شهرهای دانشجویی رومانی

بخاراست

بخاراست پایتخت و بزرگترین کشور رومانی و از بزرگترین شهرهای اتحادیه اروپا است. رهبر دوره کمونیست کشور ، نیکولا چائوشسکو ، که در سال 1989 سرنگون شد و نشان مشخصی را در منظره شهری به جای گذاشت.

کاخ پارلمان ، دومین ساختمان بزرگ جهان است. این کاخ در یک انتهای بلوارولون یونیری قرار دارد.بخاراست شهری است که دارای کلوپ های مرسوم ، مد روز ، پارک های زیبا،معماری تاریخی،کافه ها و اماکن فرهنگی است.

این شهر یک جامعه دانشجویی بزرگ و سرزنده دارد و از بهترین شهرهای دانشجویی رومانی است.

حدود 16 دانشگاه دولتی و تقریباً 20 موسسه خصوصی در بخاراست از جمله بهترین دانشگاه رومانی ، دانشگاه بخاراست.

ایاشی

ایاشی یکی دیگر از بزرگترین و قدیمی ترین شهرهای رومانی است.این شهر در شمال شرقی این کشور و در نزدیکی مرز با مولداوی قرار دارد.ایاشی مدت هاست که در میان مراکز پیشرو زندگی فرهنگی و معنوی رومانی است.

این شهر جز بهترین شهرهای دانشجویی رومانی است. در واقع ، ایشی (تلفظ “یاش”) گاهی اوقات به عنوان “پایتخت فرهنگی رومانی” خوانده می شود ، و حتی دارای کاخ فرهنگ خاص خود به نام ساختمان بزرگ نئو گوتیک است که دارای چهار موزه است.

دانشگاه الكساندررو ایوان كوزا قدیمی ترین دانشگاه رومانی است.این دانشگاه همچنان یک مرکز پیشرو برای آموزش و تحقیقات عالی است.

جمعیت دانشجویی بزرگ و بین المللی متنوع ، صحنه های هنری و اجتماعی پر جنب و جوش از ویژگی های این دانشگاه است.

دیدن مطلب
بهترین دانشگاه های رومانی

كلوژ-ناپوكا

معمولاً Cluj-Napoca دومین شهر بزرگ رومانی است و بزرگترین دانشگاه این کشور یعنی دانشگاه Babes-Bolyaiاست ، کلوز ناپوکا از بهترین شهرهای دانشجویی رومانی است.

این شهر واقع در شمال غربی کشور است ، کلوژ ناپوکا پایگاه خوبی را برای کشف کوههای این منطقه ، جنگلها و مکانهای قرون وسطایی ایجاد می کند.

Cluj همچنین مملو از کافه ها و یک همچنین  مرکز مهم برای رسانه ها و بخش های فرهنگی است ، خصوصاً که به عنوان یک مرکز سینمایی مشهور است.

نکات برجسته سالانه در تقویم این شهر شامل جشنواره بین المللی فیلم ترانسیلوانیا است که شرکت کنندگان از سراسر جهان و جشنواره جاز ترانسیلوانیا را به خود جلب می کند.

تیمیموارا

سومین شهر پرجمعیت رومانی ، Timişoara در غرب رومانی ، نزدیک به مرزهای ملی با مجارستان و صربستان است. مرکز شهر پر از میادین و معماری های جذاب است که بخش اعظم از تاریخچه آن را امپراتوری اتریش تشکیل می دهد.

همراه با چند شهر دیگر اروپا ، گاهی اوقات با این نام “وین کوچک” خوانده می شود.

این کشور به دلیل داشتن  چهار دانشگاه دولتی و چهار دانشگاه خصوصی ، دارای جمعیت قابل توجهی است و دانشگاه غربی Timisoara در رده بندی های بین المللی قرار دارد.

تیمیموارا جز بهترین شهرهای دانشجویی رومانی است رویدادهای سالانه شامل جشنواره موسیقی سه روزه Plai و StudentFest ، یک جشنواره هنری و فرهنگی است که توسط دانشجویان این شهر اجرا می شود.

تحصیل در رومانی

تحصیل در مجارستان

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدن مطلب
میزان درآمد در رومانی