فرهنگ ایتالیا

فرهنگ ایتالیایی: آداب و رسوم و سنت ها

طبق سرشماری های سال 2019جمعیت ایتالیا به 60 میلیون تن میرسد.و در مقایسه با سایر کشورها رتبه23جهان را دارد. فرهنگ ایتالیا  در هنرها،معماری،خانواده،موسیقی و غذا سرچشمه میگیرد.

خانه امپراطوری رم و مرکز اصلی رنسانس و فرهنگ در شبه جزیره ایتالیا قرن هاست رونق گرفته.در ادامه شما را با دیگر آداب،رسوم و سنت های ایتالیا آشنا میکنیم.

جمعیت ایتالیا

چهار درصد از جمعیت ایتالیا را مهاجرین تشکیل داده اند و 96درصد دیگر آن ایتالیایی هستند.گرچه بسیاری از قومیت های دیگر نیز در این کشور زندگی میکنند مثل عربهای آفریقایی شمالی،آلبانیایی ها،آلمانی ها،اتریشی ها و دیگر گروهای اروپایی.

با توجه به همسایگی شمالی کشورهای فرانسه،سوئیس،اتریش و اسلوونی بر فرهنگ ایتالیا تاثیر زیادی گذاشته اند،مثل جزایر مدیترانه ساردینیا و سیسیل و ساردینیا.

زبانهای ایتالیا

زبان رسمی این کشور ایتالیایی است. به گزارش بی بی سی ، حدود 93 درصد از جمعیت ایتالیا ،به زبان مادریشان یعنی ایتالیایی صحبت میکنند. تعدادی از گویشهای این زبان که در این کشور صحبت می شود شامل  ساردنیایی ، فریلیایی ، ناپولیلا ، سیسیلیایی ، لگوریایی ، پیمونته ، ونیزی و کالابریایی

در میلان نیز صحبت می شود. زبانهای دیگر که توسط ایتالیایی های بومی صحبت می شود شامل آلبانیایی ، باواریایی ، کاتالان ، Cimbrian ، کورسیایی ، کرواسی ، فرانسوی ، آلمانی ، یونانی ، اسلوونیایی و والرسر است.

دیدن مطلب
شرایط و مدارک برای تحصیل در ایتالیا

خانواده در ایتالیا

در فرهنگ ایتالیا خانواده ارزش بسیار مهمی دارد.همبستگی خانوادگی آنها بیشتر بر روی ایده خانواده غربی متمرکز شده است تا ایده غربی ها درباره “خانواده هسته ای” فقط یک مادر ، پدر و بچه ها.

ارزش خانواده در فرهنگ ایتالیا باعث شده است که مردمان این کشور بیشتر وقت خود را صرف خانواده کنند و از بودن کنار هم لذت ببرند از بچگی به کودکان ایتالیایی می آموزند که برای خانواده خود ارزش بسیار قائل شود و از بودن کنار آن ها لذت ببرد.

دین در ایتالیا

دین اصلی در ایتالیا ، کاتولیک رومی است. این به این خاطر است که چون، شهر واتیکان ، واقع در قلب رم ، قطب کاتولیک رومی و مکان پاپ در آن است. کاتولیک های رومی و سایر مسیحیان 80 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند ، هرچند که فقط یک سوم این افراد کاتولیک هستند.

براساس اعلام دانشگاه میشیگان ، این کشور همچنین دارای یک جامعه مهاجرت مسلمان در حال رشد است . براساس اطلاعات آژانس اطلاعات مرکزی ، مسلمانان 20 درصد دیگر از جمعیت را تشکیل می دهند.

هنر و معماری در ایتالیا

ایتالیا تعدادی از سبکهای معماری از جمله رومی کلاسیک ، رنسانس ، باروک و نئوکلاسیک را ایجاد کرده است. ایتالیا محل استقرار برخی از مشهورترین سازه های جهان از جمله کولوسئوم و برج تکیه پیزا است.

مفهوم یک ریحان – که در ابتدا برای توصیف یک ساختمان در صحن علنی استفاده می شد و به معنای یک مکان زیارت کاتولیک تکامل یافته بود – در ایتالیا متولد شد.

دیدن مطلب
تحصیلات تکمیلی در ایتالیا

این کلمه ، طبق فرهنگ لغت آکسفورد ، از زبان لاتین گرفته شده و به معنای “کاخ سلطنتی” است. این کلمه همچنین از اصطلاحات یونانی basilik the است ، که مونث از basilikos به معنای “سلطنتی” یا basileus است و به معنای “پادشاه” است.

فلورانس ، ونیز و رم خانه بسیاری از موزه ها هستند ، اما در کلیساها و ساختمان های عمومی می توان هنر را دید. برجسته ترین سقف نمازخانه سیستین واتیکان است که توسط میکل آنژ در حدود سالهای 1508 تا 1512 نقاشی شده است.

Opera ریشه در ایتالیا دارد و بسیاری از اپرای معروف – از جمله “Aida” و “La Traviata” ، هر دو توسط جوزپه وردی ، و “Pagliacci” توسط Ruggero Leoncavallo – به زبان ایتالیایی نوشته شده و هنوز هم به زبان مادری اجرا شده اند. اخیراً ، لوسیانو پاواروتی ، معتبر ایتالیایی ، اپرا را به عنوان نوازنده و به عنوان بخشی از سه تنور نامید.

ایتالیا محل زندگی تعدادی از خانه های مشهور جهان از جمله آرمانی ، گوچی ، بنتون ، ورساچه و پرادا است.

تحصیل در ایتالیا

مهاجرت به کانادا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *