شرایط ویزای همراه آلمان

 • شرایط ویزای همراه آلمان به چه صورت می باشد؟
 • شرایط ویزای همراه آلمان برای همسر متقاضی چیست؟
 • شرایط ویزای همراه آلمان برای فرزند متقاضی مهاجرت به آلمان به چه نحو است؟

زمانی که فردی متاهل باشد و به آلمان از روش های مختلف مثل تحصیل،کار،و یا سرمایه گذاری یا روشهای دیگر … مهاجرت کرده باشد، می تواند برای برای خانواده خود درخواست  ویزای همراه آلمان ، داشته باشد و  ویزای همراه دریافت کند.

ویزای همراه به  همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال تعلق می گیرد و همینطور ویزای الحاق خانواده آلمان به شخص این اجازه را میدهد تا در آلمان بتوانند اجازه کار داشته باشند و به اقامت برسد.

اگر شرایط خاص برای الحاق خانواده فرد برآورده شود،  این امکان را دراد تا با توجه به شرایط همسر خود به آلمان سفر داشته باشد.

الحاق خانواده برای اعضای اتحادیه اروپا 

زمانی که شخصی شهروند اتحادیه اروپا و یا کشور سوییس است، تنها با داشتن گذرنامه معتبر و یا داشتن کارت شناسایی جهت ورود به کشور آلمان، و شخص می بایست در دفتر ثبت نام ساکنان ظرف مدت ۳ماه  پس از ورود به کشور نام خود را ثبت نام نماید.

ویزای پیوست همراه برای اعضای غیر اتحادیه اروپا

افرادی که کشورشان از اعضای اتحادیه اروپا یا کشور سوییس نیست و دارای تابعیت از دیگر کشورها است، می بایست تا قبل از سفرش و الحاق به خانواده تقاضای ویزا با توجه به ملیت خود داشته باشند، و بعد از آن کارت اقامت خود را از اداره بیگانه در منطقه ای که در آلمان اقامت دارند، دریافت می نمایند.

دیدن مطلب
برترین دانشگاه های هلند

چنانچه شما همسر، شریک ثبت شده، فرزند زیر سن قانونی، یک تبعه آلمانی یا پدر، مادر یا سرپرست قانونی یک تبعه زیر سن قانونی و مجرد آلمانی ( نه تبعه یکی از  دیگر کشورهای اتحادیه اروپا و یا کشور سوییس ) باشید، شما تا مادامیکه آن شخصی که در رابطه با او هستید و تصمیم دارید به او ملحق گردید ، که آن فرد در کشور آلمان زندگی کند، این اجازه را خواهید داشت که اقامت آلمان راداشته باشید.

هر شخص دیگر که تصمیم  ملحق شدن به یکی از اعضای خانواده اش را  دارد، بایست جهت اخذ مجوز اقامت و یا با هدف دورهم آوری مجدد  خانواده در آلمان، ارائه درخواست داشته باشد.

البته باید شرایط دور هم آوردن دوباره خانواده باید مهیا باشد.

فرد یا خویشاوندی که شما می خواهید  به او بپیوندید باید دارای شرایط زیر باشد

 1. دارای اجازه اقامت
 2. دارای منزل مناسب برای زندگی شما ( این مورد توسط سفارت آلمان یا هر کنسولگری دیگری که درخواست شما را بررسی می کند، تصمیم گیری میشود )
 3. شغل مناسب و تمکن مالی کافی جهت تامین هزینه های شما ( این مورد را هم مقامات آلمانی مورد بررسی قرار می دهند )

شرایطی که جهت اخذ ویزای همسر آلمانی و یا پارتنرهای مدنی مورد نیاز است

وقتی که شما می خواهید به همسر خود ملحق شوید ( چه با او ازدواج کرده باشد و یا پارتنر مدنی او باشید ) و تصمیم دارید تقاضای  ویزای ازدواج بدهید، هر دو نفر باید بالغ و بالای ۱۸ سال باشید و دارای مهارت زبان آلمانی باشید ، الی در شرایطی که همسرتان در یکی از دسته های زیر قرار داشته باشد.

 • دارای کارت آبی اتحادیه اروپا را باشد ( EU Blue Card)
 • فرد تحت عنوان محقق در آلمان اقامت داشته باشد
 • شخص فوق العاده شایسته باشد
 • دارای خود-اشتغالی باشد
 • فرد  تبعه کشورهایی مانند کانادا، اسرائیل، استرالیا ، جمهوری کره، ژاپن نیوزیلند یا ایالات متحده باشد
 • فرد نتواند به دلیل  مشکلات جسمی یا روحی و روانی زبان آلمانی یاد بگیرد
دیدن مطلب
مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

در صورت وجود این موارد، دیگر محدویت سنی وجود ندارد و نیازی هم به دانستن زبان آلمانی برای درخواست ویزای همسر، نمی باشد.

چنانچه مجوز ویزای اقامت خویشاوندتان ،بعنوان دانشجو، کارمند و یا یک شخصی که خود-اشتغال می باشد، مورد تایید قرار گرفته باشد ،یا  هنگامیکه شما با هم ازدواج کرده اید و یا پارتنر مدنی یکدیگر هستید، تا زمانی که دارای سایر شرایط الزامی ویزای همسر  باشید،و بخواهید در آلمان بیشتر از یک سال بمانید، اجازه اقامترا خواهید داشت.

دقت کنید که ویزای ازدواج آلمان بر اساس ملحق شدن مجدد خانواده به هم می باشد و در اگر ازدواج اجباری باشد، این مجوز صادر نمی گردد.

شرایط ویزا همراه کودکان در آلمان

کودکان زیر 16 سال بدون هیچ شرطی این امکان را دارند که در زیر مجموعه والدین خود قرار داشته باشند، ولی زمانی که فرزند بین 16 تا 18 سال باشد و مجردباشد یا طلاق گرفته باشد یا بیوه باشد، می بایست مهارت  زبان آلمانی را داشته باشد و اینکه بتواند به راحتی به زبان آلمانی صحبت کند و به فرهنگ آلمانی آشنایی کامل داشته باشد.

این وضعیت  توسط سفارت آلمان مورد رسیدگی قرار می گیرد.

چنانچه والدین دارای کارت آبی، یا اجازه اقامت  در خصوص اهداف انسانی باشند، موارد بالا اعمال نمی گردد.

مدت زمان ویزای روابط خانوادگی در  آلمان ( ویزای همراه آلمان )

برای اقامت کوتاه مدت، نهایتا سه ماه در یک دوره شش ماهه در آلمان اقامت داشته باشید، پروسه نوع ویزا دو تا 10 روز زمان می برد.

در صورتی که هدف شما برای الحاق خانواده در آلمان برای  بیش از سه ماه هست،روند این پروسه(ویزای بلند مدت) ممکن است چند ماه زمان ببرد.

دیدن مطلب
تحصیل در رشته های هنری در ایتالیا

روش درخواست ویزای همراه آلمان

بایست فرم تقاضای مجدد خانواده را به سفارت و یا کنسولگری آلمان در کشور خود ارسال نمایید.

در حالت کلی ، جهت اخذ  اجازه اقامت، همسر متقاضی  باید دارای مهارت زبان آلمانی باشد. بدین معنی که بتواند به زبان آلمانی برای مسائل ساده و روزمره صحبت کند.

برای اثبات این موضوع باید درای مدرک زبان آلمانی باشد.

 

 

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *