شرایط اقامت مجارستان

 

شرایط اقامت مجارستان در سال 2018 و راههای آن از مسائل بسیار مهم پس از مهاجرت به مجارستان میباشد که آن را از منظر وکیل مهاجرت با هم بررسی مینماییم ، با ما همراه باشید..

درباره ی مجارستان

مجارستان در اروپای مرکزی واقع شده است و پایتخت آن شهر زیبای بوداپست می باشد. اتریش، اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان، اسلوونی و کرواسی همسایگان مجارستان محسوب می شوند. رود دانوب شهر زیبا و توریستی بوداپست را به دو بخش بودا و پست تقسیم کرده است.

مجارها به زبان مجارستانی صحبت می کنند،. اگرچه مجارها در روزهای گذشته از یک الگوریتم روان برای الفبای خود استفاده می کردند، اما اکنون از الفبای لاتین مدرن استفاده می کنند. مجارستان  دارای یک ملت مسیحی است که که 74.4٪ جمعیت را تشکیل می دهند.

فرهنگ مجارستان دارای یک سنت طولانی است که گردشگران در طی سفر در مجارستان می توانند لذت ببرند. جشنواره ای به نام “فارسان” رویدادی منحصر به فرد سالانه است که در آن لباس های خزدار توسط شرکت کنندگان پوشیده می شود که نماینده فرهنگ و سنت های این کشور می باشد.

شرایط اقامت مجارستان

اگر شما به دنبال مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت آن از طریق یکی از کشور های اروپایی هستید، مجارستان یک انتخاب عالی است. شما می توانید اجازه اقامت موقت یا اقامت دائم  کشور مجاستان را دریافت کنید، چه از طریق اشتغال، کسب و کار و سرمایه گذاری و یا تحصیل در این کشور.

چرا مجارستان؟

هزینه های کم زندگی و کسب و کار

مالیات کم (9٪ مالیات شرکت، 15٪ مالیات سود سهام)

کشور مرکزی در اروپا

امنیت عمومی عالی و محیط زیست دوستانه

راه اندازی کسب و کار آسان

سفر بدون ویزا در اروپا با اقامت مجارستان

ثبت شرکت و اخذ اقامت برای تمام ملیت ها

مدارس بین المللی خوب و دانشگاه های انگلیسی زبان

گزینه های اقامت

متقاضیانی که علاقه مند به مهاجرت به کشور پیشرفته ی مجارستان هستند در ادامه مطالب مفیدی را در زمینه ی شرایط اقامت مجارستان در این مقاله مطالعه خواهند نمود. ما انواع اقامت از طریق ویزای کار و مهاجرت تجاری را تا ویزای خانواده و دانشجویان، مهاجرت سرمایه گذاری و بسیاری موارد دیگر ارائه می دهیم.

شرایط اقامت مجارستان برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا

در سال اول شما یک ویزا را در کنسولگری دریافت خواهید کرد که می توانید با آن به مجارستان سفر کنید. این ویزا تا 30 روز پس از زمان ورود به شنگن معتبر است. در طی این دوره شما باید اجازه اقامت دائمی تان را دریافت کنید و همچنین آدرس محل سکونت خود را به دولت یا شهردار منطقه ارائه دهید. از سال دوم، شهروندان غیر اتحادیه اروپا می توانند اجازه اقامت شان را در اداره مهاجرت مجارستان دریافت کنند. شما باید اشتغال خود را (اجازه کار و قرارداد کار / قرارداد کار) و اقامت خود (به عنوان مثال، قرارداد اجاره) را ثابت کنید. این روند می تواند تا 30 روز طول بکشد.

دیدن مطلب
برای اقامت در کشور کانادا از کجا شروع کنم؟

تا چه مدت پاسپورت من باید هنگام صدور مجوز اقامت اعتبار داشته باشد؟

اعتبار گذرنامه شما باید حداقل 90 روز طولانی تر از مجوز درخواست شما باشد این به این معنی است که اگر اعتبار پاسپورت شما نزدیک به پایان باشد، قبل از درخواست اقامت خود درخواست صدور پاسپورت جدید ضروری است، در غیر این صورت مجوز شما تا تاریخ گذرنامه شما صادر خواهد شد.

چه نوع بیمه ای قابل قبول است؟ بیمه درمانی دولت چگونه کار می کند؟

بیمه درمانی ایالتی مجارستان، پوشش جامع در مجارستان و پوشش اولیه در بقیه اتحادیه اروپا را فراهم می کند. این گزینه تنها برای ساکنین مجارستان در دسترس است، پس پس از اینکه اقامت خود را در مجارستان دریافت کردید، شما برای مراقبت های بهداشتی دولتی واجد شرایط خواهید بود.

اگر میخواهید در مجارستان اقامت کنید، قبل از اینکه ویزای خود را (شهروندان غیر اتحادیه اروپا) و یا برای کارت ثبت نام (شهروندان اتحادیه اروپا) در اداره مهاجرت محلی درخواست کنید، اثبات توانایی شما برای کسب درآمد در مجارستان و وضعیت فعلی اقامت قانونی برای اخذ مجوز لازم است. بنابراین شما باید اثبات کنید که از تمکن مالی برای مهاجرت به مجارستان چه از طریق تحصیل، چه کاری و چه سرمایه گذاری برخوردار هستید.

اجازه اقامت یا کارت ثبت نام به شهروند خارجی این حق را می دهد که اقامت و سفر در  حوزه ی شنگن را داشته باشد. همراه با کارت ثبت نام آدرس، آن را به عنوان مستندات شما برای اقامت قانونی در طول اقامت خود در مجارستان در نظر می گیرند. اگر شما با خانواده خود به مجارستان می روید، شما و همسرتان، به علاوه هر کودکانی که با شما مسافرت می کنند، باید برای اجازه اقامت درخواست دهید.

معمولا اجازه اقامت فقط برای یک سال معتبر است. این بستگی به الزام اخذ مجوز کار مجارستان دارد. به عنوان مثال، برای برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا استثنائاتی وجود دارد. پس از اینکه کارت اعتباری مجاز را دریافت کردید، می توانید یک کارت مالیاتی دریافت کنید.

معمولا اجازه اقامت معتبر است تا زمانی که مجوز کار و یا تحصیل معتبر باشد.

برای شهروندان اتحادیه اروپا

از 1 جولای 2007 به جای دریافت اجازه اقامت، یک کارت ثبت نام برای شما برای مدت نامحدود (بدون اشاره به این واقعیت که شما نیاز به اخذ اجازه کار دارید یا خیر) صادر می شود، تا زمانی که شما یک وضعیت مداوم (کار، تحصیل، و غیره) در مجارستان دارید نیازی به ارائه درخواست جدیدی ندارید.

دیدن مطلب
بورسیه علمی مقطع فوق لیسانس ایتالیا

شما باید مدرک اقامت، اشتغال و توانایی پوشش هزینه های شما و خانواده خود را در طول اقامت خود در مجارستان ارائه کنید.

مهم است که کارت ثبت نام شما تنها با کارت آدرس و گذرنامه شما معتبر باشد!

کارت اقامت

کارت اقامت به کسی می رسد که:

حداقل 3 سال در مجارستان اقامت داشته و

در مجارستان بیش از 90 روز سالانه در سال حضور داشته و در حال حاضر در مجارستان اقامت دارد.

افراد زیر می توانند برای یک کارت اقامت پس از یک سال تقاضا کنند:

افرادی که دارای خویشاوندان مجارستانی بودند (به عنوان مثال والدین، پدربزرگ و مادربزرگها، شهروندان مجارستانی بودند – حتی برای یک دوره کوتاه)

افرادی که با یک شهروند مجارستانی یا یک خارجی که دارای کارت اقامت مجارستانی هستند ازدواج کرده اند

این روند می تواند تا شش ماه طول بکشد، زیرا مقامات اسناد ارائه شده، وضعیت اشتغال، معیشت و محل اقامت متقاضی را بررسی می کنند.

اقامت دائم توسط سرمایه گذاری در مجارستان

یکی از اهداف دولت مجارستان جذب سرمایه گذاری خارجی است: بیش از 1 میلیارد یورو از زمان معرفی برنامه های سرمایه گذاری این کشور به متقاضیان خارجی، در این کشور سرمایه گذاری شده است. با توجه به انتشار اخبار صندوق بدهی ویژه مجارستان (صادر کننده HRB) به علت وضعیت مالی مطلوب کشور، صدور مجوز اقامت مجارستان مجددا اعطا می شود. بنابراین، این آخرین فرصت برای هر ملیتی غیر اتحادیه اروپا است که در این برنامه های سرمایه گذاری شرکت کرده و اقامت دائم در مجارستان (اتحادیه اروپا) را از طریق سرمایه گذاری کسب کند.

در پایان سال 2012، مجارستان قانون جدیدی را تصویب کرد که اجازه اقامت دائم خارجی توسط سرمایه گذاران خارجی را می دهد. هر خارجی می تواند اجازه اقامت دائم در مجارستان را از طریق خرید اوراق قرضه مخصوص صادر شده با ارزش 300،000 یورو و با حداقل 5 سال سابقه دریافت کند. متقاضی می تواند این اقامت را از طریق ثبت شرکت به همراه شرکا و یا به تنهایی نیز کسب کند. جالب است بدانید که این روش سرمایه گذای در کشور مجارستان نیاز به حضور فیزیکی دائم و ارائه مدرک زبان ندارد.

طرح جدید به عنوان یکی از بهترین برنامه های اقامت در اتحادیه اروپا محسوب می شود زیرا مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری به طور قابل توجهی پایین تر از سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. به عنوان مثال، اسپانیا و پرتغال انتظار دارند که املاک و مستغلات به ارزش بیشتر از 500،000 یورو باشد. ایرلند انتظار می رود 1،000،000 یورو فرد سرمایه گذار برای پروسه ی اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در نظر بگیرد. طرح سرمایه گذاری در بریتانیا حتی گرانتر است (با در نظر گرفتن نرخ ارز فعلی). علاوه بر این، تمام کشورهای ذکر شده در بالا مجوز اقامت موقت را ارائه می دهند و نه اقامت دائم.

دیدن مطلب
دانشگاه‌های سچینوا

این اوراق قرضه را می توان به طور انحصاری توسط یک شرکت مالی که مجوز کمیته اقتصاد پارلمان مجارستان را دریافت کرده است، صادر کرد. این شرکت مالی به لحاظ قانونی لازم است که بلافاصله اوراق قرضه دولتی صادر شده از درآمد حاصل از سرمایه گذاری را خریداری کند. بنابراین، اوراق قرضه صادر شده توسط شرکت مالی به طور کامل توسط اوراق قرضه دولتی مجارستان حمایت می شود. شرکت همچنین ملزم به ارائه یک لیست ماهانه از شرکت کنندگان در سیستم Bond Residency به اداره مهاجرت و شهروندی است.

پس از سرمایه گذاری حداقل 300،000 یورو تحت برنامه سرمایه گذاری سرپناه Bond، اجازه اقامت دائم به سرمایه گذار و اعضای نزدیک خانواده خود (همسر و بچه های زیر 18 سال) صادر می شود. علاوه بر این، کودکان بالای 18 سال و والدین متقاضی اصلی می توانند بدون استفاده از سرمایه گذاری اضافی به برنامه ملحق شوند.

مجوز اقامت مجارستان متقاضی را مجاز به اقامت در مجارستان می کند و (به حداکثر 90 روز از هر 180 روز) هر کشور شنگن می تواند مراجعه کند. شهروندی مجارستان می تواند پس از 8 سال اقامت در مجارستان به دست آید. علاوه بر اقامت، تمام متقاضیانی که خواهان شهروندی هستند باید به زبان مجارستانی تسلط داشته باشند. شهروندی دوگانه در مجارستان به رسمیت شناخته شده و انتظار نمی رود متقاضیان از شهروندی فعلی خود خارج شوند مگر اینکه تابعیت دوگانه در کشور خودشان منع شده باشد.

درصورت نیاز به مشاوره در باب مهاجرت به مجارستان ، تحصیل در مجارستان ، کار در مجارستان ، سرمایه گذاری در مجارستان میتوانید با ما در تماس باشید.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *