فرهنگ نیوزیلند

فرهنگ نیوزیلند

آشنایی با فرهنگ کشور نیوزیلند

این کشور در اواخر سال های 1200تا 1300میلادی به وسیله پولینزیان کشف شد این کشور به دست مائوری{مردم}بنیان شد و مناطقی به نام iwi{قبابل}نام نهاده شد در سال 1642 هلند هاب تاسمان سرزمین جزیره استاتن را نام نهاد این مسئله بعد از زلاند در هلند به نام Nieuw zeelandو بعد تاسمان مورد حمله قرار گرفت و جیمز کوک ادعای حاکمیت را برای جورج سوم انگلیس کرد.

در دهه 1860 طلا کشف شد که باعث آمدن معدنچیان چینی هنگ کنگی و استرالیایی شد و چینی ها ماندند که اکنون عمدتا باغبان بازار و صاحبان کافه و متخصص هستند و تجارت و بانکداری توسط یهودی ها حمایت میشد.

تمایز های فرهنگی منطقه ای بین جزیره های شمالی و جنوبی وجود دارد که عمدتا با ترکیب و اندازه جمعیت منطبق است نیم میلیون مائوری به علاوه دو میلیون پگه {قفقاز اروپایی تبار در شمال زندگی میکنند و هشتصد هزار نفر عمدتا {pakeha]در جنوب زندگی میکنند و از نظر فرهنگی بین انگلیسیچ{کانتربریج} و اسکاتلندی {اوتاگو}تقسیم میشوند.

فرهنگ نو ظهور به طور زیادی مائوری ها به نمادگرایی در هنر و ادبیات متکی هستند فرهنگ مائوری {تونگا}در حال نوآوری است و بخش های از آن را در مراسم های عمومی گنجانده شده از میهمانان استقبال مائوری شده تیم راگبی تیم سیاه{تیم ملی} قبل از بازی های هاکا {چالشی} را انجام میدهند.

دیدن مطلب
نحوه مهاجرت به نیوزیلند

فرهنگ نیوزیلند

موقعیت مکانی و جغرافیا. نیوزلند در جنوب غربی اقیانوس آرام و سه جزیره اصلی وجود دارد – شمال ، جنوب و استوارت – که توسط تنگه کوک و تنگه فووا جدا شده اند. چندین جزیره دیگر تحت صلاحیت نیوزلند است.

این سه جزیره اصلی 990 مایل (1600 کیلومتر) طول و 280 مایل (450 کیلومتر) عرض دارد و دارای تنوع توپوگرافیکی و اقلیمی بسیار خوبی است. رشته کوه های آلپ طول جنوب غربی جزیره جنوبی با قله های بیش از 9،840 پا (3000 متر) جریان دارد. جزیره شمالی دارای سه قله به طول 66060 پا (2000 متر) است و سه آتشفشان فعال وجود دارد. یخچالهای طبیعی متحرک ، فیبرهای عمیق و دریاچه های بزرگ از خصوصیات جزیره جنوبی هستند. آب و هوا از نیمه گرمسیری در Northland تا قاره مرکزی در اوتاگو متغیر است.

فرهنگ نیوزیلند

شرح حال :در سال 1996 ، جمعیت 6،681،546 نفر بود ، از جمله 2749.980 در جزیره شمالی و 931.566 در جزیره جنوبی. هشتاد و پنج درصد ساکنان شهری هستند که اوکلند ، بزرگترین شهر است و به یک میلیون جمعیت نزدیک می شود. هشتاد درصد از جمعیت منشأ اروپایی ، عمدتاً از انگلیس ، هلند ، یوگسلاوی ، لهستان ، آلمان ، سوئد و اتریش هستند. 14.5 درصد ادعای تبار مائوری دارند. و بقیه جزایر اقیانوس آرام هستند. همراه فرزندان.

مهاجران اخیر چینی ها از جنوب شرقی آسیا آمده اند. جمعیت اصلی مائوری دویست هزار نفر تخمین زده شده است. تا سال 1900 ، سقوط آنها در نتیجه جنگ و بیماری به بیش از چهل هزار نفر به عنوان سیگنال فرهنگ یا نژاد در حال مرگ تلقی می شد. از آن زمان جمعیت به طور پیوسته افزایش یافته است. موفقیت این کمپین برای غرور مائوری باعث شده تا افراد بدون توجه به رنگ پوست ، خود را شناسایی کنند. این پدیده جمعیتی و اجتماعی با راه اندازی دادگاه Waitangi برای شنیدن ادعاهای iwi در مورد جبران اشتباهات ناشی از واگذاری حق حاکمیت خود به انگلیس ، یاری شده است.

دیدن مطلب
راهنمای گام به گام یافتن کار در نیوزلند

فرهنگ نیوزیلند
وابستگی زبانی

: زبان رسمی انگلیسی است ، اما همه موسسات دولتی و برخی از موسسات خصوصی از مائوری نیز استفاده می کنند. در حالی که 99 درصد از مائوری به انگلیسی صحبت می کنند ، تعداد کمی از Pakeha به زبان مائوری صحبت می کنند. کودکان پیش دبستانی مائوری برای یادگیری مائوری در Kohanga-reo (خانه های زبان) شرکت می کنند. دانشگاه ها دارای بخش های مطالعات مائوری هستند. مائوری یک زبان مالائو-پلینزی است.

نمادگرایی پرچم ملی ، سلاح و سرود سمبل های مهمی هستند سایر نمادها معمولاً تجاری یا فرهنگی بوده و منشأ مائوری دارند. شرکت هواپیمایی ملی دارای یک کورو استایل دار (برگ سرخس) است ، تمام تیم های ملی ورزشی دارای برگ سرخس ، پنهان پر از یک رئیس مائوری در مناسبت های تشریفاتی استفاده می شود و هاکا قبل از مسابقات بین المللی راگبی انجام می شود. کیوی ، پرنده ای بی پرواز و شبانه منحصر به فرد برای نیوزیلند ، سمبل همه چیز از نیوزیلند است.

فرهنگ نیوزیلند

تحصیل در نیوزیلند

تحصیل در استرالیا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *