زبان آلمانی : راهنمای کامل افراد مبتدی برای یادگیری سریع زبان آلمانی

زبان آلمانی

زبان آلمانی

آیا یادگیری صحبت کردن به زبان آلمانی سخت است؟

خوب ، نه ، یادگیری سخت بودن آلمانی فقط یک افسانه است. یادگیری هر زبانی زمان و تعهد خود را می طلبد. در مورد زبان آلمانی هم همین است.

داشتن انگیزه کافی و تلاش زیاد در جهت رسیدن به هدف ، تمام کاری است که لازم دارد. و اگر در مورد شروع کار سردرگم هستید ، نکاتی را در این مقاله برای شما آورده ایم که به شما کمک می کند تا به سرعت در آلمانی صحبت کنید. بیایید واقع بین باشیم یادگیری زبان آلمانی برای چینی ها نسبت به یک انگلیسی زبان بومی سخت تر است.

دلیل این امر این است که زبان آلمانی بخشی از زبانهای اروپایی ، گروهی از زبانهای هند و اروپایی است که شباهتهای زیادی با سایر زبانهای اروپا مانند انگلیسی یا هلندی دارد.

چرا زبان آلمانی را یاد می گیرید

دلایل زیادی برای یادگیری زبان آلمانی وجود دارد – در زیر 15 دلیل را ذکر می کنیم:

بدست آوردن موقعیت

 • آلمان دومین صادر کننده بزرگ جهان است.
 • اقتصاد آلمان رتبه اول در اروپا و شماره چهار در سراسر جهان است. اقتصاد آن قابل مقایسه با تمام کشورهای اسپانیایی زبان در جهان است که با هم ترکیب شده اند.
 • آلمان محل شرکتهای بی شمار بین المللی است.
 • سرمایه گذاری مستقیم توسط آلمان در ایالات متحده بالغ بر ده میلیارد دلار است.

آموزش

 • آلمانی دارای بیشترین تعداد سخنرانان بومی در اتحادیه اروپا (به مراتب بیشتر از انگلیسی ، اسپانیایی یا فرانسوی) است.
 • آلمانی در میان ده زبان رایج دنیا است. این کشور همچنین یک فرانک زبان اروپای مرکزی و شرقی است. و در مورد “همه آلمانی ها به هر حال انگلیسی صحبت می کنند”؟ این اسطوره ناب است
 • 22 جایزه نوبل فیزیک ، 30 رشته شیمی و 25 نفر در پزشکی به دانشمندان سه کشور بزرگ آلمانی زبان انگلیسی رفته اند ، در حالی که بسیاری از برندگان جایزه دیگر کشورها آموزش های خود را در دانشگاه های آلمان دریافت کرده اند. یازده جایزه نوبل ادبیات به نویسندگان آلمانی زبان اهدا شده است و هفت آلمانی و اتریشی جایزه صلح را دریافت کرده اند.
 • آلمانی ها در مهندسی پیشرو هستند.
 • آلمانی و انگلیسی مشابه هستند. بسیاری از کلمات در صدای آلمانی و / یا به همان اندازه کلمات معادل انگلیسی به نظر می رسند ، زیرا دو زبان همان “پدربزرگ و مادربزرگ” را دارند.
  • هاوس = خانه ، بوچ = کتاب ، انگشت = انگشت ، دست = دست ،
  • نام = نام ، متاتر = مادر ، شویممن = شنا ،
  • singen = به آواز خواندن ، kommen = آمدن ، blau = blue، alt = old،
  • بادگیر = بادگیر.
 • فیلمسازان آلمانی زبان برخی از مشهورترین فیلم های قرن بیستم را تولید کرده اند – از فریتز لانگ گرفته تا راینر ورنر فاسبیندر ، ویم وندرس و نسل جدیدی از کارگردانان فراملی مانند تام تاکور و فاتیح آکین. فیلمسازان آلمانی و اتریشی مانند لانگ ، بیلی وایلدر و ارنست لوبیچ نیز تاریخ هالیوود را شکل دادند.
دیدن مطلب
شرایط تحصیل در آلمان

فلسفه

 • آلمانی زبان گوته ، مارکس ، نیچه و کافکا از مان ، برشت و گراس است. موتسارت ، باخ ، بتهوون ، و شوبرت ، برامز ، شومان ، واگنر ، مالر و شونبرگ آلمانی صحبت کردند و نوشتند ، همانند فروید ، وبر ، اینشتین و هایزنبرگ ، کانت ، هگل و هایدگر.
 • آلمانی دومین زبان علمی رایج در جهان است.
 • 18٪ از كتابهای جهان به زبان آلمانی منتشر می شوند و تقریباً تعداد معدودی از این موارد در ترجمه انگلیسی ظاهر می شوند.
 • آلمانی دروازه ای برای آموزش عالی در سطح جهانی است.
 • بسیاری از مهمترین آثار فلسفه ، ادبیات ، موسیقی ، تاریخ هنر ، الهیات ، روانشناسی ، شیمی ، فیزیک ، مهندسی و پزشکی به زبان آلمانی نوشته شده و تاکنون به زبان آلمانی تولید می شوند.

چقدر طول می کشد زبان آلمانی را یاد گرفت

یادگیری آلمانی می تواند کمی دشوار باشد ، به خصوص اگر شما از کشوری باشید که به خانواده زبانهای هند و اروپایی تعلق ندارد.

اما ، مهم نیست که زبان مادری شما چیست ، و حتی اگر آلمانی در ابتدا ممکن است برای شما دشوار به نظر برسد ، ناامید نشوید. اگر از شما سؤال می شود که آیا میانبرها یا روشهای خاصی برای یادگیری آلمانی وجود دارد ، ما در این راهنما چند مورد ذکر کرده ایم که به شما در پیشرفت سریع تر کمک می کند.

هیچ دوره زمانی معینی وجود ندارد که تضمین کند شما در یادگیری زبان آلمانی موفق خواهید شد ، اما مهمترین آن همخوانی است. شما نمی خواهید یک روز صبح بیدار شوید و به زبان آلمانی صحبت کنید. این فقط در فیلم ها اتفاق می افتد. اگر هر بار فقط یک قدم بردارید ، می بینید که نتایج به سرعت اتفاق می افتند.

دیدن مطلب
دانشگاه فنی آخن آلمان

یادگیری یک زبان جدید بسته به عوامل زیادی مانند تجربه قبلی شما و قرار گرفتن در معرض زبان ، تاب آوری شما ، میزان کار شما در فرآیند یادگیری ، انگیزه و غیره ممکن است زمان متفاوتی بگذارد. اما اگر  حداقل سه تا شش ماه به صورت روزانه تمرین کنید ، احتمالاً قادر خواهید بود مکالمه روزانه خود را با یک دوست انجام دهید و کارهایی مانند ورود به یک کافه و سفارش به زبان آلمانی را انجام دهید.

برخی از مردم بیش از دیگران می جنگند و برای رسیدن به آن سطح به زمان بیشتری نیاز دارند ، اما این بیشتر به این دلیل است که آنها تلاش نمی کنند و روزانه تمرین می کنند. اگر می خواهید به طور مسلط با آلمانی صحبت کنید ، احتمالاً چند سال تمرین می کند ، اما ما فقط به دنبال شروع کار هستیم ، درست است؟

چگونه زبان آلمانی را یاد بگیریم؟

در اینجا نحوه یادگیری زبان آلمانی سریع و آسان آورده شده است :

 1. یک دلیل محکمی پیدا کنید که شما را با انگیزه نگه دارد.
 2. تمام اصول زبان آلمانی را بیاموزید.
 3. با یادگیری عامیانه ، کلمات خنده دار و اصطلاحات چیزهای جالب را حفظ کنید.
 4. روزانه تمرین کنید. در صورت امکان با افراد آلمانی بومی صحبت کنید.

مردم می گویند همه چیز در مورد مهارت های اصلی است. بنابراین ، اگر تعجب دارید که چگونه زبان آلمانی را بیاموزید ، اگر یک مبتدی کامل هستید ، توصیه می کنیم از الفبا شروع کنید. زبان آلمانی 26 حرف درست مثل انگلیسی دارد. چند حرف با تلفظ وجود دارد كه در انگلیسی وجود ندارد: ä ، ö ، ü و β ، اما شما این حروف را در الفبای پیدا نمی كنید. تلفظ صحیح آنها را تمرین کنید زیرا این به شما کمک می کند تا لهجه خود را بطور قابل توجهی تنظیم کنید.

گرامر زبان آلمانی

چه چیزی باعث می شود یک زبان برای شما دشوار به نظر برسد؟ دستور زبان آن ، درست است؟ گرامر معمولاً کابوسی است برای همه افرادی که قصد دارند با یک زبان جدید وارد شوند و این تنها با زبان آلمانی صورت نمی گیرد. اما ، این قسمت را به خوبی بیاموزید و به هیچ وجه مسلط به آلمانی صحبت می کنید. آلمانی شش دوره دارد: Prasens ، Präteritum ، Perfekt ، Plusquamperfekt ، Futur I و Futur II.

 • Präsens مربوط به زمان حال موجود در انگلیسی است ،
 • Präteritum مربوط به زمانهای کامل است ،
 • Plusquamperfekt مربوط به Past Perfect است ،
 • آینده من به آینده مربوط می شود ،
 • Futur II به Future کامل به علاوه “اراده” و “داشتن” مربوط می شود.
دیدن مطلب
مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

این رابطه کاملاً دقیق نیست ، اما با نگاهی به زمانها از این طریق ، درک گرامر آلمانی را برای شما آسانتر می کنیم. آنها چهار پرونده (اسمی ، تحریک آمیز ، تندخو ، تحریک آمیز) دارند. در اینجا یک مسئله پیچیده درباره آلمانی است که بسیاری از افراد اغلب از آن یاد می کنند: 16 فرم که “” “انگلیسی در موارد مختلف و جنسیت آلمانی را به خود اختصاص می دهد. آلمانی برای هر جنس دارای سه عبارات اسمی است: die (برای اسمهای زنانه) ، der (برای اسمهای مردانه) و das (برای جنسیت خنثی).

با هر کلمه جدیدی که شما به زبان آلمانی یاد می گیرید ، باید یاد بگیرید که چه چیزی پیش نویس باید جلوی آن بیاید. ممکن است در ابتدا شما را گیج کند زیرا ممکن است گاهی اوقات یک جنسیت بیولوژیکی با جنسیت دستوری آن مطابقت نداشته باشد. با این حال ، برخی از قوانین وجود دارد که تعیین می کند کدام اسم به استثناء می رسد. نیازی به استرس بیش از حد نیست. اگرچه شما باید همه آنها را به صورت مکانیکی به خاطر بسپارید ، اما به زودی بخش عظیمی از این بنیاد دستور زبان به شما مفهوم بیشتری می بخشد.

تحصیل در آلمان

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *