هامبورگ آلمان

شهر هامبورگ آلمان

شهر هامبورگ آلمان جزء زیبا ترین و بهترین شهرها برای زندگی است . هامبورگ که در طول سالیان طولانی جایگاه ویژه ای را در قلب مردم اروپا و جهان باز کرده است، شهری پویا و نوین با رفاهی بسیار بالا است . هامبورگ یک شهر عالی برای زندگی است و تقریبا دو میلیون نفر جمعیت دارد.

هامبورگ یک بندر توریستی مهم برای انجام کارهای تجاری است و می توان فرصت مناسبی برای خارجیان باشد تا بتوانند در این کشور سرمایه گذاری نمایند.

این شهر دارای ۶۰ دانشگاه دولتی است که باعث جذب بسیاری از دانشجویان بین الملل بخصوص ایرانیان در هامبورگ شده است و می توان گفت، کیفیت و شرایط زندگی در هامبورگ آلمان باعث شده این شهر در دسته برترین شهرها برای اقامت در جهان قرار گیرد.

مذهب در هامبورگ

در این شهر بیش از 2 میلیون نفر زندگی می کنند که بیش از سه چهارم ساکنان دارای مذهب پروتستان ، و بقیه عمدتا روم کاتولیک هستند. یک جامعه مسلمان کوچک وجود دارد که شامل بسیاری از کارگران مهمان ترکیه است. یهودیان، که در سال ۱۹۳۳ (زمانی که هیتلر قدرت را گرفتند) ۲۷۰۰۰ نفر بود، اکنون حدود ۱۰۰۰ نفر رسیده اند.

دیدن مطلب
شرایط تحصیل در آلمان

اگر بخواهیم مهمترین و پر طرفدارترین شهرهای آلمان را از حیث کار و تحصیل برای مهاجران رتبه بندی کرد، می بایست بصورت زیر لیست کرد:

  1. هامبورگ Hamburg
  2. برلینBerlin
  3. مونیخMunich
  4. فرانکفورتFrankfurt
  5. دوسلدورفDüsseldorf
  6. اشتوتگارتStuttgart
  7. اسن Essen
  8. برمنBremen
  9. دورتموندDortmund
  10. اشتوتگارتStuttgart

یکی از ویژگی های مهم دیگر این شهر سبز، چند ملیتی بودن ساکنانش است. به گونه ای که مردم با رنگ پوست های مختلف و مذاهب های گوناگون در کنار هم، بدون مشکلی زندگی می کنند و از زندگی در این شهر رویایی نهایت لذت را می برند.

چنانچه سوالی در مورد هزینه زندگی در هامبورگ،شرایط زندگی در هامبورگ و هزینه زندگی دانشجویی در هامبورگ دارید،می توانیدبا شماره تلفن های موسسه نوباوران تماس حاصل نمایید.

تحصیل در اتریش

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *