دلایل تحصیل در آلمان

از جمله  دلایل تحصیل در آلمان : میتوان گفت که آلمان دانشگاه های مختلف و زیادی دارد. که در رنکینگ جهانی دارای رتبه بالایی  هستند.دولت آلمان این فرصت را برای دانشجویان خارجی فراهم کرده  که بتوانند تحصیلی رایگان به نسبت شهریه بسیار کم داشته باشند.

در دانشگاه های آلمان رشته های مختلفی وجود دارد که شما با تحصیل در یکی از این رشته ها میتوانید فرصت شغلی خوبی در آلمان و یا کشور خود داشته باشید.

در مراکز آموزش و دانشگاهی این کشور که دارای کیفیت بالای هستند رشته های همچون پزشکی،معماری،مهندسی های مختلف تدریس میشوند.

اینها فقط گوشه ای از دلایل تحصیل در آلمان هستند.که در ادامه شما را با دیگر مزایایی آن آشنا میکنیم:

کیفیت بالای آموزشی

یکی از دلایل تحصیل در آلمان دانشگاه های ممتاز این کشور هستند.اگر به رنکینگ دانشگاه های برتر جهان نگاهی بیاندازید،متوجه خواهید شد دانشگاه های این کشور دارای رتبه بالای هستند.حال چه دلایلی باعث شده است این دانشگاه ها به همچین رتبه ای دست پیدا کنند؟

دانشگاه های آلمان با بهره مندی از اساتید برتر خود،استفاده از روش های نوین تدریس،داشتن رشته های تحصیلی مختلف،بکارگیری اساتید حرفه ای و با تجربه در رشته های مختلف،استاندارد های بالای آموزشی توانسته است خود را جزء برترین ها کند.

با تحصیل در این دانشگاه ها شما میتوانید فرصت های شغلی خوبی را در آلمان یا دیگر کشورهای اروپایی و یا کشور خود بدست آورید. پیشنهاد میکنیم قبل از اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی این کشوربا دانشگاه های این کشور بیشتر آشنا شوید. و چند تا از آنها را برای تحصیل انتخاب کنید.

دیدن مطلب
ویزای کار آلمان

تحصیل رایگان

هانطور که اشاره کردیم از جمله دلایل تحصیل در آلمان اینست که دولت این کشور با فراهم کردن امکانات و قوانینی، کاری کرده که تحصیل در این کشور رایگان باشد.

دولت آلمان این قانون را در اکتبر سال2014 تصویب کرد.با چنین فرصتی شما میتوانید شما میتوانید به علاوه داشتن مدرک تحصیلی معتبر به عنوان یک نیروی متخصص و کار آزموده در نقاط مختلف جهان مشغول به کار شوید.

البته توجه داشته باشید که این قانون برای دانشگاه های خصوصی صدق نمیکند.و هزینه ها بستگی به نوع دانشگاه دارد.

شهریه هم در دانشگاه های دولتی بصورت نمادین سهم سه ماهه است آن هم برای استفاده کامل از حمل و نقل عمومی آن منطقه است. بدانید که فقط برای دانشجویان مقطع لیسانس شهریه رایگان است.

و برای مقاطع بالاتر از آن باید هزینه های تحصیلی خود را بپردازید.این نکته را مد نظر قرار دهید که اگر شما برای کارشناسی ارشد دریک دانشگاه دولتی تحصیل کنید میتوانید نسبت به تحصیل در یک دانشگاه خصوصی چند هزار یورو صرفه جویی کنید.

نیاز به دانستن زبان آلمانی نیست

همیشه داوطلبین تحصیل در کشورهای غیر انگلیسی زبان دغدغه زبان آن کشور را داشتند. در قوانین بیشتر کشورها برای ویزای تحصیلی، اگر شما مدرک زبانی نداشتید حتی نمیتوانستید از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرید.

اما کشور آلمان این مشکل را حل کرده.که میتوان آن را از دلایل تحصیل در آلمان نامید، و آن هم اینست که دانشگاه های آلمانی با داشتن رشته های انگلیسی زبان برای دانشجویان خارجی، دیگر نیاز به داشتن مدرک زبان آلمانی ندارند.

دیدن مطلب
شرایط کار دانشجویی در آلمان

شما با تحصیل در آلمان این امکان را دارید که در کنار تحصیل زبان آلمانی را یاد بگیرید.

تحصیل در آلمان

اقامت اروپا

ویزای شینگن

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.