شرایط زندگی دانشجویی در هندوستان

زندگی دانشجویی در هندوستان

هندوستان با داشتن تاریخ غنی و فرهنگهای متنوع ، در میان تحولات فرهنگی و عقیدتی مداوم ، یک کشور بی نظیر است. این نیروگاه آسیای جنوبی با دومین جمعیت برتر روی کره زمین و داشتن دومین تعداد موسسات آموزشی ، برای دانشجویان بین المللی که به دنبال اکتشاف در جهان هستند جذابیت بیشتری پیدا می کند.

حرکت به یک کشور جدید با لیستی از نگرانی ها همراه است و نیاز به یک دوره طولانی آماده سازی دارد ، بنابراین در اینجا راهنمای ما برای به دست آوردن بیشترین استفاده از تحصیل در هند است.

تصمیم به بازدید از کشوری به همان اندازه گسترده ای که هند می تواند برای شما بسیار هولناک باشد ، خصوصاً هنگام برنامه ریزی برای اقامت طولانی مدت با هدف ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های بسیار آن. خوشبختانه برای بازدید کنندگان بین المللی ، هند مدرن یک محیط گرم و دعوت کننده است و مشتاق باز کردن درهای خود به جهان است.

در حالی که آموزش و پرورش در گذشته رنج می برد ، پیشنهادها و ابتکارات اخیر منجر به تجدید کیفیت در دانشکده ها شده است و با توجه به آن علاقه جدید دانشجویان بین المللی به عنوان یک مقصد ممکن در کنار نقاط سنتی در خارج از کشور ، مورد توجه قرار گرفته است.

برنامه “Study in India” که به تازگی راه اندازی شده است ، می خواهد تا سال 2023 بیش از 200،000 دانشجویی بین المللی را به خود جلب کند ، یک هدف والا با توجه به اینکه در حال حاضر بیش از 45،000 دانشجو در سال 2016 به طور رسمی ثبت نام کرده اند ، و هند رتبه دوم تعداد دانشجویان را در بین دانشگاه های سراسر جهان تبدیل می کند.

دیدن مطلب
شرایط ویزای تحصیلی کانادا

این کشور زندگی را تابش می کند و شلوغی شهرهای آن می تواند برای بازدید کنندگان اولین بار گیج کننده باشد.

اولین ورود به هندوستان 

مانند هر سفر ، مقدمات سفر باید مدتها قبل از ورود به کشور آغاز شود ، از جمله اطمینان از پذیرش درخواست ویزا در مدت زمان زیادی. برخلاف برخی کشورها ، این روند نسبتاً آسان است ، زیرا دولت هند در حال حاضر سعی دارد دانش آموزان را به این کشور جلب کند.

پس از تأمین ویزا ، شما باید به یک کلینیک تست جهانی HIV / AIDS که به رسمیت شناخته شده سازمان بهداشت جهانی است مراجعه کنید تا در هنگام ثبت نام در اداره ثبت منطقه ای خارجی (FRRO) گزارش “همه واضح” را برای استفاده دریافت کنید.

زندگی دانشجویی در هندوستان

مانند بسیاری از کشورها ، دانشجویان بین المللی مجاز به کار با ویزای دانشجویی نیستند. بنابراین لازم است ترتیبات مالی قبل از عزیمت انجام شود زیرا از شما خواسته می شود اثبات پایداری خود را در طول مدت اقامت خود انجام دهید.

شرکتهای خدماتی مانند Uber (و همتای هندی آن Ola) در شهرهای بزرگ هند فعالیت می کنند ، اگرچه سوار شدن بر روی ریشه های عجیب و غریب تر می تواند یک تجربه واقعی تر را ارائه دهد. فقط کافی است قیمت ها را در مجاورت هر فرودگاه احتیاط کنید زیرا گردشگران و خارجی ها می توانند با قیمت های متورم هدف قرار بگیرند.

کلیه دانشجویان ملزم به ثبت نام در FRRO محلی خود در طی دو هفته از ورود هستند. این روند باید ساده باشد به شرط داشتن کلیه مدارک خود به منظور گذرنامه ، ویزا ، مشخصات اقامت ، گواهی پذیرش از دانشگاه ، اثبات ثبات مالی و نتایج آزمایش HIV که قبل از رسیدن گرفته شده است.

دانشگاهای هند

خبر خوب برای هر کسی که دانشگاه هندی را در نظر بگیرد این است که کلیه دوره ها به زبان انگلیسی تحویل داده می شود. انگلیسی و هندی زبانهای رسمی رسمی هند هستند ، اگرچه زبانهای بسیاری در سراسر ایالتها صحبت می شود.

دیدن مطلب
تحصیل پزشکی در کانادا

آموزش عالی در هند طی یک دهه گذشته در رتبه بندی های بین المللی افزایش یافته است. این کشور سومین کشور نماینده رتبه بندی در دانشگاه های تایمز با تحصیلات عالی است و دومین کشور دارای نماینده برتر در رتبه بندی دانشگاه های اقتصاد نوظهور تایمز با تحصیلات عالی است .

مدارک موجود بطور گسترده با سیستم های انگلیس مطابقت دارد ، از لیسانس شروع می شود و به سطح کارشناسی ارشد و دکترا می روند.

دانشگاه های هند به دلیل استاندارد بسیار بالای مهندسی شناخته شده هستند ، اما تعدادی از انستیتوهای تخصصی نیز مناطق دیگری را تحت پوشش قرار می دهند ، مانند انستیتوی علوم هند در بنگلور ، انستیتوی فناوری هند بمبئی و دانشگاه مسلمانان الیگار . همچنین تعداد زیادی دانشگاه وجود دارد که تخصص کمتری دارند از جمله دانشگاه دهلی ، دانشگاه پنجاب و دانشگاه تسپور .

زندگی دانشجویی هند

زندگی دانشجویی در هندوستان

زندگی دانشجویی در هندوستان

زندگی دانشجویی هند ، مشابه چین در نزدیکی چین ، بسته به جایی که در بسیاری از مناطق کشور واقع هستید ، می تواند به طرز چشمگیری متفاوت باشد. به طور کلی ، هزینه زندگی بسیار پایین تر از آن است که برای دانش آموزان در اروپا – دانش آموزان کم استطاعت می توانند با حداقل 3800 یورو در سال زندگی کنند. اکثر دانشگاه هایی که دانشجویان بین المللی را پذیرش می کنند به شما در اسکان کمک می کنند و شما را با تعداد زیادی از افراد مسن مشابه ارتباط برقرار می کند در حالی که می توانید فرهنگ هند را مورد بررسی قرار دهید.

غذای هند بسیار مشهور جهان است و هیچ چیز کاملاً شبیه خوردن آن در خانه طبیعی آن وجود ندارد. یک تفاوت تعجب آور ممکن است عدم نسبی غذاهای گوشتی باشد.

هند دارای بیشترین جمعیت گیاهخواری روی زمین است. تخمین زده می شود که 42 درصد گوشت ، عمدتا به دلایل مذهبی ، گوشت نمی خورند. وقتی صحبت از الکل می شود ، باید قوانین محلی را بررسی کنید زیرا سن نوشیدن قانونی در ایالت های مختلف متفاوت است و کاملاً در بینار ، ناگالند ، گجرات و لاکشادوپ ممنوع است.

دیدن مطلب
آزمون IMAT برای متقاضیان پزشکی در ایتالیا

نقاط دیدنی تاریخی هند امری ضروری است. 37 مکان میراث جهانی یونسکو از جمله قلعه تاج محل و آگرا وجود دارد. از دیگر جاذبه های گردشگری محبوب می توان به معبد طلایی امریتسار و قلعه سرخ در دهلی نو اشاره کرد.

سفر به این مقصد می تواند برای تازه واردان مشکل باشد؛ در حالی که تاکسی ها اجرا می شوند ، هنگام تلاش برای مسافت های بزرگ ، می توانند بسیار گران قیمت باشند. در جای خود ، قطارها راحت ترین روش برای دور زدن هستند اما می تواند یک تجربه آزمایش برای کسانی باشد که به آنها عادت ندارند.

قطارها در هند به طور معمول به کلاس های مختلفی تقسیم می شوند ، از کلاس خواب (بسته بندی شده ، گرم و بلند) تا AC 1 (تهویه مطبوع ، شلوغ تر ، معمولاً تمیز). قیمت بلیط مانند اکثر کشورها بسیار ارزان تر از قیمت های کشورهای غربی است.

هند اقتصادی در حال رشد است و سیستمهای آموزشی آن به طور مداوم در حال تحول هستند تا تعداد بیشتری از دانشجویان خارج از کشور را به خود جلب کنند. این سرزمین متنوع فرصتی را برای تجربه یک سبک زندگی دیگر ، بازدید از برخی از بزرگترین سایت های جهان و امتحان کردن غذاهای جدید ارائه می دهد. مراقبت های بهداشتی ارزان است و بسیاری از مزایای تحصیل در آنجا عمدتاً از هرگونه اشکالاتی بیشتر است.

زندگی دانشجویی در هندوستان

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *