دوره عملی حقوق LPC در انگلستان

  • دوره عملی حقوق LPC در انگلستان چه کسانی میتوانند برای شرکت در دوره عملی حقوق (LPC)  شرکت کنند
  •  دروس و واحدهایی که در دوره عملی حقوق (LPC) ارائه می­شود چیست؟
  • چگونه می­توان از بورسیه و کمک ­های مالی برای دوره عملی حقوق (LPC) استفاده کرد؟
  • مراحل شرکت در دوره عملی حقوق (LPC) چگونه است؟

چه اشخاصی دارای شرایط اخذ دوره عملی حقوق LPC در انگلستان هستند؟

الف)با داشتن یک مدرک کارشناسی حقوقی

(ب)قبولی در آزمون حرفه­ای رایج­شان (CPE) یا دیپلم فارغ­ التحصیلی در حقوق(GDL)

(ج)تحصیل در رشته دیگری جز رشته حقوق پس از مدرک کارشناسی، برای این دوره واجد شرایط شوند.

تمام دوره ­های عملی حقوق  LPC مورد تایید جامعه حقوقی است و آموزش ، بورسیه و مشاوره در خدمت وکلای جدید است.

دوره عملی حقوق

دوره عملی حقوق (LPC) این دوره به منظور اتصال میان تحصیلات آکادمیک و کارآموزی در یک شرکت حقوقی است که دوره های کارشناسی ارشد در حقوق عملی نام دارد. در این دوره ها  افراد  متقاضی مبانی اداره کردن جلسات با موکل ، عقد قراردادهای بزرگ و موارد دیگری را می ­آموزند.  از ویژگی­ مهم این دوره بالا بودن حجم مطالب و فشردگی آنها برای دانشجویان است.

این دوره برای پلی است  میان تحصیلات آکادمیک و آموزش در یک شرکت حقوقی. این دوره ها 1 ساله و تمام وقت بوده و در صورت پاره وقت شدن دوساله است و شهریه ­آن در حدود 14,550 یورو در سال است.دانشجویان اندکی می­توانند تحت یک قرارداد بین کارفرما و خود، هزینه هایشان که شامل شهریه و زندگی کردن است توسط کارفرما پرداخت نمایند.

این دوره معمولا پس از اتمام دوره حقوقی برگزار می گردد. تعداد کمی از دانشجویان پس از تحصیل  در یک رشته ای غیر از حقوق این دوره را می گذرانند  و یک دوره تبدیلی دیگر که  دیپلم فارغ ­التحصیلی در حقوق (GDL/CPE) نام دارد را پشت سر می­ گذرانند. این نام (LPC ) توسط جامعه حقوقی انگلستان و ولز نامگذاری شده است و در سال 1993 جایگزین امتحان حقوقی جامعه حقوقی (LSF) شد.

دیدن مطلب
ترکیه پناهندگی

LPC در دانشگاه های استرالیا به فارغ ­التحصیلان LLB ،  به عنوان جایگزینی برای یک منشی دارای سمت ارائه می­شود و نیز در اسکاتلند ، دیپلم حقوق عملی معادل LPC است.

محتوایدوره عملی حقوق LPC در انگلستان

محتوای این دوره ها را می­توان به سه دوره یادگیری گروه بندی کرد.

دوره­ (الف) -واحدهای اجباری اساسی 

دوره (ب)- واحدهای اختیاری

دوره (ج)- مهارت­های عملی هستند که شامل مهارت ­ها، دفاع، مصاحبه و مشاوره ، نگارش و پژوهش، گزارشات وکلا و مدیریت و مالیات­ بندی را هستند.

می توان گفت واحدهای اجباری در اولین و طولانی ترین بخش دوره تدریس می­ شود که شامل دروس دعوی قضایی جرائم ، عمل دارایی ، قانون و عمل تجارت ، قانون و  و دعوی قضایی مدنی می باشد. واحدهای اختیاری در دوره دوم که کوتاه تر از دوره اول است دانشجویان  برای واحدگیری می بایست دروس خود را از یک فهرست تعیین شده توسط موسسه برگزینند.

موضوعات در موسسات متفاوت است ولی آن دسته از موضوعات که به طور گسترده موجود هستند، دوره­ های پیشرفته در کنار واحدهای اجباری را شامل می شوند. موضوعاتی از جمله: آسیب شخصی ، قانون اشتغال ، حقوق خانواده ،  قانون ملک ، قانون مهاجرت ، موکل انحصار وراثت و موکل خصوصی، قانون تجارت و قانون رفاه و قانون دارایی تجاری هستند که برخی از این موضوعات امکان دارد در تمام دوره ها تکرار شوند و در تمام آزمونها شرکت داده شوند مانند: مرحله اول (اجباری) – قانون و عمل تجارت – قانون و عمل دارایی – دعوی قضایی و دفاع -پیش­نویس – نگارش – پژوهش قانون کاربردی –  مصاحبه و مشاوره – دفاع – رفتار حرفه­ای – گزارشات وکیل -وصیت­نامه و اداره املاک

 

 مدت دوره عملی حقوق LPC در انگلستان

موسسات مختلف قبل از پذیرش کردن کاندیده ها در دوره درجات مختلفی را درخواست می­ کنند. موسسات پیش از پذیرش دانشجو با کسانی که در سطح سوم هستند مصاحبه می­کند. در برخی مواقع موسسات دیگر قبل از پذیرش، با دانشجویانی که در سطح دوم پایین­تر هستند مصاحبه می­ کنند.به طور کلی دوره ها 9 ماه طول می کشد.

دیدن مطلب
شرايط اقامت انگلستان

 

 نرخ قبولی دوره عملی حقوق LPC در انگلستان

نرخ قبولی در سال 2005 در آزمون LPC به طور مجموع مجموع 6554 نفر بوده اند و از این عدد افزایش سه درصد نسبت به سال قبل حکایت داشته است. امکان شرکت در همه آزمون­های LPC به تعداد سه بار پیش از مردودی در دوره وجود دارد. قبولی در همه دروس الزامی است.

منابع مالی

جامعه حقوقی یک طرح بورسیه دارد که در دسترس برخی کاندیداهایی قرار می­گیرد که قبلا در LPC شرکت کرده­اند. به محض تامین و شروع یک قرارداد آموزشی، فرد دریافت کننده شهریه را از طریق منابع جامعه حقوقی دریافت می­کند.

شرکت­های حقوقی معمولا به عنوان بخشی از یک پیشنهاد شغلی از دانشجویان LPC پشتیبانی مالی به عمل می­آورند. به طور کلی، پشتیبانی مالی تنها توسط روش­های تجاری ثروتمند ارائه می­شوند با این که تعداد محدودی از بسته­ های پشتیبانی مالی کمک حقوقی (که بودجه آنها توسط جامعه حقوقی انگلستان و ولز تامین شده) موجود هستند.

بانک­ ها وام­های بانکی را در اختیار دانشجویان فارغ ­التحصیل مشغول به کار قرار می­دهند. این گزینه با وام­هایی که تا £25,000 می­­رسد گران تمام می­شود. متناوبا، اطلاعات مربوط به وام­های توسعه کار حرفه­ای که توسط خدمات مشاغل ملی اداره می­شود را می­توان در وب سایت مشاغل ملی یا در مراکز شغلی یافت.

فهرست ارائه دهندگان دوره

دانشگاه ابریسویث / دانشگاه انگلیا راسکین / دانشگاه بیرمنگام سیتی / دانشگاه بورنماوت / دانشگاه دربی / مدرسه حقوق بریستول / مدرسه حقوقی /کاردیف(که سابق بر این جزء دانشگاه ولز بود) / آموزش حقوقی مرکزی / مدرسه حقوقی شهر، لندن / مدرسه حقوق و جرم ­شناسی، دربی / دانشگاه /دومانتیفورت / موسسه مدرسه دیوانی حقوق / دانشگاه لیدز بکت / دانشگاه حقوق / دانشگاه لیورپول جان مورس / دانشگاه لندن متروپولیتن / دانشگاه منچستر متروپولیتن / دانشگاه لینکلن / دانشگاه نورثومبریا / دانشگاه هرتفوردشایر / مدرسه حقوقی ناتینگهام / دانشگاه ساوتمپتون سولنت / دانشگاه استافوردشایر / دانشگاه سوانسی(که سابق بر این جزء دانشگاه ولز بود) / دانشگاه حقوق، بیرمنگام / دانشگاه حقوق، بریستول / دانشگاه حقوق،چستر/ دانشگاه حقوق، منچستر / دانشگاه حقوق، گیلفورد / دانشگاه حقوق، لندن (بلامسبری و مورگیت) / دانشگاه حقوق، لیدز / دانشگاه اکستر(از سپتامبر ۲۰۰۶ در دانشگاه پلایموت اداره می ­شود / دانشگاه گلامورگان / دانشگاه هرتفوردشایر / دانشگاه هادرسفیلد / دانشگاه پلایموت / دانشگاه شفیلد / دانشگاه وست لاندن

دیدن مطلب
ارزان ترین کشورهای اروپا

 

در اینجا به یکی از دانشگاه­ها به عنوان نمونه اشاره می­کنیم.

  • شهریه دوره دوره عملی حقوق LPC در انگلستان

دوره تمام وقت فشرده LPC در

 

مجموع شهریه قابل پرداخت به جز هزینه ثبت­ نام SRA مبلغ قابل پرداخت شامل 15 یورو هزینه ثبت ­نام 16,230یورو می باشد.

در رشته حقوق فارغ­ التحصیلان می بایست از سپتامبر در سال پایانی تحصیل درخواست خود را به واحد مربوطه ارائه دهند این در حالی است که فارغ التحصیلان رشته ­هایی غیراز حقوق  تاریخ درخواست آنها از سپتامبر به بعد در سال اخذ دیپلم فارغ ­التحصیلی است. سیستم درخواستها به دقت مورد ارزیابی می شود  و در صورت ارائه درخواست بلافاصله مورد بررسی قرار گرفته و موسسات می توانند به صورت هفتگی از درخواست­ها مطلع شوند.

خلاصه

این دوره های عملی حقوق (LPC) برای دانشجویانی است که قصد دارند به عنوان یک وکیل در انگلستان و ولز تحصیل نمایند . دوره های عملی حقوق (LPC) پلی است میان تحصیلات آکادمیک و زندگی کاری آنها . دوره عملی حقوق (LPC) در صورت تمام وقت بودن یک ساله است و در صورت پاره وقت بودن دو سال زمان لازم است. در خصوص نحوه اقدام جهت مهاجرت به انگلستان ، تحصیل در انگلستان ، سرمایه گذاری در انگلستان ، کار در انگلستان و…  میتوانید با مشاورین متخصص موسسه حقوقی نوباوران جهت مشاوره تلفنی رایگان  تماس حاصل فرمایید.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *