فرهنگ ترکیه

اگر بخواهیم فرهنگ ترکیه را در یک مقاله بیان کنیم باید بگوییم غیر ممکن است.به این خاطر که فرهنگ های ارمنی،عربی،یونانی و گرجی در این فرهنگ آمیخته هستند.

سواحل شمال شرقی در نزدیکی مرز ترکیبی از فرهنگ ترکی و گرجی است. و همانطور در جوامع جنوب شرقی به طول معمول بازتابی از فرهنگ عربی و کردی است.

این در حالی است که در 80سال گذشته تحت تاثیر زیاد سنت های اروپایی بوده است.با این حال مقدادکمی از سنت های ترکیه هنوز پابرجا هستند.

مردمان ترک

در فرهنگ ترکیه استقبال زیادی از جشن ها و همدلی ها میشود.اگر به کشور ترکیه سفر کنید خواهید دید که مردمان ترک بسیار آرام و مهربان هستند.

پیشنهاد میکنیم اگر به ترکیه سفر کردید مقداری زبان ترکی یاد بگیرید چون باعث میشود ارتباط بهتری با مردمان این کشور داشته باشید.

نقش تولد فرزند در ترکیه

مردمان ترک بسیار بچه دوست هستند و وقتی فرزندی در خانواده آشنایان و دوستانشان به دنیا می آید برای آن چشم زخم میاورند که در فرهنگ ایرانی هم مرسوم است.

ترک ها به این معتقدند که بچه نماد قدرت خانواده است و باید بعد از ازدواج اقدام به این کار کرد و اگر خانواده ای در ترکیه قصد بچه دارشدن نداشته باشند مورد سرزنش آشنایان و خانواده قرار میگیرند.

میهمان نوازی مردمان ترکیه

مردمان ترکیه بسیار مهمان نواز هستند. و وقتی به تازگی با کسی دوست میشوند آن را به خانه خود دعوت میکنند.

دیدن مطلب
مشاغل ترکیه

در ترکیه مرسوم نیست باکفش وارد خانه شوید مردمان ترک در ابتدا با یک غذای مفصل از مهمان خود پذیرایی میکنند. و بعد از میل کردن غذا با آجیل و قهوه از مهمان پذیرایی میکنند.

اگر به مهمانی یکی از مردمان ترکیه رفتید نباید زود از خانه میزبان بروید چون این کار یک نوع بی احترامی است وقتی که میهمان از منزل میزبان میرود یک مقدار آب پشت سر میهمان میریزند بدین معنی که دوباره برگردد.

جشن های عروسی در ترکیه

یکی از رسوم جالبی که مردمان ترکیه دارند اینست که دوس دارند افراد غریبه در جشن های عروسیشان حضور داشته باشند.

دوستان عروس رسم دارند نام های خود را داخل کفش عروس قرار دهند و در پایان جشن عروسی هر کدام از این نام ها که پاک شد به این معنی است که به زودی ازدواج میکند. و در پایان جشن های عروسی سکه و طلا هدیه میدهند.

چانه زدن رسمی عجیب در ترکیه

یکی از عادت های که در بازار های ترکیه وجود دارد چانه زنی است

در ترکیه مرد در راس خانواده است و زنان ترکیه بعد از ازدواج با نام خانوادگی شوهرش خطاب میشود

در ترکیه طبق قانون مردان حق داشتن چند همسر را ندارند

مراسمات در ترکیه

وقتی کسی در ترکیه فوت میکند رسم است برای خانواده عزادار به مدت 3روز غذا ببرند و خانواده عزادار فقط حلوا بپزد.

چشن نوروز در ترکیه بسیار پراهمیت بود اما متاسفانه به مرور زمان اهمیت گذشته خودرا از دست داده ولی مردمان کرد نشین ترکیه نوروز را جشن میگیرند.

دیدن مطلب
شرایط اخذ شهروندی ترکیه

تحصیل در کانادا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.