سرمایه گذاری در ایتالیا

اقتصاد ایتالیا طی یک دهه گذشته روند صعودی و نزولی داشته است. اما با این حال فرصت جذاب زیادی برای  سرمایه گذاری در ایتالیا  وجود دارد.

اگر به ایتالیا مهاجرت کنید میتوانید چشم انداز خوبی از سرمایه گذاری در ایتالیا داشته باشید.اگر هدف سفر شما به ایتالیا تجارت هم نباشد باز هم میتوانید فرصت های پرسود و پاداشی را پیدا کنید.

سرمایه گذاری در ایتالیا

ایتالیا کشوری است که در بین برترین اقتصادهای جهان و شلوغ ترین بازارهای جهان قرار دارد. طبق گزارش کمیسیون تجارت ایتالیا در سال 2011 بیش از 8492 شرکت خارجی در ایتالیا مشغول تجارت هستند ، و بسیاری دیگر از سرمایه گذاران خارجی را که در مشاغل ایتالیایی حضور دارند را، گزارش داد.

اقتصاد قوی و توسعه یافته

ایتالیا هشتمین اقتصاد بزرگ جهان و یکی از بزرگترین کشورهای اتحادیه اروپا است.و تولید ناخالص داخلی آن حدود 2 تریلیون دلار است.

کارگران بسیار ماهر

کارگران ایتالیایی بسیار ماهر و دارای تحصیلات عالی هستند. دانشگاه های ایتالیا برخی از معتبرترین افراد جهان هستند. با این حال ، دستمزدها و هزینه های نیروی کار در ایتالیا در مقایسه با بقیه منطقه یورو نسبتاً کم است.

اصلاحات شغلی

علیرغم شهرت ایتالیا برای دموکراسی و مالیات بالا ، دولت اخیراً اقدامات بسیاری را برای بهبود اوضاع تجاری و سرمایه گذاری انجام داده است. قانون جدید کار ، تغییرات مالیاتی و ابزار حل اختلاف از جمله اصلاحاتی است که در سالهای آینده انتظار می رود.

دیدن مطلب
دانشگاه ساپینزا رم ایتالیا

چارچوب نهادی برای سرمایه گذاری خارجی

به عنوان یک عضو اتحادیه اروپا ، ایتالیا تعهدات معاهده ای برای گسترش همان رفتار با سرمایه گذاران خارجی همانطور که به اتباع ایتالیایی ارائه می دهد دارد.

به عنوان مثال ، در مورد دسترسی به یارانه های دولتی استثنائی وجود دارد ، اما به طور کلی خارجی ها می توانند انتظار یک فضای باز و در دسترس برای سرمایه گذاری را داشته باشند.

دولت ایتالیا در حال حاضر اقدامات بسیاری برای تشویق سرمایه گذاری ، از جمله ترتیبات اعتباری مالیاتی و مشوق های عمومی برای سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه و مناطق جنوبی ایتالیا ، از جمله ابروزو ، انجام داده است.

در حالی که هنوز برنامه مشخصی برای ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا وجود ندارد ، طبق این برنامه ترتیبات مشابهی وجود دارد. حداقل دو نوع ویزا وجود دارد که ممکن است برای سرمایه گذاران خارج از کشور مطلوب باشد.

ویزای اقامت انتخابی برای افرادی است که می توانند بدون اشتغال در ایتالیا از پس مخارج خود در ایتالیا برآید. پس از گذشت 5 سال ، دارندگان ویزا می توانند برای اقامت دائم اقدام کنند ، و مجاز به شرکت در هر نوع تجارت قانونی در ایتالیا هستند.

از طرف دیگر ویزای خود اشتغالی برای کسانی است که قصد دارند از طریق فعالیت های تجاری در ایتالیا کارآفرینی کنند. به طور کلی متقاضیان این ویزا باید امکان سنجی برنامه های تجاری خود را از طریق اتاق بازرگانی محلی تهیه کنند.

از سال 2016 ، دولت ایتالیا ویزای سرمایه گذاری سنتی را برای سرمایه گذاران خارجی پیشنهاد کرده است که حداقل 1 میلیون یورو را وارد ایتالیا کنند.

دیدن مطلب
ویزای شینگن ایتالیا

این ویزا با اجازه اقامت دو ساله قابل تمدید خواهد بود. این امر همچنین به اعضای خانواده اجازه می دهد تا از داشتن ویزا استفاده کنند.

تحصیل در ایتالیا

مهاجرت به کانادا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.