آشنایی با فرهنگ فرانسه

فرهنگ فرانسه

آداب و رسوم و سنت ها در فرهنگ فرانسه

بیشتر مردم فرهنگ فرانسه را با پاریس ، که مرکز مد ، آشپزی ، هنر و معماری است ، می شناسند ، اما زندگی خارج از پاریس،منطقه به منطقه بسیار متفاوت است.

فرانسه فقط فرهنگ ندارد. کلمه “فرهنگ culture” در واقع از فرانسه آمده است. “فرهنگ” از همان اصطلاح فرانسوی مشتق شده است ، که به نوبه خود از کلمه لاتین سرچشمه می گیرد ، به معنای تمایل به زمین و رشد ، زراعت و پرورش است. ” علوم انسانی.

از نظر تاریخی ، فرهنگ فرانسه تحت تأثیر فرهنگ های سلتیک و گالو-رومی و همچنین فرانک ها ، یک قبیله آلمانی قرار دارد. در ابتدا فرانسه بعنوان منطقه غربی آلمان معروف به راینلند شناخته شده بود اما بعداً به سرزمینی که در عصر آهن و دوران روم به عنوان گال معروف بود به شهرت رسید .

زبان ها

به گزارش بی بی سی ، زبان فرانسوی ، زبان رسمی و اولین زبان کشور با 88 درصد از جمعیت است . این زبان غالب 70 میلیون نفر از ساکنان کشور است ، اما انواع مختلفی بر اساس منطقه وجود دارد. براساس اعلام وزارت امور خارجه و توسعه بین المللی فرانسه ، فرانسوی دومین زبان خارجی است که در دنیا آموخته شده است و تقریباً 120 میلیون دانش آموز دارد.

به گزارش بی بی سی ، حدود 3 درصد از مردم با لهجه های آلمانی صحبت می کنند و گروه کوچکی از بلندگوهای فلانش در شمال شرقی وجود دارد. زبان عربی سومین زبان اقلیت است.

کسانی که در نزدیکی مرز ایتالیا زندگی می کنند ممکن است به عنوان زبان دوم ایتالیایی صحبت کنند و باسک توسط افرادی که در مرز فرانسه و اسپانیا زندگی می کنند صحبت می شود.

گویشها و زبانهای دیگر شامل کاتالان ، برتون (زبان سلتی) ، گویشهای اکسیتیایی و زبانهای مستعمرات سابق فرانسه از جمله کابیل و کتیول آنتیلی است.

دیدن مطلب
شرايط اقامت انگلستان

دین

کاتولیک مذهب غالب فرانسه است. در نظرسنجی موسسه افکار عمومی فرانسه (IFOP) ، 64 درصد از جمعیت (حدود 41.6 میلیون نفر) خود را كاتولیك رومی معرفی كردند. مذاهب دیگر در فرانسه شامل اسلام ، بودیسم و ​​یهودیت است. طبق گزارش سیا ، از 23 تا 28 درصد مردم در فرانسه دارای دین نیستند .

ارزش های

فرانسوی ها به ملیت و دولت خود بسیار مفتخرند و به طور معمول اظهار نظر منفی درباره کشورشان را توهین می دانند. بازدید کنندگان ، به ویژه آمریکایی ها ، اغلب نگرش خود را نسبت به بیگانگان بی ادبانه تفسیر می کنند.

دی روسی گفت: “از حدود قرن شانزدهم ، در اروپا ، فرهنگ به اصطلاح پرورش ذهن ، عقل ، دانش ، یادگیری ، دانشکده های خلاق و شیوه های قابل قبول روابط اجتماعی.” فرانسوی ها انظباط و پختگی را رعایت میکنند و به این واقعیت افتخار می کنند که حتی فضاهای عمومی آنها نیز لحن منظمی دارند.

فرانسوی ها به égalité ، که به معنای برابری است اعتقاد دارند و این کلمه بخشی از شعار این کشور است: “Liberté، Egalité، Fraternité.” بسیاری می گویند که موضوع برابری را نسبت به آزادی و برادری اهمیت بیشتری می دهند.

براساس مطالعه آژانس ملی تحقیقات فرانسه در مورد ایدز ، فرانسوی ها عاشقانه و اشتیاق را تجسم می کنند و نگرش آزاد نسبت به رابطه جنسی در خارج از ازدواج وجود دارد . حتی سیاستمداران ارشد این کشور نیز شناخته شده اند که بدون تلاش برای پنهان کردن آنها ، امور خارج از ازدواج را انجام می دهند. به عنوان منعکس کننده ماهیت سکولار کشور ، غیر معمول نیست که کودکان زیادی دارای زوج های مجرد باشند.

در فرهنگ فرانسه علاوه بر ازدواج سنتی ، زوج های فرانسوی نیز تصمیم به گرفتن یک pacte civil de solidarité (PACS) دارند. این اتحادیه است که بسیاری از همان مزایای ازدواج مانند معافیت مالیاتی را دارد ، اما می تواند با اخطار یا با ازدواج با شخص دیگری یا به جای طلاق حل شود.

دیدن مطلب
شرایط و مدارک برای تحصیل در ایتالیا

غذاهای فرانسوی

در فرهنگ فرانسه غذا و شراب در تمام سطوح اقتصادی و اجتماعی از اهمیت اساسی برخوردارند و معاشرات زیادی در هنگام شام های طولانی صورت میگیرد.

در حالی که سبک های آشپزی تغییرات زیادی کرده اند ، بسیاری هنوز آشپزی فرانسوی را با سس های سنگین و آماده سازی پیچیده مرتبط می دانند. بعضی از غذاهای کلاسیک فرانسوی عبارتند از بوف بووروینون – خورش ساخته شده از گوشت گاو که در شراب قرمز ، گوشت گوجه فرنگی گوشت گاو و فلفل دلمه ای با سیر ، پیاز و قارچ چاشنی شده است – و coq au vin ، ظرفی ساخته شده با مرغ ، شراب کبودی ، لاردن (نوارهای کوچک یا مکعبهای چربی گوشت خوک) ، قارچ دکمه ای ، پیاز و سیر اختیاری.

سیب زمینی سرخ کرده ، به اندازه کافی جالب ، ممکن است فرانسوی نباشد. طبق گفته National Geographic ، آنها واقعاً از اسپانیا یا بلژیک هستند. دلیل اینکه آمریکایی ها سیب زمینی سرخ شده French fries می نامند ، به این دلیل است که توماس جفرسون در حالی که در فرانسه به عنوان وزیر آمریکایی از سال 1784 تا 1789 خدمت می کرد ، درمان را کشف کرد. وی این ایده را به ایالات متحده برگرداند.

تن پوش

پاریس به عنوان خانه بسیاری از خانه های مد پرفروش ، مانند دیور ، هرمس ، لوئیز ویتون و شانل شناخته می شود. بسیاری از فرانسوی ها با سبکی پیچیده ، حرفه ای و شیک لباس می پوشند ، اما بیش از حد عجیب و قریب نیست. لباس های معمولی شامل لباس های زیبا ، کت و شلوارها ، کت های بلند ، روسری و ترنج است.

اصطلاح haute couture با مد فرانسه همراه است و آزادانه به معنای لباسهای خیالی است که دستباف یا ساخته شده برای سفارش هستند. به گفته اوا دومجیان ، نویسنده و سردبیر مد در لندن ، در فرانسه این اصطلاح توسط قانون محافظت می شود و توسط اتاق تجارت پاریس تعریف می شود . دومجیان در وبلاگ خود می نویسد:

“برای به دست آوردن این حق که خود را خانه ای فریبنده بنامید و از اصطلاح haute couture در تبلیغات خود و هر راه دیگری استفاده کنید ، یک خانه مد باید این قوانین را دنبال کند:

  1. طراحی ساخته شده به سفارش برای مشتریان خصوصی ، با یک یا چند اتصالات.
  2. یک کارگاه (آتلیه) در پاریس داشته باشید که حداقل 15 نفر بصورت تمام وقت استخدام شوند.
  3. هر فصل (یعنی دو بار در سال) یک مجموعه را به مطبوعات پاریس ارائه می دهد ، که شامل حداقل 35 اجرا / خروجی با لباس برای لباس روز و لباس شب است. “
دیدن مطلب
مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار سوئد

هنر فرانسه

هنر در همه جای فرانسه – به ویژه در پاریس و سایر شهرهای بزرگ – و تأثیرات گوتیک ، رومانسو روکوکو و نئوکلاسیک در بسیاری از کلیساها و سایر ساختمانهای عمومی دیده می شود.

بسیاری از مشهورترین هنرمندان تاریخ از جمله کلود مونه ، ادگار دگاس و کامیل پیسارو در پاریس به دنبال الهام گرفتن بودند و آنها جنبش امپرسیونیسم را به وجود آوردند.

موزه لوور در پاریس است که در میان بزرگترین موزه در جهان و به خانه بسیاری از آثار معروف هنری، از جمله مونالیزا و ونوس میلو شناخته میشود.

تعطیلات و جشن

فرانسوی ها تعطیلات سنتی مسیحیان کریسمس و عید پاک را جشن می گیرند. آنها روز اول ماه مه را که به عنوان روز کار نیز شناخته می شود ، در 1 مه جشن می گیرند و روز 8 پیروزی در اروپا (8 مارس) پایان جنگها در اروپا در جنگ جهانی دوم را گرامی می دارد. روز باستیل در 14 ژوئیه را جشن می گیرد. این روزی است که قلعه باستیل در پاریس توسط انقلابیون مورد حمله قرار گرفت تا انقلاب فرانسه را آغاز کنند.

تحصیل در فرانسه

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *