درخواست پناهندگی در فرانسه

  • روند درخواست پناهندگی در فرانسه در سال 2019 به چه صورت است؟
  • شرایط پناهندگی در فرانسه به چه صورتی است؟
  • کارت اقامت پناهندگی فرانسه برای چه مدت است؟
  • درخواست پناهندگی چه کسانی در فرانسه پذیرفته می شود؟

در خصوص پناهندگی در فرانسه شخص زمانی می تواند درخواست پناهندگی دهد که از جانب دولت و یا شهروندان کشورش مورد تهدید جانی قرار گرفته و حضورش در کشور برای خود و خانواده اش خطرساز است.

در اینصورت شخص از کشور دیگری درخواست پناهندگی میکند. قوانین مهاجرت و پناهندگی در تمام کشورهای اروپایی یکسان نیست موسسه نوباوران به هیچ وجه این راه پر خطر و آسیب پذیر را برای مهاجرت به فرانسه پیشنهاد نمیکند.

روند دوبلین

یک کشور تنها می تواند مسئول بررسی تقاضای پناهندگی شما در اتحادیه اروپا باشد.

بر طبق قانون دوبلین 3 ، این کشور می تواند:1- کشوری باشد که از طریق آن وارد اروپا شده و در آن کشور  مورد بازرسی قرار گرفته اید 2- کشوری باشد که به شما ویزا یا اقامت داده باشد.

معیارهای دیگری مانند زیرسن بودن یا رشته فامیلی ممکن است در نظر گرفته شود.

به طور کلی حقوق پناهندگان بر اساس دو پیمان نامه بین المللی تعیین شده است :

  • پیمان نامه ژنو ۱۹۵۱ (سازمان ملل متحد)
  • پیمان نامه اروپایی حقوق بشر

مقررات کشور فرانسه مربوط به ورود و خروج اشخاص بیگانه و حقوق زندگی پناهجویان بر اساس 2 پیمان ژنو و پیمان حقوق بشر عمل می نماید .

میتوان گفت دو شکل حمایتی برای این افراد در نظر گرفته شده است

1- قانون پناهندگی فرانسه : پناهجویان کارت اقامت ده ساله با اجازه کار دریافت می نمایند که بعد از این تاریخ میتوانند تمدید کنند.

دیدن مطلب
خدمات مهاجرتی از طریق سرمایه گزاری

2- حمایت جنبی: پناهجو کارت اقامت یکساله با اجازه کار دریافت نماید.

 

متقاضی درخواست پناهندگی در فرانسه می بایست قبل از هرگونه اقدام این موارد را رعایت نماید

  • متقاضی پناهجویی باید از تمام مدارک خود به سازمان مربوطه یک نسخه کپی تهیه کرده باشد و اصل را نزد خود نگه دارد.
  • تمام مکاتبات خود را با پست سفارشی ارسال کند. قبض آبی تاییدیه ی ارسال نامه و قبض صورتی تاییدیه ی دریافت نامه که  بایستی نزد خود نگاه دارد.

نکته: شخص متقاضی پناهندگی میتواند بدون داشتن شناسنامه ، گذرنامه و ویزا درخواست پناهندگی دهد و از حمایت دولت فرانسه بهره مند شود.

آدرس پستی

برای درخواست پناهندگی در فرانسه در اولین مرحله  یک آدرس پستی برای خود تهیه نماید به طوری که یک فرد حقیقی برای شما یک گواهی مسکن می نویسد یا می توانید از یک انجمن بخواهید که از آدرس خود برای این منظور استفاده کنید.این انجمن باید از طرف اداره پلیس، به طور رسمی شناخته شده باشد و اجازه این کار را داشته باشد.

اولین تقاضا پناهندگی فرانسه

چنانچه گواهی مسکن را دریافت کردید  به اداره پلیس مرکزی استان محل سکونت خود مراجعه کنید و از این اداره درخواست اجازه اقامت در فرانسه را نمایید.در صورت موافقت با درخواست پناهندگی ، شما می توانید با همراه داشتن پاسخ مثبت (OFPRA) و آدرس یک شخص حقیقی که نزد او سکونت دارید به همراه ۴ قطعه عکس به اداره پلیس مراجعه کنید. ظرف مدت 8 روز برای شما کارت زرد با اعتبار سه ماهه و قابل تمدید و حق کار برای شما صادر می کنند، سپس با مدارک شناسایی که افپرا  بعد از قبولی شما صادر می کند به همراه نتیجه معاینات پزشکی که زیر نظر بنگاه ملی پذیرش بیگانگان و مهاجرین انجام میشود به اداره پلیس مراجعه کرده و درخواست کارت اقامت ده ساله نمایید.

دیدن مطلب
رشته های انگلیسی زبان در مقاطع مختلف دانشگاههای ایتالیا

 

حقوق کار پناهندگان

تنها در دو صورت در زمان پناهندگی قصد کار دارید که عبارتند از

1- در صورتی که پس از گذشت یکسال پس از ارسال درخواست پناهندگی شما به افپرا OFPRA در این مدت پاسخ قطعی از سوی این اداره دریافت نکرده باشید.

2- در صورتی که درخواست شما درخواست پناهندگی تان توسط افپرا از دادگاه ملی پناهندگان پذیرفته نشود و در دادگاه تجدید نظر به نتیجه نرسید میتوانید برای کار اقدام کنید که در هر دو حالت پیدا کردن کار در فرانسه مشکل است.

توضیحات مختصری از شرایط درخواست پناهندگی فرانسه برای شما عزیزان ارائه دادیم.

با توجه به مشکلات و خطراتی را که این راه دارد توصیه ما بر این است که اصولاً پناهندگی راه درستی برای مهاجرت نیست. راه های بسیار مطمئن تر و آسان تری برای مهاجرت وجود دارد که هم خطرات مالی و جانی و آوارگی  را ندارد و هم اینکه شما با عزت وارد کشور مطلوب خود می شوید و می توانید با کمترین هزینه اقامت آن کشور را به دست آورید.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *