زندگی در سوئیس

یکی از مشهورترین واقعیت ها در مورد این کشور این است که هزینه های  زندگی در سوئیس  بالاست.

مهاجران که قصد زندگی در سوئیس را دارند ، باید در مورد کشور جدیدشان ، و  کانتون خاص آنجا ، نکات عملی را بیاموزند. سوئیس به عنوان “کنفدراسیون کانتون ها” شناخته می شود ، به این معنی که کشوری است که به چندین منطقه تقسیم شده است.

کانتون ها مانند ایالت ها یا استان های کشور های دیگر هستند. در سوئیس ، کانتون ها بر قوانین خاص خود قدرت زیادی دارند و باعث می شوند هر کانتون کمی متفاوت از سایرین باشد و نیاز به مهاجران برای بررسی قوانین و مقررات خاص هر کجا که در آن زندگی می کنند ، می باشد.

تعطیلات عمومی در سوئیس

هر کانتون در سوئیس علاوه بر شناخت تعطیلات ملی ، تعطیلات خاص خود را جشن می گیرد. هنگام عزیمت به سوئیس ، حتما تعطیلات مربوط به کانتون خاص خود را بررسی کنید.

تعطیلات ملی سوئیس

1 ژانویه روز سال نو

عید پاک جمعه قبل از یک شنبه جمعه خوب

40روز بعد از عید پاک روز عروج عیسی مسیح به آسمان

اول اوت روز ملی

25دسامبر روز کریسمس

خرج زندگی

متوسط ​​هزینه زندگی در سوئیس از کانتون تا کانتون متغیر است ، اما ، در کل ، هزینه بالایی دارد.

بخش بیشتر این هزینه فقط به خرج مسکن صرف می شود. بیش از نیمی از بازار مسکن اجاره ای و قیمت های رانندگی با احتمال کمی پایین آمدن در آینده نزدیک افزایش می یابد.

دیدن مطلب
بهترین دانشگاه های سوئیس

گرچه زندگی در سوئیس گران است ، اما تاکنون گران ترین شهرها زوریخ ، ژنو ، بازل و برن هستند. ارزان ترین مکان ها Uri ، Glarus و Appenzell Innerrhoden هستند.

قیمت مواد غذایی در سوئیس

و همچنین قیمت مسکن ، قیمت مواد غذایی در سوئیس نیز زیاد است. بیشتر ساکنان سوئیس در خانه غذا درست می کنند زیرا بیرون غذا خوردن می تواند گران باشد.

هزینه های آب و برق

اگر قصد زندگی در سوئیس را دارید باید بدانید در صورت اجاره آپارتمان موقعی که اجاره نامه خود را تنظیم کردید،باید نام مستاجر قبلی را بپرسید و اقدام به عوض کردن نام آن کنید تا فیش های آب و برق جدید به نام شما صادر شود.

هزینه های آب و برق در سوئیس ارزان نیست. تاسیسات اساسی مانند برق و آب به طور متوسط ​​در حدود 180 CHF (180 دلار) در 85 متر مربع است .

اینترنت و WiFi حدود 60 CHF (60 دلار) هزینه ماهیانه دارد. همچنین هزینه مجوز تلویزیون و رادیو مورد نیاز 15 CHF (15 دلار) در هر ماه است.

هزینه های تحصیل

شهریه های دانشگاه نیز به ویژه در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی یا ایالات متحده آمریکا بسیار پایین است.

هزینه های شهریه سالانه برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد عموماً زیر 2،000 CHF (2،040 دلار) است.

قیمت اجاره

بیش از نیمی از بازار مسکن سوئیس اجاره ای است . اگرچه به اندازه مکانهایی مانند لس آنجلس و امارات کاملاً شیب دار نیست،مهاجرینی که قصد سفر به این کشور را دارند باید بدانند که یکی ازمعایب هزینه های زندگی در سوئیس اینست که بیشتر حقوق خود را باید صرف اجاره منزل کنند.

دیدن مطلب
نحوه گرفتن ویزای دانشجویی سوئیس

هزینه بهداشت و درمان

استاندارد بهداشت و درمان سوئیس برابر با هزینه های مراقبت های بهداشتی این کشور است. اگرچه یک سیستم بهداشت و درمان جهانی وجود دارد ، اما هر ساکن سوئیس باید بیمه درمانی خصوصی خود را داشته باشد.

حتی کودکان تازه متولد شده نیز باید ظرف سه ماه از تولد خود در برنامه مراقبت های بهداشتی خود ثبت نام کنند.

قیمت بیمه درمانی بسته به کانتون شما و اینکه آیا شما تصمیم به برنامه اولیه یا حق بیمه دارید ، متفاوت است. به طور متوسط ​​، یک برنامه اصلی مراقبت های بهداشتی برای بزرگسالان در سوئیس از 260 CHF (270 USD) تا 480 CHF (490 USD) متغیر است.

هزینه سفر و حمل و نقل

در شهرهای اصلی سوئیس ، یک گذرنامه حمل و نقل عمومی ماهانه در حدود 75 CHF (75 دلار) هزینه دارد. بلیط های تکی نیز وجود دارد و می فهمید که بیشتر آنهادر اتوبوس و کشتی کار می کنند.

سفر در سوئیس آسان است. افراد با ماشین ، اتوبوس یا قطار مسافرت می کنند. بسته به نحوه حمل و نقل ، هزینه ها در حدود 10 تا 100 CHF (10-102 دلار) است. برای مثال سفر از زوریخ به برن با اتوبوس ، حدود 50 CHF (50 دلار) است.

فرهنگ و آداب و رسوم اجتماعی

از نظر تاریخی ، سوئیس به دلیل بی طرفی و آرامش شناخته شده است. با این وجود ، تعداد کمی از آداب و رسوم فرهنگی و اجتماعی وجود دارد که باید از آن اطمینان داشته باشید که اقامت شما در این کشور نیز یک آرامش است.

دیدن مطلب
هزینه تحصیل در سوئیس

بستگی به کانتون شما دارد

ممکن است به نظر برسد که عبارت “این به کانتون بستگی دارد” در مورد سوئیس گفته می شود ، اما به این دلیل است که صحیح است.

این کشور بدون مرز تحت تأثیر چشمگیر همسایگان هم مرز خود ، به ویژه آلمان ، ایتالیا و فرانسه قرار دارد. این کشورهای همسایه با داشتن چهار زبان رسمی (آلمانی ، فرانسوی ، ایتالیایی و روموری) و کانتون هایی که از نظر فرهنگی بسته به زبان غالب منطقه متفاوت است.

به عنوان مثال ، ژنو در یک کانتون فرانسوی زبان سوئیس است ، در حالی که زوریخ در یک کانتون آلمانی زبان است.

مهاجرانی که قصد زندگی در ژنو را دارند با دانستن فرهنگ فرانسوی زندگی خوبی را تجربه خواهند کرد، در حالی که کسانی که به زوریخ می روند باید همین کار را با آلمانی انجام دهند.

اختلافات بین کانتون ها نیز در قوانین و سیاست وجود دارد، زیرا سوئیس اقتدار زیادی به دولت های کانتون می دهد.

مهم نیست که در سوئیس کجا زندگی میکنید ، باید از طریق وب سایت خاص کانتون خود را بررسی کنید زیرا فرامین و انتظارات می تواند بسیار متفاوت باشد.

تحصیل در سوئیس

تحصیل پزشکی در کانادا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.