شرایط اعزام دانشجو به مجارستان

 

آیا شرایط اعزام دانشجو به مجارستان 2018 را میدانید؟ مهاجرت به مجارستان و ادامه ی تحصیل در مجارستان مطلوب بسیاری ازافراد است ، هزینه تحصیل در مجارستان پس از اعزام دانشجو به مجارستان مناسب بوده و به همین دلیل متقاضی فراوانی دارد ، در این مقاله اطلاعات مفیدی در زمینه شرایط اعزام دانشجو به مجارستان ارائه می شود.همچنین شما می توانید با موسسه حقوقی نوباوران تماس و از تجربیات مفید مشاورین این موسسه بهره مند شوید.

کشورمجارستان در اروپا واقع شده و در حوزه شینگن قراردارد.پایتخت آن بوداپست و زبا ن این کشور گرجی می باشد.از شمال با اسلواکی و از از شرق با رومانی و از شمال شرق با اوکراین و از جنوب با صربستان و کرواسی و اسلوانی و از غرب با اتریش هم مرز است و آب و هوای معتدل  و بیشتر افراد در مجارستان مسیحی می باشند.

تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان در همه مقاطع  و همه رشته ها میسر است و حتی دانش اموزان نیز میتوانند دوره دبیرستان خود را در این کشور بگذرانند.دوره کالج هم در این کشور وجود دارد که  معمولامخصوص افرادی است که می خواهند به دانشگاه های مجارستان راه پیدا کنند. دوره کارشناسی معمولا سه سال است و در اکثر رشته ها دانشجو می پذیرند.دوره کارشناسی ارشد معمولا یک تا دو سال  و در مقطع دکترا معمولا سه سال می باشد.برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد تایید مدرک کارشناسی از طرف دانشگاه مجارستان الزامی می باشد و برای این تایید در بسیاری از موارد دانشجو ی خارجی موظف  است تعدادی از واحدهای گذرانده شده در کشور خود را مجددا اخذ و نمره قبولی کسب نماید..شروع ترم معمولا در ماههای سپتامبر و فوریه است.لازم به ذکراست که دانشجویان دوره کارشناسی اجازه  10 ساعت کار و دانشجویان کارشناسی ارشد 20 ساعت  و دانشجویان مقطع دکترا 30 ساعت در هفته می باشد.

دیدن مطلب
ویزای فنلاند

تحصیل در رشته های پزشکی در مجارستان

امروزه این کشور مورد توجه  بسیاری از افرادی قرار میگیرد که قصد ادامه تحصیل در رشته های پزشکی رادارند. برای ادامه تحصیل در اکثر این رشته ها فرد ابتدا می بایست دوره پیش پزشکی را گذرانده و بعد وارد مقطع پزشکی شود که این کار به وسیله قبولی در آزمون مربوطه پس ازگذراندن دوره پیش پزشکی میسر است.لازم به ذکر است که مدرک پزشکی کشور مجارستان مورد تایید وزارت بهداشت ایران  و اکثر کشورهای اروپایی می باشد.

هزینه های تحصیل در کشور مجارستان

هزینه های کالج در کشور مجارستان بین 5 تا 6 هزاریورو می باشد و هزینه دانشگاه هم با توجه به نوع مقطع  و رشته متفاوت است و معمولا بین 3 تا 5 هزاریورو متفاوت است و برای رشته های پزشکی بین 5 تا ده هزار یورو می باشد.نکته بسیار مهم برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور مجارستان را دارند این است که همه مخارج در کشور مجارستان را درنظر داشته باشند تا بتوانند تصمیم بهتری برای این کار بگیرند و هزینه زندگی در مجارستان در یک سال تحصیلی بین 10هزار یوزو تا 12 هزار یورو می باشد و این هزینه شامل هزینه حمل ونقل و هزینه بیمه درمانی و خوراک و دیگر هزینه های جانبی می باشد.

مزایای تحصیل در کشور مجارستان

امروزه تحصیل در کشور مجارستان  مورد توجه بسیاری از افراد می باشد و دلیل آن عدم نیاز به مدرک زبان می باشد.دلیل دیگر آن عدم محدودیت سنی  نسبی برای اخذ پذیرش است وشرایط اعزام دانشجو به مجارستان نسبت به کشورهای دیگر بهتر است.افراد می توانند در کشور مجارستان تحصیل ودر اکثر کشورهای اروپایی بعد از اتمام تحصیل مشغول به کار شوند.کشور مجارستان در منطقه شینگن می باشد و این موضوع از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.افراد در حین تحصیل برای سفر به کشورهای دیگر سفر کنند و بالاخص افرادی که  قصد پیدا کردن کار در اتریش یا آلمان هستند به راحتی میتوانند به این کشورها سفر و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. این کشور مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران هم می باشد .به این صورت که با ویزای تحصیلی وارد اروپا شده و بعد از تحقیقات لازمه در مورد هدف خود ویزای خود را به ویزای سرمایه گذاری تبدیل می کنند و دلیل این کار این است که ورود آنها به اروپا در ابتدا با هزینه کمتر انجام می شود.با توضیحاتی که در این مورد داده شد به وضوح برتری تحصیل در کشور مجارستان نسبت به ایران هم مشخص می شود.

دیدن مطلب
شرایط تحصیل در انگلستان

شرایط الحاق به خانواده:

دانشجویان می توانند از شرایط الحاق به خانواده استفاده و همسر و فرزندان  زیر 18 سال را به کشور مجارستان وارد کنندونکته مهم این است که این شرایط با توجه به زمان اقدام  ممکن است چند هفته و بعضا چند ماه به طول بیانجامد و این به دلیل سخت شدن قوانین مهاجرت و بالاخص قوانین الحاق به خانواده می باشد و به هرحال در زمان ورودافراد نمی توانند همزمان با خانواده خود وارد کشور مجارستان شوند و توصیه می شود برای اخذ ویزای الحاق به خانواده به دلیل سخت شدن قوانین مهاجرت با متخصصین این کار مشورت انجام شود.

مدارک لازمه برای اخذ پذیرش مجارستان

اصل پاسپورت

اصل مدرک دیپلم و کارشناسی و کارشناسی ارشد با توجه به پذیرش مورد درخواست و ریز نمرات آنها

تایید یه مدارک تحصیلی در سفارت مجارستان در صورت نیاز

مدارک لازمه برای اخذ ویزای مجارستان

پر کردن فرم مربوطه

اصل پاسپورت

اصل نامه پذیرش

اصل  بیمه مسافرتی

اصل مدرک رزرو خوابگاه  یا مسکن با توجه به شرایط متقاضی

اصل شناسنامه

چند قطعه عکس

اصل پرینت حساب سه ماهه

در این مقاله سعی شد تا حد زیادی شما را با شرایط اعزام دانشجو به مجارستان آشنا کنیم.همانطور که بررسی شد شرایط اعزام دانشجوبه مجارستان در مقایسه با برخی کشورها بسیار آسانتر است.برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط اعزام دانشجو به مجارستان می توانید با موسسه حقوقی نوباوران در تماس باشید.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدن مطلب
ویزای تجاری اروپا