دوره های امادگی زبان ایتالیایی

زبان ایتالیایی چهارمین زبان رایج دنیاست. در کشورهای ایتالیا ، سوئیس ، سن مارینو و واتیکان به عنوان زبان رسمی مردمان این کشور شناخته شده است. تقریبا ۱۳ درصد از جمعیت اروپا به این زبان صحبت می‌کنند.

همچنین بیش از ۳ درصد جمعیت اروپا، زبان ایتالیایی را به عنوان زبان دوم خود انتخاب کرده‌اند. میتوان گفت زبان ایتالیایی در بخش‌ های زیادی از آفریقا، آمریکای جنوبی و مرکزی و شرق اروپا نیز رایج است. زبان ایتالیایی همچون زبانهای فرانسوی، اسپانیایی و پرتغالی، ریشه لاتین دارد. در حدود 63 میلیون نفر در جهان، زبان ایتالیایی را به عنوان زبان رسمی و مادری خود انتخاب کرده اند.

به منظور به دست آوردن تحصیل در ایتالیا داشتن مدرک زبان ایتالیایی الزامی است. ممکن است داشتن مدرک زبان یکی از شرایط اجباری پذیرش در یک دانشگاه ایتالیایی باشد، اما کنسولگری یا سفارت ایتالیا برای اخذ ویزا از متقاضی مدرک زبان خاصی را نمی خواهد. با این حال، افسران ویزا ممکن است اگر شما بتوانید به زبان ایتالیایی یا انگلیسی صحبت کنید بیشتر تحت تاثیر قرار بگیرند حتی صحبت عادی به زبان ایتالیایی به صورت محاوره ای نیز در این زمینه به شما یاری خواهد رساند.

از ان جایی که رشته هایی مانند:دندان پزشکی، فیزیوتراپی، تربیت بدنی، تقریبا تمامی رشته های هنری و مو سیقی در دانشگاهها،اکادمی ها و کنسرواتورها تنها به زبان ایتالیایی ارایه می گردد،یادگیری زبان ایتالیایی برای این دسته از متقاضیان ادامه تحصیل در ایتالیا الزامی می باشد.

دوره های آمادگی زبان ایتالیایی

دوره های زبان ایتالیایی در ایتالیا به منظور پاسخگویی به نیازهای زبان ایتالیایی برای اخذ پذیرش دانشگاه ارائه شده است. متقاضیان می توانند در دوره های زبان ایتالیایی در یکی از شهر های ایتالیا در دانشگاه های مختلف این زبان را بگذرانند.

دیدن مطلب
تولد در ترکیه

در صورتی که شما به قصد تحصیل به ایتالیا آمده اید اما تسلطی به زبان ایتالیایی ندارید، بسیاری از دانشگاه ها و مدارس زبان در ایتالیا دوره های زبان ایتالیایی را به صورت فشرده ارائه می کنند، کلاس های آموزش دستور زبان ایتالیایی، دوره های آسان ایتالیایی برای مبتدیان و بسیاری از دوره های آموزشی زبان های دیگر برای متقاضیان برنامه ریزی شده است.

تحصیل در ایتالیا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *