شرایط ثبت شرکت در کانادا

 • شرایط ثبت شرکت در کانادا در هنگام مهاجرت به کانادا به چه نحو است ؟
 • برای ثبت شرکت در کانادا به چه طریق می توان اقدام کرد ؟
 • اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری به چه نحو انجام میشود ؟
 • روش های خرید ملک در کانادا به چه صورت است ؟
 • ثبت شرکت در کانادا چقدر هزینه دارد ؟
 • آیا می توان با ثبت شرکت در کانادا ، اقامت کانادا و همچنین تابعیت کانادا را به دست آورد ؟

این مقاله در مورد مراحل ثبت شرکت در کانادا و روش های سرمایه گذاری در کانادا تالیف شده است و پاسخگوی تمامی سوالات شما در مورد شرایط ثبت شرکت در کانادا می باشد.

انتخاب نام شرکت 

اولین قسمت برای ثبت شرکت در کانادا انتخاب نام شرکت است به این صورت است که در انتخاب نام هر شرکت باید مواردی رعایت شود.

نام شرکت نباید با نام یک شرکت بزرگ و معتبر یکی باشد و باید متمایز باشد و همینطور با نوع فعالیت شرکت سنخیت داشته باشد.

انتخاب نام شرکت در کانادا بسیار با دقت و سختگیری انجام می شود و انتخاب کردن اسم شرکت جزیی از تکمیل اساسنامه می باشد و نباید از نود روز بیشتر طول بکشد .

برای این کار شما میتوانید قبل از انتخاب نام شرکت، این نام را در سیستم آنلاین شرایط ثبت شرکت در کانادا بررسی کنید و اگر جواب این سیستم مثبت بود ،نام شرکت خود را ثبت کنید.

تکمیل اساسنامه ثبت شرکت در کانادا

در این قسمت موسسان شرکت ایجاد ساختار شرکت را آغاز و ثبت میکنند، همینطور در زمانی که شرکت فعالیت دارد نیز اعضای هیئت مدیره می توانند درخواست تغییرات در سازوکار شرکت را داشته باشند.

مواردی الزامی که در تکمیل اساسنامه باید رعایت بشود

 • نام درخواستی برای شرکت را باید در اساسنامه شرکت ذکر کرد
 •  استان شرکت در کانادا و قلمرو محدوده آن باید مشخص باشد
 • ساختار شرکت باید مشخص باشدو سهمیه تمام افراد با مسئولیت های مختلف و همینطور طریق نقل و انتقال سهام شرکت مشخص باشد
 • تعداد اعضای هیئت مدیره و شرکت های وابسته مشخص گردد
 • قوانین شرکت در اساسنامه باید ذکر شود
 • اساسنامه اصولا به زبان انگلیسی و فرانسه باید ترجمه شود
 • آدرس اداره و محل اقامت فرد باید دقیق ذکر شود و همچنین تلفن شرکت نیز باید ذکر شود و اگر تغییر باید اصلاح شود
 • نام و نام خانوادگی اولین مدیر عامل شرکت بایستی در اساسنامه ذکر شده و امضای وی به ثبت شده باشد
دیدن مطلب
برای اقامت در کشور کانادا از کجا شروع کنم؟

هیئت مدیره و مدیر  عامل

شرایطی که فرد باید دارا باشد تا بتواند که  سمت مدیر  عامل را اخذ کند
۱ – بالای 18 سال باشد
۲ – دارای برگه عدم سوء پیشینه از دادگاه باشد
۳ –اشخاص حقیقی میتوانند این سمت را کسب کند و به هیچ وجه اشخاص حقوقی نمی توانند مدیر عامل شوند
۴- نباید در وضعیت ورشکستگی باشد

اقامت کانادا

معمولا % ۲۵ از مدیران یک شرکت در کانادا باید ساکن این کشور باشند و دارای اقامت این کشور باشند و اگر شرکتی اعضایش کمتر از ۴ نفر عضو هیئت مدیره باشد، می بایست یک نفر از اعضا ساکن کشور کانادا باشند.

همچنین شرکت های بخش حمل و نقل ، بویژه قسمت حمل و نقل هوایی و یا در بخش مخابرات، باید یک نفر از اعضای هیئت مدیرۀ آنه اقامت کانادا را داشته باشد و همینطور شرکت های بخش فرهنگی، کوچک یا بزرگ، بایست یک نفر از اعضای آن ساکن کانادا باشد.
فردی که به عنوان مدیر عامل یک شرکت تعیین شود،  به مدت ۳ سال می تواند در شرکت فعالیت کند.

در شرایط ثبت شرکت در کانادا سال معینی برای فعالیت یک مدیر عامل تعیین نشده و پایان دوره مدیریت مدیر عامل شرکت تحت عواملی مانند استعفا، اخراج ، عدم صلاحیت توسط سهامداران دیگر شرکت، مرگ و … پذیرفته می شود .

وظایف مدیران در شرکت های کانادایی

دامنه اختیارات مدیران در شرکت بسیار بزرگ است و مدیران دارای وظایف بسیار گسترده در شرکت و همینطور تعهدات بالایی هستند که تمامی وظایف طبق قوانین ثبت شده شرکت و همینطور اعتماد اعضای هیئت مدیره به وی و مسئولیتی که به او سپرده اند به مدیران تحمیل می گردد، به همین دلیل اشخاص میکوشند تا سهام شرکت حفظ گردد و شرکت هر روز داری سوددهی و پیشرفت باشد.

دیدن مطلب
اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور فرانسه

از دیگر شرایط ثبت شرکت در کانادا  وظایف مدیران در پاسخگویی به اعتماد سهامداران، میشود از بیمه کردن کلیه سرمایه شرکت که از مهمترین وظایف محسوب می شود، نام برد .

مدیر عامل شرکت باید از تمام هوش و درایت خوداستفاده کند تا منافع شرکت را در زمان های بحرانی و سخت محافظت نمایند و موفقترین عملکرد را داشته باشد.

وظیفه دیگر مدیر پیشبرد بودجه ها تعیین شده و استفاده مناسب از این سرمایه برای سوددهی شرکت و همینطور کمک کردن به سود دولت برای حسابرسی های مالیاتی است که برای جهت فعالیت شرکت تعیین کننده است.

یکی دیگر از شرایط ثبت شرکت در کانادا و وظایف مهم مدیران در شرکت که این وظیفه به جنبه اعتمادی او بر  میگردد انتقال سهام، سهامداران می باشد.

طی دوره های ۳ ماهه ،جلسات اعضای هئیت مدیره و تحویل گزارشات صورت می گیرد که در طول مدت حسابهای شرکت و طریقه بازدهی و یا ضررات شرکت به شکل مکتوب به تمام سهامداران ارائه می شود.
جلسات هیئت مدیره در هر زمانی و یا هر مکانی امکان دارد صورت گیرد، که این امر با تقاضایی اعضای هیئت مدیره صورت میگیرد.

در تمام جلسات تعداد اعضا میبایست دارای نصاب باشد، و همچنین جهت تغییر قوانین ویا اضافه کردن به موارد اساسنامه، بایست تمامی اعضا حاضر باشند، مخصوصا کسانی که حق امضا دارند باید در جلسات حاظر باشند .

 نهاد مجزا و قانونی از موارد شرایط ثبت شرکت در کانادا

عمل ترکیب این نهاد به عنوان یک نهاد مستقل است که فعالیت های تجاری مربوط عنوان خود را انجام میدهد که دارای حقوق و تعهداتی است که در قانون ثبت شرکت های کانادا آمده است و از تمامی آنها پیروی میکند و به عنوان یک فرد طبیعی در قانون کانادا این شرکت شناخته میشود که دارایی های این شرکت و هم ضرر های آن اعم از خرید و فروش و هر معامله ی صورت گرفته و هر جرم و پاداشی برای سهام داران شرکت و بسته به میزان مسئولیت آنهاست .
اختلاط مسئولیت سهامداران شرکت  محدود است عملا این اختلاط به صورت یک قاعده کلی سهامداران شرکت مسئول جوابگویی مقدار بدهی ها به طلبکاران شرکت هستند، البته این قاعده برای سهامدارانی که تضمینات شخصی بر اساس مسئولیت تضمین های سرمایه را دارند، صدق نمی کند و باید به مقدار  تضمین شکل  گرفته و ثبت شده در اساسنامه شرکت که از روی قوانین نوشته شده شرکت است و تصویب هیئت مدیره جوابگوی  طلبکاران باشد.
اختلاط شرکت در مورد این موضوع  به تمامی اعضا کمک خواهند کرد تا با اطمینان خاطر بسیار بالا شرکت بتواند  به فعالیت های تجاری خود در زمره سود دهی شرکت  ادامه دهند در نتیجه با این موضوع و تصویب قوانین نوشته شده برای تصمیم گیری های اساسی بیشتر تمام اعضای هیئت مدیره با خیال بسیار راحت  این امر را انجام می دهند

دیدن مطلب
ویزای شینگن

نرخ مالیات شرکت در کانادا

نرخ مالیات شرکت ها یکی دیگر از موارد مهمی است که باید زمان ثبت شرکت در کانادا به آن دقت شود. از مباحث مهم اختلاط شرکت ها میباشد و به این دلیل که مقدار مالیات شرکت ها خیلی کمتر از مقدار مالیات بر افراد حقیقی است، اختلاط شرکت هم می تواند برای افراد دارای مزایایی باشد و فرد می تواند با کمک یک وکیل یا حسابدار جهت انجام تمامی کارها با هزینه پایین تر نسبت به شرکت های دیگر حقیقی صورت دهد .

تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا

سرمایه گذاری در کانادا   – اخذ اقامت کانادا       سرمایه گذاری در کانادا   – اخذ اقامت کانادا

سرمایه گذاری در کانادا   – اخذ اقامت کانادا       سرمایه گذاری در کانادا   – اخذ اقامت کانادا

سرمایه گذاری در کانادا   – اخذ اقامت کانادا       سرمایه گذاری در کانادا   – اخذ اقامت کانادا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *