوارهای کانادا توسط زوج های متاهل اداره می شدند ، اما تا سال 2010 این آمار به میزان قابل توجهی کاهش یافته بود. این امر به دلیل این بود که بسیاری از زوج ها به جای ازدواج ، تصمیم به زندگی مشترک داشتند.
 • در اتحادیه های “قانون عادی” کانادا رسماً به رسمیت شناخته شده و تقریباً همان حقوق و امتیازات را با ازدواج های متعارف ارائه می دهند. با این حال ، مقررات مربوط به صلاحیت اتحادیه های حقوق مشترک بین استانها متفاوت است. در بریتیش کلمبیا ، لابرادور و نیوفاندلند زوج هایی که وارد اتحادیه حقوقی مشترک می شوند باید قبل از اعطای حقوق برابر با همسران متاهل خود ، دو سال با هم زندگی کنند. در انتاریو دوره سه سال یا در صورت داشتن فرزند ، یک سال است. کبک اتحادیه های قانون مشترک را به همان روشی که استان های دیگر به رسمیت نمی شناسد ، نمی شناسد و از تمهیدات مشابه به عنوان اتحادیه های حقوقی یاد می کند. این زوج ها از حقوق و مسئولیت های مشابه زوج های متاهل برخوردار هستند.
 • خانواده کانادایی طی سی سال گذشته با گرایش به خانواده های کوچکتر و افزایش والدین مجرد تغییر کرده است. در سال 2005 ، ازدواج همجنسگرایان قانونی شد و به زوجین همان حقوق در ازدواج و اتحادیه های حقوق مشترک را داد.
 • روند بیش از 70 سال زنان در خارج از خانه در 30 سال گذشته نیز تغییر کرده است. این امر منجر به برابری بیشتر خانواده ها با بیشتر مردان در مشاغل خانگی ، مراقبت از کودکان و تهیه وعده های غذایی می شود.

طبقه بندی اجتماعی

 • یک کشور جغرافیایی پهناور ، کانادا دارای اختلافات عظیم منطقه ای از جمله تنوع قومی است که درک منسجمی از طبقه بندی اجتماعی را پیچیده می کند. در استانهای مرکزی ، توسعه اقتصادی و ثروت درآمدهای بالاتر و برابری طبقاتی بیشتر منعکس می شود.
 • در استانهای روستایی بیشتر درآمد متوسط ​​غالباً 25٪ پایین تر از میانگین ملی با تعداد بیشتری شغل کم کارآمد و کم درآمد است که باعث ایجاد تقسیم طبقاتی می شود. در این مناطق ، تقسیم کلاس در بسیاری از تحصیل که قبل از اتمام دوره متوسطه ترک می کنند ، شامل آموزش کمتری است.
دیدن مطلب
زندگی دانشجویی در هندوستان

نقش های جنسیتی

 • در حالی که هیچ محرومیت شناخته شده ای در رابطه با جنسیت در محیط کار وجود ندارد ، روند برابری به آهستگی پیش می رود و هنوز هم برخی تعصبات وجود دارد. به عنوان مثال ، در صنعت مراقبت های بهداشتی که مردان تمایل به پیشبرد موقعیت ها را دارند می توان مثال زد. حرفه پزشکی بیشتر بر مردان حاکم است ، در حالی که زنان در نقش های پرستاری و پرورشی نماینده تر هستند
 • زن و مرد هر دو می توانند در زندگی سیاسی شرکت کنند و با وضعیت مساوی ادراک شده وارد دولت شوند. با این حال ، این در توازن جنسیتی سیاسی کلی منعکس نشده است.
  با این حال ، نقش زنان و مردان در خانه ، در طی چند دهه گذشته به طور چشمگیری تغییر کرده است که تعداد بیشتری از مردان در مراقبت از کودکان و مشاغل خانگی مشارکت داشتند.

کودکان

 • طبق قانون کودکان از شش سالگی تا شانزده سالگی می توانند در آموزش و پرورش شرکت کنند. برای فرزندان در خانه مجاز است اگرچه این باید مطابق دستورالعمل های دولت باشد.
 • به طور سنتی مراقبت از نوزادان عمدتاً استان مادر در خانواده بوده است اما با ورود تعداد بیشتری از خانمها به محل کار ، افزایش ارائه خدمات مراقبت از نوزادان افزایش یافته است.
 • مراکز فرزندآوری پیرامون آموزش کودکان به هنجارهای مناسب اجتماعی و کنترل رفتار.
 • اگرچه والدین مجاز به استفاده از وسایل بدنی برای نظم و انضباط در كودك هستند كه این امر می تواند شامل مهارت های طاقت فرسا باشد ، اما استفاده از مجری یا ضرب و شتم كودك در عصبانیت یا قصاص ، طبق قانون كانادا منطقی تلقی نمی شود.
 • کودکان زیر دوازده سال را نمی توان متهم به جرم کرد ، اگرچه والدین می توانند از نظر مالی مسئولیت رفتار خود را بر عهده بگیرند.
  با افزایش تنوع قومی ، بسیاری از زمینه های پرورش فرزندان وجود دارد که در خصوص مباحثی مانند ازدواج ، ختنه و مدراس دینی وارد انجمن سیاسی می شوند.

اقتصاد

 • به عنوان عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) ، کانادا یکی از ثروتمندترین کشورها در جهان است.
 • کالاهای بی شماری از جمله محصولات جنگلی طبیعی ، کالاهای تولیدی از جمله خودرو ، روغن و مواد معدنی را تولید و صادر می کند. اگرچه بازار صادراتی اصلی کانادا ایالات متحده است ، اقتصاد آنها برای تجارت جهانی باز است.
 • تولید ناخالص داخلی کانادا در سه ماهه اول سال 2017 با رشد 3.7 درصدی همراه بود.
دیدن مطلب
هزینه زندگی و تحصیل در گرجستان

غذا

 • کانادا دارای میراث غنی کشاورزی و کشاورزی تولید مواد غذایی و حیوانات است. آنها به عنوان “غذای بزرگ” به ویژه گوشت طبقه بندی می شوند.
 • به طور سنتی بیشتر خانواده ها روزانه سه وعده غذایی دارند که شامل صبحانه ، ناهار و اصلی ترین وعده غذایی شام روزانه است که عصرانه میل می شود.
 • کانادا جمعیت قومی وسیع و متنوعی دارد که در سراسر کشور گسترش یافته به طوری که تغییرات قابل توجهی از وعده های غذایی و غذاهای سنتی وجود دارد.
 • غذاهای پرطرفدار در کانادا عبارتند از: “پوتین” که از کبک سرچشمه می گیرد و شامل سیب زمینی سرخ شده و پنیر فرنگی است که همراه با مزه قهوه ای است ، بیکن “peameal” کانادایی که از لاله گوشت خوک سرچشمه می گیرد و در ذرت ذرت آرد شده و گرد شده است. همچنین شربت افرا به همراه دونات ، ترش کره و پنکیک مورد علاقه بسیار خوبی است.

هنر ، علوم انسانی و فرهنگ عامه

 • هیچ استانداردی برای سنت ادبی در کانادا وجود ندارد ، زیرا ریشه های انگلیس به ادبیات انگلیسی متکی است. با این وجود بسیاری از نویسندگان مشهور بین المللی در کانادا از جمله نویسندگانی همچون مارگارت آوتوود (داستان دستیار) ، LM Mongomery (آن از گبل های سبز) و رابرت مونش (Love You Forever) حضور دارند.
 • تعدادی از گالری های هنری با بودجه دولتی در اکثر استان ها وجود دارد و کانادا در تمام رسانه ها هنرمندان تولید کرده است. همچنین تعداد زیادی گالری کوچک و تعاونی کوچکتر وجود دارند که از هنرمندان جدید پشتیبانی می کنند.
 • در هنرهای نمایشی ، کانادا تئاترهای زیادی در سراسر کشور دارد. به ویژه در شهرهای بزرگتر. ماهیت تئاتر از موسیقی تا شرکت های کوچک جامعه متفاوت است. چندین شرکت متخصص در زمینه ادبیات انگلیسی از جمله جشنواره استراتفورد شکسپیر و جشنواره شاو وجود دارند که سالانه برگزار می شود و در انتاریو مستقر است.

تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *