شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان

  • شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان 2019 را چیست ؟ 
  • بورسیه تحصیلی آلمان 2019 به چه افرادی تعلق می گیرد ؟
  • مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی آلمان  چیست ؟
  • آیا جهت اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان داشتن مقاله الزامی است ؟ 

تحصیل در آلمان

موسسه حقوقی نوباوران این متن را جهت پاسخگویی به سوالات متقاضیان در مورد شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان تهیه کرده است تا کلیه سوالات و ابهامات شما در رابطه با شرایط بورسیه تحصیلی آلمان و انواع بورسیه تحصیلی آلمان را بر طرف کند .

بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان خارجی

در کشور آلمان هشت موسسه در جهت حمایت مالی از دانشجویان خارجی فعالیت می کنند . اکثر این موسسات توسط احزاب سیاسی یا احذاب مذهبی آلمان همایت می شوند.

از مهمترین شرایط جهت اخذ بورسیه تحصیلی آلمان در دوره فوق لیسانس ، داشتن نمرات بالا در کارشناسی می باشد . همچنین به پایان رساندن تحصیل در مقطع کارشناسی در زمان عادی و نداشتن گپ تحصیلی(فاصله بین مقاطع تحصیلی) و همچنین حظور در سمینارهای مرتبط با رشته تحصیلی نیز جزیی از شرایط اخذ بورسیه تحصیلی می باشد.

برای متقاضیان تحصیل دکتری داشتن  توصیه نامه از استاد راهنما و یا سوپروایزر علاوه بر موارد بالا الزامی است.

اکثر موسسات  بورسیه  تحصیلی آلمان  را فقط به دانشجویان خارجی ارائه می کنند که حداقل یک مقطع تحصیلی را در  آلمان تحصیل کرده باشند.

در مورد بورسیه تحصیلی  دانشجویان بین المللی، موسسه “ تبادلات آکادمیک آلمان ”  وجود دارد که از بوسیله این بورسیه، دانشجویان خارجی این امکان را دارند تا از ترم‌ اول تقاضای  بورسیه تحصیلی داشته باشند .

بورسیه تحصیلی مشروط

به این دلیل که از سال قبل در اغلب ایالت‌های آلمان  دانشگاه‌ها از دانشجویان خارجی شهریه میگیرند، بعضی از دانشگاههای آلمان مثل دانشگاه  بیلفلد ، به برخی از دانشجویان خارجی که دارای شرایط اخذ بورسیه می باشند، به صورت مشروط بورس تحصیلی ارائه می کند .

در این بورسیه، دانشگاه از دانشجوی دارای شرایط ، شهریه دریافت نمی‌کند . اما دانشجو متعهد به بازگرداندن کمک هزینه دریافتی  در زمان پایان تحصیل می گردد .

تبادلات آکادمیک آلمان دآآد ( DAAD )

موسسه DAAD  به متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری در آلمان ارائه بورسیه می کند و این نوع بورسیه در تمامی سال‌های تحصیلی دانشجوی مقطع دکترا به او تعلق می گیرد .

دیدن مطلب
پنج دلیل برای درس خواندن در چین

در این بورسیه محدودیت سنی وجود ندارد.

نکته مهم برای اخذ این بورسیه این است که متقاضی باید زمانی تقاضای اخذ بورسیه تحصیلی صادر کند که در کشور مبدا خود اقامت داشته باشد.

زمانی که دانشجوی متقاضی دکتری در کشور آلمان تحصیل می کند، اگر تقاضای این بورسیه را دارد ، نباید بیش از ۱۵ ماه از زمان اقامتش در آلمان گذشته باشد.

نوع رشته تحصیلی و زبان تدریس رشته در دانشگاه در مقطع دکترا بسیار مهم می باشد .چنانچه  زبان تدریس  انگلیسی باشد، داشتن مدرک زبان آیلتس 7 آکادمیک ضروری است . و اگر  زبان تدریس زبان آلمانی باشد، دانشجو باید مدرک زبان c1 آلمانی را داشته باشد .

در این نوع بورسیه به دانشجویان دکترا به مبلغ  حدودا ۱۰۰۰ یورو در هر ماه که  پرداخته می‌شود. علاوه بر آن دیگر کمک هزینه های تحصیلی مانند کمک هزینه برای انجام سفرهای پژوهشی، شرکت در سمینارها، و یا خرید کتاب‌های درسی و هزینه آموزش زبان آلمانیبه دانشجو پرداخت می شود .

ارائه بورسیه در زمینه‌های سیاسی توسط برخی موسسات جهت بورسیه تحصیلی در آلمان

از شروط این موسسات برای ارائه بورسیه تحصیلی در آلمان ، تعهدات اجتماعی- سیاسی متقاضی در زمینه‌های اجتماعی و یا سیاسی در آلمان می باشد.

بنیاد فریدریش ابرت

بنیاد فریدریش ابرت Friedrich Ebert Stiftung یکی از این نهادهای سیاسی اجتماعی در آلمان است .

این بنیاد از اعضای حزب سوسیال دموکرات آلمان (SPD) می باشد . این بنیاد در هر سال به ۴۰ دانشجو از قاره آسیا،  آفریقا، اروپای شرقی و آمریکای جنوبی بورسیه تحصیلی ارائه می کند .

کسانی که تسلط بالا به زبان آلمانی دارند، این امکان را دارند تا از این بورسیه استفاده کنند و باید متقاضی تحصیل در زبان آلمانی باشند .داشتن مدرک  زبان C1  آلمانی جهت اخذ این بورسیه اجباری است .

این نوع بورسیه تحصیلی به رشته های پزشکی تعلق ندارد .

بنیاد کنراد آدناور

بنیاد کنراد آدناور (Konrad-Adenauer-Stiftung e.V)  که مرتبط به حزب دموکرات مسیحی در آلمان می باشد ، سالانه بین  ۶۰  الی ۷۰ دانشجوی متقاضی تحصیل در مقطع دکترا را بورسیه تحصیلی در آلمان می‌کند.

دیدن مطلب
زبان آلمانی

بازگشت دانشجو که بورسیه تحصیلی اخذ  می کند پس از تحصیل به کشورش، مهمترین شرط  اخذ این بورسیه  می باشد.

از دیگر شرایط اخذ این بورسیه داشتن شرایط تحصیلی بسیار خوب با نمرات بالا و همچنین فعال بودن متقاضی در مسائل اجتماعی همگام با تحصیل  از شروط اخذ این بورسیه تحصیلی می باشد . به دانشجویان این نوع بورسیه  در مقطع دکترا بمدت سه سال، ماهانه  ۱۰۰۰ یورو به پرداخت می‌شود.

بنیاد هاینریش بل

بنیاد هاینریش بل Heinrich Böll Stiftung   به حزب سبزهای آلمان متعلق می باشد.

زمان ارسال درخواست برای اخذ این بورسیه در ماه مارس می باشد . این نوع بورسیه به دانشجویان دکتری تعلق می گیرد که باید متقاضی درخواست خود را  آنلاین ارائه نماید . شخص متقاضی برای اخذ این بورسیه تحصیلی در آلمان باید دارای حد اقل مدرک زبان B2 را در زمان درخواست باشد .

بنیاد رزا لوکسمبرگ

این بنیاد  Rosa Luxemburg Stiftung به حزب چپ‌های آلمان متعلق دارد. بورسیه تحصیلی این بنیاد در مقطع دکترا ارائه می گردد و در سال به ۱۵۰ دانشجوی دکتری تعلق می گیرد.

بنیاد  فیلیگست

بنیاد  فیلیگست مرتبط به کلیسای پروتستان Evangelisches Studienwerk Villigst است . این بنیاد در هر سال به ۲۰۰ دانشجو مقطع دکترا در کلیه رشته‌ها بورس تحصیلی ارائه می نماید . همچنین این بنیاد به افراد دارای شرایط به صورت ماهانه ۱۳۵۰ یورو را بمدت  ۲ سال بورسیه می کند . این نوع بورس تحصیلی تنها به دانشجویانی که از اعضای کلیسای پروتستان باشند تعلق می گیرد .

بنیاد انیشتن

این بنیاد همراه با دانشگاه برلین به دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع  فوق دکترا، بورسیه  تحصیلی ارائه می نماید. این نوع بورسیه برای دانشجویانی که در جستجوی فاند های مبتنی بر پروژه ها  و کارهای تحقیقاتی می باشند، بسیار مناسب است.

موسسه هانریش بل آلمان

موسسه هانریش بل آلمان به دانشجویان بین المللی در مقاطع فوق لیسانس و دکترا بورسیه های متنوعی را ارائه می نماید.

بورسیه موسسه هامبولدتآلمان

این موسسه به دانشجویان پست دکترا ، بورسیه های متنوعی ارائه می نماید .

موسسه هامبولدت آلمان سالیانهنزدیک به  ۵۰۰۰ بورس تحصیلی به دانشجویان مقطع دکترا و پست دکترا ارائه می کند.

دیدن مطلب
دانشگاه نووسیبیرسک روسیه

بورسیه موسسه بایرن

بورسیه موسسه بایرن در این سال ها انواع مختلفی از بورسیه رابه  دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می کند . این موسسه به متقاضیان رشته های پزشکی و علوم پزشکی  ارائه بورسیه می کند . در هر سال  بیش از ۱۰۰ دانشجوی خارجی در ۲۲ دانشگاه برتر آلمان می توانند از این نوع بورسیه استفاده کنند .

بورسیه موسسه ماری کوری

این موسسه  به  دانشجویان کشور های در حال توسعه متعلق است و هر سال بورسیه های تحصیلی را به دانشجویان این کشور ها ارائه می کند .

بورسیه ماویتسا آلمان

بورسیه ماویتسا  به متقاضیان تحصیل در رشته های کودک یاری و پرستاری ارائه خدمات می کند . در این نوع بورس ۵۰۰ یورو ماهانه  طی ۱۲۲ ماه به افراد  دارای شرایط اعطا می شود .

بورسیه موسسه برمن

این موسسه  هزینه های تحصیل را به دانشجویان رشته های فنی و مهندسی و اقتصاد و تجارت تعلق می دهد .دانشگاههای می توان  دانشگاه جاکوب و دانشگاه Bermen  این نوع بورسیه را ارائه می دهند.

بورسیه هایGETآلمان

این بورسیه برای متقاضیانی است که می خواهند در کشور آلمان به زبان انگلیسی تحصیل کنند . این بورسیه برای  رشته های علوم اجتماعی می باشد و شامل رشته های فنی و پزشکی نیست.

در این مقاله به بررسی شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان پرداختیم . در صورتی که  علاقمند به تحصیل در آلمان هستید و یا قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان دارید . موسسات حقوقی نوباوران  در زمینه اخذ پذیرش از آلمان به شما راهنمایی و یا ارائه خدمات می دهد.

بورسیه تحصیلی آلمان بورسیه تحصیلی در آلمان

بورسیه تحصیلی آلمان بورسیه تحصیلی در آلمان

بورسیه تحصیلی آلمان بورسیه تحصیلی در آلمان

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *