زندگی در استرالیا

زندگی در استرالیا و هر آنچه که باید درمورد زندگی در آنجا بدانی:

 • چگونگی اخذ اقامت استرالیا و راههای مهااجرت به استرالیا 2019
 • چگونگی یک وکیل مهاجرت در این امر داشته باشیم ؟
 • آیا شرایط زندگی در استرالیا را می دانید ؟
 • آیا تفاوت شرایط زندگی در استرالیا را با دیگر کشورهای اروپایی می دانید؟
 • آیا شرایط زندگی در استرالیا و تحصیل در استرالیا و یا کار در استرالیا و یا سرمایه گذاری در استرالیا و حتی خریدملک و حتی ازدواج در استرالیا و تولد فرزند در استرالیا را می دانید؟
 • آیا می دانید کدام روش برای اخذ تابعیت استرالیا از لحاظ هزینه های زندگی برای شما عزیزان مقرون  به صرفه تر است ؟

بهتر است بدانید کیفیت زندگی شهروندان استرالیا بعنوان بهترین نوع زندگی در دنیا تعیین شده است و به همین خاطر است که هزینه زندگی در این کشور بالاست. البته برای کسانی که در استرالیا کار میکنند این مسئله دلهره آور نیست چون درآمد در این کشور به نسبت سایر کشورها بالاتراست.

متقاضیان می توانند به 5 طریق مهاجرت کنند عبارتند از:

 • ازدواج
 • پناهندگی
 • تحصیلی
 • کاری
 • سرمایه گذاری

نکته: این موسسه در زمینه پناهندگی هیچگونه مشاوره و خدماتی نمی دهد زیرا روند طولانی، پرهزینه، سختی برای شما عزیزان است. قبل از هرگونه اقدامی از موسسات حقوقی معتبر در سراسر کشور مطلع شده و اطلاعات دقیقی در باب پناهندگی دراسترالیا کسب نمایید.وکلای مجرب ما شرایط شما را بررسی کرده و بهترین راه ممکن برای رسیدن به اقامت دائم استالیا را به شما پیشنهاد می کنند.

دیدن مطلب
اقامت اروپا

 برای اکثر شما این سوال پیش آمده که چرا خیلی از افراد به دنبال زندگی در استرالیا هستند؟

در پاسخ به این سوال وقتی سخنان مهاجران را می شنویم، میبینیم که افرادی که در شهرهای این کشور زندگی می کنند مانند پرث و ملبورن – همگی دیدگاه یکسانی دارند و آن این است که استرالیا بهترین کشور برای زندگی است و در راس ششمین کشورهای بزرگ دنیا و کمترین تراکم جمعیت را داراست.

مردمانی که در استرالیا زندگی می‌کنند، معتقدندکه فضای زیادی در استرالیا وجود دارد که خالی از سکنه است.واین یعنی در هرکیلومتر مربع تنها سه نفر سکونت دارند پس در نتیجه امکانات بیشتر برای هر نفر.

استرالیا در رتبه‌ی دوم شاخص توسعه‌ی انسانی سازمان ملل متحد قرار دارد. همچنین، شاخص آزادی اقتصادی در رتبه سوم قرار دارد. استرالیا یک کشور در حال توسعه است و با توجه به جمعیت و وسعت کمی که دارد از بازار کار بسیار قوی برخوردار است.

زندگی در استرالیا دارای یک سیستم آموزش عالی خوب، همچنین نرخ فقر پایین و امید به زندگی بالا را دارد. این کشور بقدری دارای اقتصاد قوی است که حتی در دوره رکود جهانی نیز هم آسیب چندانی ندید.

استرالیا از نرخ بیکاری پایینی بهره میبرد و  با هدف توسعه پایدار و رقابت اقتصادی و علمی با سایر کشورهای پیشرفته، نیاز زیادی به بسیاری از مشاغلی دارد که میتوانند توسط متقاضیان مهاجرت به استرالیا تامین شوند.

جغرافیای استرالیا

کشور استرالیا کشوری است توسعه یافته در نیم کره جنوبی.این کشور ۵۰ درصد از اروپا بزرگتر است، ولی تراکم جمعیتش کمترین درصد جهان را دارد.

دیدن مطلب
10 دانشگاه برتر آلمان برای مطالعه پزشکی

مقام چهارم را از لحاظ متنوع بودن آب و هوا، وجود حیوانات دیدنی، گونه های مختلف و محیط زیست را نسبت به دیگر کشورها داراست. مرکز این سرزمین پست است و اطراف آن مرتفع. در قسمت پست مرکزی دریاچه تورنس قرار دارد و در ساحل شرقی آن  سلسله جبال آلپ قرار دارد.

مساحت  کشور استرالیا 7.7 میلیون کیلومتر است، طبق آمار سال2002 استرالیا جزء 46 کشور جهان از لحاظ جمعیت می باشد.تراکم جمعیت 9.1نفر درکیلومتر مربع است و 85%مردم کشور ساکن شهرها هستند.

شهر سیدنی پرجمعیت ترین شهر استرالیا است که 327/000  هزار نفر جمعیت دارد که حدود 21% جمعیت کل کشور را تشکیل می دهد، از دیگر شهرهای پرجمعیت استرالیا، ملبورن ،بریزبین(بریسبان)، آدلاید، پرت و هوبارت است.7% جمعیت این کشور را انگلیسی ها و 5% را بومیان تشکیل می دهند.

اقیانوسیه لقبی است که این کشور به خود اختصاص داده است ،استرالیا یا اقیانوسیه جزء کوچک ترین قاره جهان به حساب می آید. کشور استرالیا  مانند جزیره‌ای بزرگ در اقیانوس آرام قرار دارد، که کهن ترین خشکی جهان محسوب می شود. استرالیا با داشتن 755 گونه زیست بوم، متنوع‌ترین کشور در دنیا محسوب می شود.

کشور استرالیا از شش ایالت و دو سرزمین یا قلمرو تشکیل شده است که عبارتند از:

 1. نیو ساوت ولز(NSW) یا ولز جنوبی حالا که مرکز آن سیدنی است.
 2. کوئینزلند(QLD) که مرکز آن بریزبن می‌باشد.
 3. استرالیای جنوبی(SA) با مرکزیت آدلاید.
 4. تاسمانی(TAS) که جزیره‌ای است در جنوب شرقی سرزمین اصلی و مرکز آن هوبارت می‌باشد.
 5. ایالت ویکتوریا(VIC) که مرکز آن ملبورن است.
 6. استرالیای غربی(WA) که مرکز آن پرت می‌باشد.
 7. قلمرو سرزمین شمالی(NT) مرکز آن داروین است.
 8. سرزمین پایتخت استرالیا(ACT) مشتمل بر شهر کانبرا و اطراف آن.

دین و مذهبیت در کشور استرالیا اینگونه است که قبل از ورود اروپائیان به این کشور مردم از آئین دینی و بدوی خود پیروی می کردند ولی امروزه اکثر بومیان به مسحیت گرویده اند.

دیدن مطلب
هزینه زندگی در فنلاند

این مسحیت از اروپا به استرالیا منتقل شده است.در این کشور دین از حکومت جدا بوده و طبق قانون هر فرد می تواند دین و آئین خود را داشته باشد.طبق امار بیش از 70 درصد مردم استرالیا مسیحی هستند و 15 درصد آنها پیرو هیچ دینی نمی باشند که دین های نظیر بودائی و اسلام کمتر از 2 درصد هستند.

زندگی در استرالیا

سطح کیفیت زندگی در کشور استرالیا از میزان بالایی برخودار می باشد که بهترین نوع زندگی را به خود در سطح جهان اختصاص داده، و یکی از معایب زندگی در این کشور می توان هزینه های بالای زندگی را بیان کرد.ولی از آنجایی که میزان درامد در این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بالاتر است این هزینه های بالای زندگی چندان احساس نمیشود.

لذا باید دانشجویان قبل ار هرگونه اقدامی باید به این مسئله توجه کنند. زیرا در ابتدای کار هنوز شغلی ندارند. نرخ بیکاری درکشور استرالیا حدود 5.5% است در حالیکه این عدد در آمریکا 9.9 % می رسد.

در کشور استرالیا اجاره مسکن به صورت هفته ای پرداخت می شود که قیمت آن با توجه به مسکن تغییر می کند. این پرداختی به میزان 200 الی 500 دلار در هفته است ومیزان 100 الی 150 دلار هم هزینه خوراک شما در این کشور است.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *