سیستم کار و تامین اجتماعی در آلمان

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

آیا می توانم به عنوان یک دانش آموز خارجی در آلمان کار کنم؟

چگونگی داشتن شغل نیمه وقت دانشجویی در کشور آلمان

مطلوب ترین گزینه  برای ادامه تحصیل در کشور آلمان ، پیدا کردن و مشغول شدن در پژوهشگاه ، کتابخانه ها یا دیگر مراکز علمی موجود در دانشکده ها می باشد.کار دانشجویی در آلمان و شاغل شدن در رستوران ها و کافی شاپ ها گزینه دیگری از شغل های  دانشجویی می باشد.

سایر دانشجویان مراجعه کنندگان در نمایشگاه ها را همکاری  می کنند یا تحت قالب راننده ارسال مرسوله در نقاط کشور شاغل می شوند ، یا شغل هایی عجیب همانند نگهداری ، مواظبت از خردسالان و یا مشغول شدن  در مغازه کپی را برمی گزینند.

بنابراین  برخورداری زبان المانی کمک شایانی به پیدا کردن کار مناسب و قابل قبول شما می کند.

کار دانشجویی در آلمان

برای داشتن کار مورد پسند خود به تابلو راهنمایی ، تابلویی که پر از مشخصات است که در دانشکده ها ، پژوهشگاه ها یا فروشگاه قرار داده  می شود مراجعه نمایید. در دانشکده  مشاوره های متعددی در قالب یافتن شغل مناسب به دانش اندوزان پیشنهاد  می شود.

برای کسب آگاهی  بیشتر با موسسات شغل دانشجویی یا  مجموعه مهارت های  استخدام در شهر خود تماس گرفته و از راهنمایی مشاوران برخوردار شوید .

مبلغ حقوق دریافتی در کار هاینیمه  وقت ارتباط مستقیمی  به علم ، مهارت و منطقه  و مکانی که از مشغول شدن در آن لذت می برید دارد.

در حالت کلی شما در شهرهای شلوغ و بزرگتری تری چون مونیخ ، هامبورگ و کلن توانا  به داشتن حقوق مناسبی خواهید بود اما در نظر داشته باشید که هزینه اقامت و خدمات رفاهی  در این شهر ها در مقایسه با سایر  کشور ها بسیار است، تا جایی که مسئول صندوق فروشگاه  و یا رستوران در هر ساعت 6 یورو دریافت  می کند.

بنابراین  شما قادر خواهید بود با مشغول شدن  در اداره جات  به عنوان انجام دهنده فعالیت مبلغی در حدود 10 یورو ساعتی دریافت  کنید. بنابراین  در نظر داشته باشید هر انتخابی  که شما انجام دهید ، امکان شغل نیمه وقت را برای شما علاقه مندان مقدور خواهد ساخت.

کار دانشجویی در آلمان  – اجازه کار همزمان با تحصیل در آلمان – کار در زمان تحصیل در آلمان

ضوابط داشتن کار دانشجویی در آلمان

قانونی مشاهده می شود که در ان مقطع  زمان شاغل شدن دانش اندوزان فرا بومی را مشخص می کند. که این ضرورت ها وابسته  به کشور محل اقامت شما دارد.

مثلا اگر شما تابعیتی  از کشورهای اتریش، بلژیک، بلغارستان، قبرس، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، یونان، مجارستان، ایسلند، ایرلند، ایتالیا، لاتویا، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، سوئد، سوئیس، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا و انگلیس را داشته باشید مجوز شاغل شدن  بدون اجازه کار را خواهید داشت.

دانشجویان آلمانی مدت زمان کاری شما فراتر از 20 ساعت در هفته نخواهد بود  . بنابراین شخص باید مبلغی را به مجموعه  امنیتی  رفاهی کشور آلمان پرداخت کند.

شرایط مشغول به کار شدن با شغل  دانشجویی در کشور آلمان

اگر شخص متعلق به  کشور های گوناگونی باشد ، باید  به تعداد 120 روز تکمیلی  یا به شمار 240  در قالب نصف روز در سال مشغول باشد.

اگر شخص به عنوان شاگرد ممتاز یا کمک یار پژوهش گر در دانشکده باشد ، باید در سال 120 روز کار کند . بنابراین فرد مباید  نسبت به رویه  اداره ثبت افراد فرابومی اطلاعات داشته باشید.

باید در نظر داشت که شرایط  و ضوابط  دشواری در مقایسه با  استخدام دانش اندوزان  غیر بومی وجود دارد و در صورت پایمالی به حقوق آن ها ، اشخاص  بایستی  کشور را ترک کنند.

دیدن مطلب
دانشگاه اشتوتگارت آلمان

اگر شخص  دوره کارآموزی در  طول ترم را سپری کند شغلی معمولی  اما بدون دریافتی  را  پیدا خواهد کرد .  هر روز با  پشت سر گذاشتن دوره  کارآموزی اعتبار فرد افزایش  می یابد بنابراین دوره  کاراموزی جبری ، کاراموزی است که برای دریافت مدرک الزامی  است.

کار دانشجویی در آلمان  – اجازه کار همزمان با تحصیل در آلمان – کار در زمان تحصیل در آلمان

قوانین اشتغال در حین تحصیل درکشور آلمان

درمدت زمان  کسب علم و آموزش  گزینه های متعددی برای داشتن  درآمد وجود دارد برای مثال شاغل شدن  به عنوان متصدی ، دستیار تحقیقاتی  یا تدریس خصوصی دروس .

داشتن علم و فن زبان آلمانی بخت فرد را برای دستیابی به یک شغل نیمه وقت افزایش میدهد. اما نباید از مقررات غافل بود.

شخص  میتواند سالانه  برای 120 روز تحت عنوان  تمام وقت یا 240 روز در قالب  نیمه وقت شاغل باشد ؛ با این شرایط ممکن است که بین مناطق با درصد اشتغال بالا و مناطق با درصد اشتغال پایین اختلافاتی وجود داشته و متمایز باشد.

به شکلی ساده اگر دانشکده شخص در محدوده ای  باشد که درصد شاغل بودن زیاد و پر شماری ندارد یا احتیاج مبرم به نیروی کار بسیاری دارد ، شخص میتواند  برای مدت زمانی  فراتر از 120 روز اجازه کار اخذ کند .

طبیعتا مطابق با  قوانین دانشکده ، دانش اندوز قادر نخواهد بود فرا تر از 20 ساعت در طول هفته کار کند. در زمان فراغت و تعطیلی دانشکده ،  دانش اندوزان قادر خواهند بود   تمام وقت مشغول باشند .

کار دانشجویی در آلمان

برای داشتن شغل در خاک آلمان می بایست از )AGUNTER FUR ARBEIT ( مرکز و مجموعه اتحادیه   استخدام جوار  کار و گواهینامه  صلاحیت خارجی اخذ کنید. این جواز و پروانه  به دانشجو مجوز میدهد که در بیشترین  زمان مجاز مشغول باشد .

اگر شخص  در دوره ابتدایی  یا دوره آموزش  زبان نام نویسی  کرده باشد ، ضوابط متعددی  برای شغل وجود دارد، به شکل که شخص  فقط در طول جلسات علمی آزاد و تنها با دارا بودن جواز کار از مسئولین  ، اجازه شاغل شدن را دارد .

مالیات یکی از دغدغه های دانش اندوزان  است . دانشجویانی که ماهانه مبلغی  کمتر از 450 یورو دریافت می کنند ، پرداخت مالیات و کمکهای  مدنی شامل آنها نمی شود .

همچنین افرادی که کمتر از 50 روز به طور مستمر  در طول سال کار میکنند . از پرداخت مالیات معاف هستند.

به طور عمده فعالیت شغلی فراتر از 20 ساعت در هفته  توصیه نمیشود. این موضوع نه تنها نقض  قوانین بسیاری از دانشکده  هاست بلکه فعالیت شغلی  بیش از حد شامل پرداخت بیمه خدمات رفاهی ، بیکاری و بیمه مواظبت های پرستاری میشود.

پذیرش قنون های مجموعه اتحادیه در الویت است ، اگر شخص این قوانین را نقض کند  از کشور آلمان  اخراج می شود .

بنابراین طبق  قوانین و پروانه کسب خود عمل کنید . زمانی که در دانشکده شاغل هستید ، تایم کار و حقوق دریافتی  به طور کامل متفاوت است در واقع این کار بسیار مطلوب است و شخص می تواند برای مدت تایمی طولانی کار کند  اما یافتن شغل در دانشکده راحت  نخواهد بود .

مقدار حقوق دریافتی شغل  دانشجویی در کشور آلمان

دلایل  بسیاری وجود دارد که بر تصمیم دانش اندوزان مبنی بر انتخاب محل علم آموزی اثر می گذارد.هنگامی که دانشکده های معتبر را  مشاهده میکنید ،  بعضی به دنبال دوره های علمی و دانشی برجسته و موارد پژوهشی و کاوشی هستند و خیلی موارد  کار در طول تحصیل را در نظر می گیرند.

عده ای به دنبال داشتن  درآمد بالاتری  برای زندگی بهتر، برخی در پی به دست آوردن امکانات بهتر وعده ای  برای آغاز کار حرفه ای به این مسئله اهمیت می دهند. به هر بهانه ای  گزینه تحصیل در قالب پاره  وقت یک  فاکتور با اهمیت در تصمیم گیری است.

کار دانشجویی در آلمان  – اجازه کار همزمان با تحصیل در آلمان – کار در زمان تحصیل در آلمان

نظرتان درباره تحصیل در آلمان چیست؟

پیش از اینکه برخی از موضوعات را ارزیابی کنیم ، می بایست آگاه باشیم که شغل پاره  وقت دو جنبه متمایز دارد.

دیدن مطلب
سیستم آموزش عالی جمهوری چک

یکی از آنها دارا بودن  شرایط برای شغل پاره  وقت برای دانش اندوزان فرا بومی  است دوم انتخاب های شغلی مناسب و موجود است. در اینجا به صورت جداگانه این موارد را ارزیابی خواهیم کرد .

مبلغ حقوقی که شخص  در شغل پاره وقت دریافت میکند به طور قابل قبولی به مهارت و منطقه ای که قصد دارد در آن کار کند وابسته است .

در شهرهای پر جمعیت  همانند مونیخ، هامبورگ و کلن شخص حقوق  بیشتری دریافت خواهد کرد اما باید مبلغ بیشتری برای خوراک و اقامت  پرداخت کند.

دستمزد هایی  که طبیعتا در قسمت ها و واحد های  کمک علمی ، کمک یار تولید در صنعت یا متصدی پاره وقت در بازارهای تجارت پرداخت میشود ، غالبا  اندکی بیشتر از حداقل حقوق  است ..

این امکان وجود نخواهد داشتن که دانش اندوزان  بخواهند همه مخارج های رفاه و اقامت خود را به شکل شغل پاره وقت تامین کنند. فعالیت های  شغلی مطلوب نه چندان زیادی  در اقتصاد کاری کشور آلمان وجود دارد و کار کردن فرا تر از حد میتواند دوره تحصیل شخص را  فرا تر از حد معمول کند.

به جای اینکه در شغل هایی با دستمزد کم کار کنید می توانید برای کمکهای مالی فرم پر کنید . در حال حاضر یکی از حالت های مهم  شاغل بودن ، درآمدی است فرد  که می تواند از شغل پاره وقت به دست بیاورد.

به طور میانگین دانش آموزان ساعتی  حقوقی بین 5 تا 15 یورو تقریبا در  حدود 450 یورو در ماه دریافت میکنند. معمولا پرداختی ها در شهرهای بزرگ بیشتر  است اما از سویی دیگر مخارج اقامت و رفاه نیز بیشتر است.

کار دانشجویی در آلمان

به طور میانگین احتیاجی  نیست که دانش اندوزان  مالیات پرداخت کنند . کمک یاران  کاوشی ، حقوق  بیشتری دریافت  میکنند اما از پرداخت مالیات معاف هستند. اشخاصی  که در یک سال درآمد 8354 یورو دارند لزومی  نیست که مالیات یا  مبالغ خدمات مددی  را پرداخت کنند.

موسسه حقوقی نوباوران از موسسات برتر و معتبر حقوقی کشور خدمات اخذ اجازه کار پاره وقت یا دانشجویی در آلمان را به صورت تضمینی برای افراد انجام می دهد.

کار دانشجویی در آلمان  – اجازه کار همزمان با تحصیل در آلمان – کار در زمان تحصیل در آلمان

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل، کار اقامت و مهاجرت به کشور آلمان با تیم وکلا، همکاران و مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره بهره مند شوید.

در طول ترم، نباید بیش از 20  ساعت کار در هفته انجام شود. استثنا در این مورد ممکن است، اگر شما به طور عمده در تعطیلات آخر هفته یا ساعتهای شب و شب کار می کنید. در دوره ترم متفاوت است، در طی آن مدت محدودیت زمانی وجود ندارد.

طبق قانون مهاجرت، دانشجویان خارجی مجاز به کار هستند. این دوره به 120 روز یا 240 روز نیمه محدود است. این شامل دوره آماده سازی در طول اولین سال اقامت است. لطفا ضمیمه 3 پاراگراف 16 قانون اقامت را ببینید.

کار دانشجویی در آلمان  – اجازه کار همزمان با تحصیل در آلمان – کار در زمان تحصیل در آلمان

چه زمانی مشارکت های اجتماعی تأمین می شود؟

اگر در طول مدت، اگر کار بیش از 20 ساعت در هفته نباشد، پس هیچ گونه پرداخت اجتماعی برای بیمه درمانی دولتی، بیمه مراقبت پرستاری و بیمه بیکاری دولتی وجود ندارد.

با این حال، همانطور که درآمد بیش از 450، -EUR در هر ماه، کمکهای اجباری باید به طرح بازنشستگی دولت اعمال شود. سهم نیمی از کارفرمایان پرداخت می شود و نصف آن توسط کارمند پرداخت می شود.

همان قوانین حتی اگر دانشجو در تعطیلات کار کند، اما قانون 20 ساعت در این مورد اعمال نمی شود.

کار دانشجویی در آلمان

دیدن مطلب
دوره های آنلاین رایگان

در طول ترم، اگر یک دانش آموز بیش از 20 ساعت در هفته کار می کند، در آن صورت مشاغل اجتماعی اجباری می شوند، مگر اینکه کار از آغاز تا حداکثر 2 ماه باشد یا محدود باشد به گونه ای که دانش آموزان فقط در آخر هفته یا در ساعت شبانه و شبانه
در طول یک سال (که 365 روز در یک ردیف) با مشاغل مختلف کار می کند، اگر بیش از 20 ساعت در هفته یا بیش از 26 هفته طول بکشد، دانش آموز از لحاظ فنی یک کارمند است. موقعیت ویژه دانش آموز محروم می شود و امنیت اجتماعی اجباری می شود.

کار پارت تایم (مشاغل کوچک) برای دانشجویان خارجی

شغل های کوتاه معمولا “450-Euro-Jobs” نامیده می شود.
با مینی مشاغل پرداخت بسیار مهم است. درآمد باید کمتر از 450، – EUR در هر ماه باشد.

بسیار مهم است که در ارزیابی امنیت اجتماعی، تمام مشاغل کم درآمد مجاور جمع شوند. اگر 450، – حد مجاز EUR است، بیش از حد است، و سپس دیگر کوتاه کار.

اگر این مطالعه هدف اصلی (مشاغل اصلی) باقی بماند، پس فقط باید کمک های مالی به طرح بازنشستگی دولت پرداخت شود.

کار دانشجویی در آلمان

اگر دانش آموز با بیمه درمانی دولتی باشد، پس کارفرما باید مبلغ ثابت به بیمه درمانی دولت و بیمه بازنشستگی دولتی پرداخت کند. برای افرادی که به طور خصوصی بیمه شده اند و یا افرادی که از طریق MAWISTA در بیمه درمانی مسافرت بیمه می شوند، کارفرما مجبور به پرداخت حق بیمه درمانی نیست.

کارآموزی در حین تحصیل در آلمان

اگر در طول تحصیل، یک کارآموزی اجباری و اجباری در مقررات تحصیلی و تحصیلی باشد، پس حقوق همیشه از حقوق اجتماعی معاف است.به عنوان مدرک، کارفرما باید یک گواهی ثبت نام ارسال کند.

اگر این یک کارآموزی غیر اجباری است، اما با موفقیت مطالعه و دستمزد کمتر از 450، – EUR در هر ماه و سپس کمک های بیمه اجتماعی پرداخت نمی شود. با این حال، باید اول درجه مورد نظر، مثلا؛ یک دکترا در این دسته قرار ندارد

یک کارآموزی قبل یا بعد از مطالعه بهعنوان یک دوره کارآموزی بدون مدرک محسوب می شود.

کار در طول ترم:

اگر کار محدود به تعطیلات تابستانی باشد، تعداد ساعات کاری در هفته مهم نیست و هیچ مشکلی برای بیمه خدمات درمانی دولتی، بیمه مراقبت پرستاری دولتی و بیمه بیکاری دولتی در نظر گرفته نشده است.

این فقط برای استخدام کوتاه مدت کمتر از 60 روز تقویم یا 50 روز کاری در سال معتبر است. هنگامی که 60 روز تقویم یا 50 روز کاری دیر در حال عبور است یا درآمد 450، – EUR در هر ماه بیش از حد است، سپس مشارکت در طرح حقوق بازنشستگی دولتی اجباری می شود.

کجا می توانم شماره امنیت اجتماعی / کارت امنیت اجتماعی را دریافت کنم؟

افرادی که برای اولین بار در آلمان کار می کنند، نیاز به یک کارت امنیتی دارند. این امر به اکثریت دانشجویان خارجی اعمال می شود. کارت تامین اجتماعی باید توسط اولین کارفرما درخواست شود.

درخواست مینی کار باید در دفتر مرکزی مینی استخدام و برای استخدام با تامین اجتماعی ارائه شود؛ یک شرکت بیمه بهداشت عمومی باید با آن تماس بگیرد.

پس از آن، کارفرما شماره امنیت اجتماعی را دریافت می کند و کارمند (دانشجو) کارت پست الکترونیکی خود را دریافت می کند.

کارت مراقبت های اجتماعی برای یک عمر معتبر است و باید حفظ شود.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.