ازدواج با یک شهروند اتریشی

شرایط و مدارک ازدواج با یک شهروند اتریشی

ازدواج در اتریش با شهروند اتریشی

اگر می خواهید با یک شهروند اتریشی به طور قانونی ازدواج کنید ، همسران می بایست به طور هم زمان حضور داشته باشند و شخصاً در مقابل هم ازدواج خود را ثبت نمایند. پس از تأیید ، ثبت کننده ازدواج،  ازدواج آنها را به صورت قانونی اعلام می نماید. مربوط به یک تصمیم دادگاه قانون اساسی (4 هفتم دسامبر 2017) زوج های همجنس گرا می توانید در اتریش ازدواج (از 1 ST ژانویه 2019) کنند.

ثبت نام برای ازدواج در هر دفتر ثبت نام در اتریش امکان پذیر است . مراسم عروسی ممکن است در دفتر ثبت نام دیگری انجام شود .

قبل از عروسی ، اداره ثبت احوال ازدواج نامزدها را در طی مصاحبه شفاهی با کمک اسناد ارائه شده تعیین می کند. در طی این کارآزمایی شفاهی ، معمولاً هر دو زوج باید شخصاً حضور پیدا کنند. سپس گواهی نامه ازدواج تهیه و اعطاء می شود.

برای ازدواج با یک شهروند اتریشی باید با شرایط زیر آشنا باشید:

1- سن قانونی برای ازدواج:

سن قانونی زنان و مردان 18 سال است. افراد حداقل 16 سال نیز ممکن است ازدواج کنند به شرط آنکه رضایت نامه کتبی از طرف والدین ارائه شود و اگر همسر دیگر حداقل 18 سال داشته باشد.

دیدن مطلب
سرمایه گذاری در اتریش

2- اسناد لازم:

الف- گذرنامه

ب- شناسنامه (نسخه اصلی یا تایید شده)

ج- گواهینامه رانندگی یا سند مشابه که نشانی از محل اقامت طرف مورد نظر را نشان می دهد.

در فرم ثبت نام اقامت (Meldezettel) که توسط مقامات اتریشی پس از ورود صادر شده است ، صادر می شود ، مگر اینکه متقاضیان در هتل اقامت داشته باشند ، خوابگاه جوانان و غیره.

ه- اثبات اسناد مربوط به انحلال ازدواج (های) قبلی ، در صورت وجود ، به عنوان مثال ، حکم طلاق نهایی یا ابطال (طلاق مکزیکی معمولاً در اتریش به رسمیت شناخته نمی شود) یا گواهی فوت (های) همسر (همسر) قبلی. گواهینامه (های) ازدواج چنین ازدواج (های) قبلی نیز معمولاً لازم است.

خ- گواهی ایالات متحده مبنی بر عدم مانع ازدواج ( Ehefähigkeitszeugnis )

اسناد (به غیر از گذرنامه و گواهینامه رانندگی) که به زبانهای غیر از آلمانی صادر می شوند باید با ترجمه های معتبر انجام شده توسط یک مترجم رسمی انجام شود. علاوه بر این ، برخی اسناد ایالات متحده (به عنوان مثال شناسنامه) ممکن است مجبور به تأیید و همراهی با مرتد شوند.

3-محل ازدواج:

فقط ازدواج های مدنی در اتریش قانونی است. اما در صورت تمایل ممکن است آنها مراسم مذهبی داوطلبانه دنبال کنند. ازدواج های مدنی توسط مقامات اداره آمار حیاتی (استنتسامت) در حوزه قضایی مناسب انجام می شود.

ازدواج خارج از اتریش با شهروند اتریشی

زمانی که شخص با ویزای ازدواج وارد اتریش می‌شود از تمام مزایای یک شهروند اتریشی استفاده می کند( تحصیل در اتریش و اجازه کار). مصاحبه در سفارت اتریش در کشور مبدا، در خصوص ازدواج با تبعه  اتریش یکی از مهمترین و اصلی ترین مراحل این روش مهاجرتی است.

دیدن مطلب
دانشگاه شفچنکو اوکراین

در زمان مصاحبه در سفارت و یا کنسولگری، سوالاتی از متقاضی ازدواج پرسیده می‌شود به‌ منظور اطمینان از واقعی بودن ازدواج از اینکه مصاحبه در سفارت اتریش از متقاضیان ازدواج با یکدیگر انجام گردید و رابطه فی‌مابین آن‌ها جهت ازدواج اثبات گردید، ویزای  اتریش به مدت‌زمان دو سال، به آن‌ها ارائه خواهد گردید از مزایای همه اعضای خانواده با اخذ اقامت اروپا در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن از مزایای اقامت اروپا بهره‌مند می‌شوند. پس از سپری شدن پنج سال از طریق کشور اتریش می‌توانید درخواست تابعیت نموده و پاسپورت خود را (پاسپورت اروپایی) دریافت نمایید.

ازدواج با یک شهروند اتریشی

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *