سرمایه گذاری در سوئد

سرمایه گذاری در سوئد

چگونه در سوئد سرمایه گذاری کنیم

“وقتی همه ما با امنیت بازی می کنیم ، دنیایی با کمترین عدم امنیت ایجاد می کنیم.” – داگ هامارسكولد

سوئد با داشتن سیستم رفاهی سخاوتمندانه و جهانی با نام مدل نوردیك ، اقتصاد سرمایه داری بسیار رقابتی را توسعه داده است. سرمایه گذاران بین المللی با داشتن اقتصاد متنوع و پیشرفته ، ثبات کشور را جذب می کنند ، به ویژه در حباب فناوری سال 2001 ، بحران اقتصادی جهانی 2008 و سایر بحران ها.

اقتصاد مقاوم و رو به رشد سوئد

اقتصاد سوئد در قرن نوزدهم از کشاورزی به صنعت تکامل یافت. تا دهه 1930 ، این کشور یکی از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان را داشت. این کشور در هر دو جنگ جهانی موضع خنثی گرفت و از رونق بعدی پس از جنگ بهره برد ، اما سرعت رشد کندتر را در دهه 1970 تا دهه 1990 تجربه کرد.

در دهه 1980 ، سوئد تجربه حباب املاک و مستغلات و دارایی های مالی را که ناشی از افزایش سریع وام است ، آغاز کرد. این مشکلات در دهه 1990 با بحران اقتصادی به اوج خود رسید ، که ناشی از تغییر ساختار سیستم مالیاتی بود. پس از فروپاشی ، تولید ناخالص داخلی کشور (تولید ناخالص داخلی) بین سالهای 1990 و 1993 5٪ کاهش یافت ، در حالی که بیکاری افزایش یافت.

دیدن مطلب
تحصیل و زندگی در داروین استرالیا

سرانجام دولت دارایی های مشکل دار را خریداری کرد و بحران اواخر دهه 1990 به پایان رسید. از آن زمان ، اقتصاد سوئد با پیشرفت چشمگیر رشد تولید ناخالص داخلی و تورم پایین ، به چهارمین رقابت در جهان تبدیل شده است ، و این به لطف خودداری از عضویت در اتحادیه پولی اروپا است که از سال 2008 رکود را تجربه کرده است.

سرمایه گذاری در سوئد با ETF و ADR

ساده ترین راه برای سرمایه گذاری در سوئد خرید یک صندوق مبادله ای با ارز (ETF) است که تنوع فوری را در امنیت تجاری ایالات متحده فراهم می کند. با بیش از 350 میلیون دلار دارایی خالص و 33 دارایی مختلف ، iShares MSCI Sweden Index ETF (NYSE: EWD) محبوب ترین گزینه برای سرمایه گذاران است که به دنبال قرار گرفتن در معرض کشور هستند.

برخی از ETF های دیگر با قرار گرفتن در سوئد شامل موارد زیر است:

FTSE Nordic 30 ETF (NYSE: GFX)
S&P International نمونه کارها بتا بالا توسعه یافته (NYSE: IDHB)
صندوق سود سهام اروپا SmallCap (NYSE: DFE)
سرمایه گذاران که به دنبال قرار گرفتن مستقیم در معرض سهام سوئد هستند ، ممکن است بخواهند رسید سپرده‌گذاری آمریکا (ADR) را در نظر بگیرند ، که اوراق بهادار معامله شده توسط ایالات متحده است که از حرکت سهام خارجی تقلید می کند. بسیاری از این ADR ها مانند بورس اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار عمده ایالات متحده تجارت می کنند ، در حالی که برخی دیگر مانند بورس صورتی (بورس صورتی) در بورس اوراق بهادار تجارت می کنند.

دیدن مطلب
ویزای تجاری اروپا

برخی از ADR های محبوب سوئدی عبارتند از:

اریکسون (NASDAQ: ERIC)
AB Volvo (برگه های صورتی: VOLVY)
Atlas Copco AB (ورق های صورتی: ATLKY)

مزایا و مخاطرات سرمایه گذاری در سوئد

سوئد به سرمایه گذاران اقتصاد مقاومتی مدرن ارائه می دهد که از دهه 1990 تاکنون بسیاری از رکودهای اقتصادی را پشت سر گذاشته است. اما علیرغم این عملکرد قدرتمند ، خطرات زیادی وجود دارد که سرمایه گذاران بین المللی قبل از انجام سرمایه باید از آنها آگاه باشند.

مزایای سرمایه گذاری در سوئد عبارتند از:

اقتصاد سرمایه داری شدید . سوئد دارای یک اقتصاد سرمایه داری کاملاً رقابتی است که بسیاری از شرکت های چند ملیتی را در مجموعه های متنوعی از صنایع قرار می دهد.
خطر کم بحران بدهی. نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی سوئد بسیار پائین است و دولت از سال 1998 تقریباً هر ساله مازاد دارد.
ریسک های سرمایه گذاری در سوئد شامل موارد زیر است:

نیروی کار اتحادیه . تقریبا 70٪ نیروی کار سوئد اتحادیه است که می تواند برای برخی از ADR های محبوب ایجاد مشکل کند.
مزایای گسترده رفاه . سوئد به دلیل داشتن مزایای گسترده رفاهی ، که تاکنون کار کرده است ، شناخته شده است اما ممکن است با کندتر رشد تولید ناخالص داخلی مشکل ایجاد کند.

نکات کلیدی برای یادآوری

سوئد با داشتن سیستم رفاهی سخاوتمندانه و جهانی با نام الگوی نوردیک ، اقتصاد سرمایه داری کاملاً رقابتی را توسعه داده و آن را به فرصتی بسیار بی نظیر برای سرمایه گذاران بین المللی تبدیل کرده است.
ساده ترین راه برای سرمایه گذاری در سوئد خرید iShares MSCI Sweden Index ETF (NYSE: EWD) است ، در حالی که سرمایه گذاران پیشرفته تر می توانند یکی از ADR ها را در نظر بگیرند.
مزایا و خطرات زیادی وجود دارد که سرمایه گذاران بین المللی قبل از سرمایه گذاری در سوئد باید در نظر بگیرند.

دیدن مطلب
جوانب مثبت و منفی مهاجرت به هلند

 ترازنامه خدمات و مشاوره مالیاتی ، سرمایه گذاری یا مالی را ارائه نمی دهد. اطلاعات بدون در نظر گرفتن اهداف سرمایه گذاری ، تحمل ریسک یا شرایط مالی هر سرمایه گذار خاص ارائه می شود و ممکن است برای همه سرمایه گذاران مناسب نباشد. عملکرد گذشته نشانگر نتایج آینده نیست. سرمایه گذاری شامل ریسک از جمله از بین رفتن احتمالی اصل سرمایه است.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.