شرایط مهاجرت به نروژ

مهاجرت به نروژ

نروژ در شمال اسكاندیناوی قرار دارد كه از سوی سازمان ملل، عنوان بهترین و بالاترین استانداردهای زندگی در دنیا را به خود اختصاص داده است. نروژ، از لحاظ تحصیلات، درآمد ماهانه، امید به زندگی، بهداشت و تغذیه منطبق بر استانداردهای سازمان ملل می‌باشد.

امید به زندگی در بین مردم این كشور تا 75 سال هم افزایش یافته است و موجب شده مردم آینده روشنی را برای خود تصور كنند. پایتخت نروژ اسلو می‌باشد وطبق استانداردهای متعارف زندگی در رده اول است.

مهاجرت به نروژ در دهه های گذشته افزایش یافته و از اوایل دهه 1990 آغاز شده است. در سال 1992 ، جمعیت مهاجر در نروژ 183000 نفر بود که 4.3٪ از کل جمعیت را تشکیل می داد و مهاجرت خالص شامل 9105 نفر بود. در سال 2012 ، مهاجرت خالص به اوج خود رسید ، زیرا 48.714 نفر به کشور آمدند. در سال 2016 ، میزان مهاجرت خالص 27،778 رسید.

چگونه می توانم اقامت دائم در نروژ را دریافت کنم؟

بعد از گذشت سه سال ، می توانید برای اجازه اقامت دائم اقدام کنید. اعضای خانواده شما می توانند برای مهاجرت خانوادگی درخواست کنند تا در نروژ با شما زندگی کنند. اگر اعضای خانواده تان همزمان با شما درخواست کنند ، پاسخ برنامه های خود را همزمان دریافت خواهید کرد.

دیدن مطلب
کار در ترکیه

چگونه می توانم اقامت دائم در نروژ را دریافت کنم؟

بعد از گذشت سه سال ، می توانید برای اجازه اقامت دائم اقدام کنید. اعضای خانواده شما می توانند برای مهاجرت خانوادگی درخواست کنند تا در نروژ با شما زندگی کنند. اگر اعضای خانواده تان همزمان با شما درخواست کنند ، پاسخ برنامه های خود را همزمان دریافت خواهید کرد.

آیا نروژ مکان خوبی برای زندگی است؟

برای آموزش با کیفیت ، شغل پردرآمد و نماهای مربوط به فیگورهای زیبا ، مهاجرت به نروژ را در نظر بگیرید. نروژ به عنوان بهترین مکان برای زندگی در گزارش سالانه توسعه انسانی ملل متحد رتبه بندی شده است. این کشور بالاترین رتبه را از نزدیک به 200 کشور جهان به خود اختصاص داده ا

چگونه می توانم مجوز کار در نروژ دریافت کنم؟

اتباع EEA با داشتن شناسنامه یا گذرنامه معتبر می توانند به طور قانونی به نروژ نقل مکان کرده و بدون اجازه کار تا شش ماه به دنبال شغل باشند. آنها باید ظرف سه ماه اول ورودشان ، حضور خود را در کشور به عنوان کارجو در پلیس ثبت کنند.

آیا نروژ مرزهای باز دارد؟

دانمارک ، فنلاند ، ایسلند ، نروژ و سوئد از زمان تنظیم اتحادیه گذرنامه نوردیک در سال 1954 مرزهای باز دارند….

یا مهاجرت به نروژ آسان است؟

مهاجرت به کشور جدید هرگز آسان نیست ، ولی از بعضی جهات نروژ مکانی آسان تر برای مهاجرت است زیرا یادگیری زبان خیلی دشوار نیست (حداقل برای انگلیسی زبانان) و مشاغل زیادی در اینجا وجود دارد ، اما از طرف دیگر نروژ جمعیت بسیار کمی دارد.

دیدن مطلب
مشخصات عکس لاتاری

چرا همه چیز در نروژ بسیار گران است؟

نروژ گران است زیرا این کشور ثروتمند است و اختلافات کمی در حقوق وجود دارد. علاوه بر این ، نروژ دارای طیف گسترده ای از خدمات جهانی بهداشت و رفاه بصورت رایگان است که توسط مالیات پرداخت می شود.

چگونه می توانم در نروژ شغلی بگیرم؟

همه چیز بستگی به میزان ارتباط دارد و پیدا کردن کار مناسب در روستا و شهرهای کوچک راحت است ولی اولین قدم برای دستیابی به شغل نروژی این است که تا حد امکان مهارت در زبان داشته باشید. اگر از کشور غیر اتحادیه اروپا برای کار به نروژ آمده اید ، باید 300 ساعت شهریه را به زبان نروژی بپردازید ، مگر اینکه شهروند یکی از کشورهای شمال اروپا باشید.

به صورت کلی مهاجرت به کشور نروژ از طریق تحصیل گزینه مناسبی برای ورود افراد و اخذ اقامت در این کشور محسوب می شود. برای اخد اقامت  نروژ از طریق تحصیل دریافت پذیرش از دانشگاه مربوطه و سپس دریافت وقت سفارت و اخذ ویزا نیاز می باشد. با داشتن شرایط لازم و تهیه تمامی مدارک مورد نیاز برای ویزا و پذیرش، شانس متقاضیان برای این کشور مناسب می باشد که علاوه بر کشور نروژ، تحصیل در کشورهای آلمان و اتریش با سیستم آموزشی رایگان می تواند گزینه دیگری برای ادامه تحصیل داشته باشند.  پس از اتمام دوره تحصیل با کاریابی متقاضی به ویزای کاری نروژ تبدیل شده و متقاضی با کار در این کشور به اقامت دائم نروژ دست می یابد.

موسسه نوباوران، متخصص در این مناسب ترین گزینه برای انتخاب تصمیمی مطمئن در زمینه مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل در نروژ می باشد.

دیدن مطلب
سبک زندگی در ملبورن
پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *