شرایط پناهندگی کانادا

در این مقاله شرایط پناهندگی کانادا و قوانین پناهندگی کانادا  در سال ۲۰۱۸ را  شرح میدهیم.

 پناهندگی کانادا یا همان مهاجرت غیر قانونی به کانادا یکی از راه های مهاجرت به کانادا است، که در این امر مطلع بودن از قوانین مهاجرتی کانادا می تواند در پیشبرد هدف های مهاجرتی فرد متقاضی مهاجرت به کانادا مفید باشد.

موسسه حقوقی نوباوران روش پناهندگی را به هیچ وجه به کسی توصیه نمی کند ودر این مورد خدماتی ارائه نمی دهد، به این دلیل که برای مهاجرت به کانادا همواره راههای قانونی مناسب تر با مشقات کمتری وجود دارد.

توصیه ما همواره روشهای قانونی مانند تحصیل در کانادا ، کار در کانادا ، ازدواج در کانادا و یا تولد فرزند در کانادا و یا سرمایه گذاری در کانادا هستند .

پناهندگی کانادا

اصولا افرادی که تصمیم به مهاجرت به کشور دیگر رادارند ولی از امکانات کافی برخوردار نیستند و همچنین دارای شرایط قانونی ویا مشخصه های فردی  و اجتماعی کافی از نظر امتیازات لازم نمی باشند،به هر راه و روش ممکن میخواهند مهاجرت کنند  و تصمیم ترک کشور خود را دارند،در ابتدای امر به فکر  پناهندگی افتاده و برای رسیدن به هدف خود این راهکار را  جستجو می کنند.

هدف ما این است که شما را با دسته بندی پناهندگی و همچنین معایب و مشقات وعواقب احتمالی یا محاسن آن  و چگونگی به هدف رسیدن در این راه   آشنا نماییم.

پناهندگی کانادا

لذا ما در این مقاله پناهندگی کشور کانادا که بدون شک یکی از برترین کشورهای دنیا هم از نظر رفاه اجتماعی و هم از نظر امکانات مهاجر پذیری و محافظت شرایط مهاجرین است توضیح می دهیم  و با استفاده از تجربیات سالها فعالیت در امر مهاجرت یا کمک پرسنل کارامد و حرفه ای و آموزش دیده تحت نظر موسسه حقوقی نوباوران شما را از خطرات این روش مصون بیداریم و در توضیحات زیر ابهامات ذهنی شما را پاسخ دهیم.

دیدن مطلب
مهاجرت کاری به مالتا

پناهنده کسی است که از کشور خود به دلایل ترس از هر نوع آزار و اذیت و در خطر بودن جانش گریخته باشد و امکان بازگشت به کشور خود را ندارد.

بیشتر پناهندگان از کشورهای درگیر جنگ و بی خانمان هستند ، کسانی که و شاهد صحنه‌های هولناک و فجیع بوده اند و از ترس جانشان سرزمینشان را ترک کرده اند .

پناهندگی کانادا

پناهنده و مهاجر بسیار با هم متفاوت هستند ، مهاجر  و عازمدر پی اقامت دائم در کشور دیگری است اما  یک فرد پناهنده به اجبار از کشورش فرار کرده است.

کانادا به این دسته افراد که از بیم آزار و اذیت از سرزمینشان فرار کرده و امیدی به نجات  و دستیابی به شرایط آرمانی ندارند پناه میدهد .

این کار به برنامه اسکان مجدد در کانادا معروف است و جامعه بین‌المللی هم  برای این اقدام ارزش و احترام زیادی قائل است و این به این دلیل است که به این افراد ،اقامت دائم به عنوان یک راه حل بلند مدت ارائه میدهد.

برنامه های حفاظت از  پناهندگان در کشور کانادا

مکامیزم  پناهندگی در کشور کانادا شامل 2 بخش اصلی‌ اقامتی است

  • سیستم پناهندگی بشر دوستانه  و اسکان مجدد افرادی که برای حفاظت از جان خود و خانوادهشان در خارج از کشور کانادا
  • و دیگر برنامه پناهندگانی که به هر روش خود را به کشور کانادا رسانده اند

برنامه پناهندگی و ورود و اسکان دادن  موقت بشر دوستانه

اشخاصی برای این برنامه تایید می شوند که از سرزمینشان به دلیل سختی‌های زیاد گریخته اند و قالب این اشخاص  مجبور به چند سال زندگی‌ کردن در اردوگاه‌ها و کمپ های پناهندگی بود اند.

این افراد در زمان ورود به کانادا مورد حمایت قرار می گیرند  و می توانند زندگی‌ عادی و شهروندی خود را دوباره از نو  آغاز کنند.

شناسایی شخص پناهنده، مدتی‌ برای روند تشکیل پرونده و باز شدن پروفایل زمان خواهد برد. بر اساس قوانین کانادا پرونده های پناهندگی میبایست با دقت مورد بررسی قرار بگیرند تا از نظر مسائلی امنیتی، جرم و جنایت و همینطور در مورد سلامت فرد مشکلی وجود نداشته باشد.

دیدن مطلب
دانشگاه تورنتو

پناهندگی کانادا

در کانادا حامیان مالی خصوصی از تمام کشور هم به استقرار پناهندگان و آوارگان کمک می کنند.

آنها این امکان را دارند که خود به تنهایی‌ از پناهندگان حمایت کنند یا با استمداد دیگر حامیان حقوق بشر  مانند گروه پنج و یا جامعه حامیان مالی‌ که به طور همیشگی درگیر حمایت نیستند ولی در مواقع نیاز  مالی و غیر مالی همایت میکنند.

رسیدگی به  امور پناهندگان مستقر در این کشور

پناهندگانی که در کانادا  مستقر می گردند ، توسط حکومت کانادا ، استان کبک ،و یا حمایت های مالی‌  بشر دوستانه خصوصی ( گروه‌های مردمی ) کمک‌های اولیه و نیازهای ابتدایی خود را دریافت می نمایند.

این کمک ها تا زمان به خودکفایی رسیدن فرد (حدود 1 سال) انجام خواهد شد. که این کمک ها فقط به افرادی تعلق  می گیرد  که توان برآورده کردن  و رفع نیاز‌های اولیه خود را ندارند.

پناهندگی کانادا

سطح حمایت ماهیانه به جهت تامین نیاز های اولیه ی شهروند و تامین غذا ، منزل و مالیاتی که باید به استان و شهر  محل سکونت پرداخته شود تعلق می‌گیرد.

حمایت کنندگان خصوصی پناهندگان مسئولیت ارائه حمایت های مالی‌ و روانی به پناهجویان و آوارگان  را در طول دوره اسپانسری و یا حتی تا  موقعی که  فرد پناهنده به استقلال مالی‌ برسد یا بتواند کار پیدا کند، به عهده دارند.

این کمک‌ها شامل کمک های مالی‌جهت غذا ، لباس، پوشاک و مسکن به مدت حود بیش از یک سال می‌باشد. ولی به برخی از پناهجویان دارای شرایط خاص حتی تا 3 سال این کمک ها تعلق می گیرد.

صلاحیت افراد متقای پناهندگی در کانادا

کسانی که صلاحیت پناهندگی و اخذ پذیرش کانادا را ندارند :

افسرانی که مدارک متقاضی را  می گیرند و برسی می کنند، تشخیص میدهند که مدارک شما دارای صلاحیت ارجاع به شورای مهاجرت و پناهندگی  کانادا می باشد  و یا خیر ، البته دادگاه های  مستقل کانادا در مورد امور پناهندگی تصمیم گیری می‌کنند  و دادگاه تایین می کند که آیا فرد دارای شرایط اخذ حمایت این کشور می باشد یا خیر .

دیدن مطلب
تحصیل در رشته پرستاری به زبان انگلیسی

پناهندگی کانادا

چه افرادی در درخواست پناهندگی کانادا برای آنها رد میشود ؟

  1. تشخیص داده شود فرد پناهنده میتواند به کشور و جامعه خود بازگردد
  2. مستقیما از طریق خود کشور کانادا و  یا خاک ایالت متحده وارد این کشور شده باشد
  3. کسانی که دارای فعالیت‌های مجرمانه و ضد قوانین حقوق بشری و یا خطرناک باشند برای امنیت و فرهنگ کشور  کانادا
  4. مدارک قبلی‌ که توسط فرد برای ارائه درخواست پناهندگی ارائه شده رد شده باشد و یا کیس پناهندگی کانادا در آن  موجود باشد
  5. در زمان سفر به کشور کانادا در کشور دیگری که ارائه دهنده خدمات پناهندگی باشد توقف داشته باشد

پناهندگی کانادا

در این سعی شد شرایط پناهندگی در کشور  کانادا و نحوه  ورود  و حمایت  قشر های مختلف از پناهجویان واقعی‌ در کشور کانادا توضیح داده شود .

کسانی هم هستند که با دروغ و مدرک سازی این شرایطفراهم می آورند و موفق به دریافت اقامت از طریق پناهندگی می شوند، ولی این روش کاملا غیر قانونی و خطرناک است و در صورتی که تشخیص داده شود بر جعلی بودن مدارک، موجب میشود که فرد شانس خود را برای اقدام از روش های قانونی از دست بدهد.

ممکن است شما با عدم آشنایی به مقررات کشورها و شاخصه های فردی خود، دچار اشتباه در انتخاب مسیر مهاجرت شوید و ناخواسته آینده خود را تباه کنید.

موسسه حقوقی نوباوران روش پناهندگی را به هیچ وجه به کسی توصیه نمی کند ودر این مورد خدماتی ارائه نمی دهد، به این دلیل که برای مهاجرت به کانادا همواره راههای قانونی مناسب تر با مشقات کمتری وجود دارد.

تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *