فرهنگ هلند

زبان

زبان رسمی هلند، هلندی است و با اکثریت قریب به اتفاق این کشور به این زبان صحبت میکنند. این زبان تقریباً شبیه آلمانی است و از فرانسه و انگلیسی اصطلاحات در آن وجود دارد.

زبان ثانویه هلند فرایشی است ، که توسط تقریباً نیم میلیون شهروند استان هلند در فریسلند صحبت می شود.

جامعه در هلند

در کل جامعه هلندی بسیار مستقل و مدرن است. در فرهنگ هلند بسیاری به برابری همه ادیان اعتقادات دارند ، اما بیشتر بر اجتماع تمرکز دارند. آنها یک جامعه طبقه متوسط ​​محسوب می شوند.

بخشهای اصلی اقتصاد هلند

اقتصاد هلند اقتصاد پیشرفته بازار آزاد دارد. بخشهای اصلی اشتغال عبارتند از: کشاورزی ، تجارت و صنایع خدماتی.


برای خواندن مطلب تحصیل در هلند:

دین

سکولار. هلند یکی از سکولارترین کشورها در اروپای غربی است. فقط حدود 39٪ از شهروندان هلندی ادعا می كنند كه دارای مذهب هستند و از این 39٪ فقط 6٪ بطور منظم در كلیسا می روند.

ادیان اصلی در حال حاضر دو دین اصلی برجسته در جامعه هلند وجود دارد: کاتولیک رومی و پروتستان. کاتولیک های رومی تقریبا 25٪ از جمعیت هلند را تشکیل می دهند ، و پروتستان ها تقریبا 15٪ را تشکیل می دهند.

ادیان کوچک. مسلمانان 5٪ از جمعیت را تشکیل می دهند. بودایی ها 1٪ و هندوها 0.9٪ را تشکیل می دهند.

دیدن مطلب
تحصیل در آیندهوون

آداب آشپزی و ناهار خوری

در فرهنگ هلند غذاهای سنتی هلندی بسیار متنوع نیست. بسیار ساده و سر راست است. غذای سنتی هلندی شامل سبزیجات زیادی با کمی گوشت است.

غذای های هلندی تحت تاثیر فرهنگ های ایتالیایی،چینی،مدیترانه ای و اندونزیایی قرار گرفته است همین تأثیرات و سایرین در میان رستوران های هلندی بخوبی دیده میشود.

صبحانه به طور معمول از یک تکه نان با شکل های مختلف مانند پنیرهای مختلف ، کره بادام زمینی وشکلات تشکیل میشود.

نهار

در حالی که ناهار می تواند غذاهای مشابه صبحانه را شامل شود ، اما اغلب اوقات ساندویچ هایی با برش های مختلفی با پنیرها و…. تشکیل میشود.

شام

شام ها درفرهنگ هلند به طور معمول یک وعده غذایی دو یا سه تایی است. سیب زمینی هایی که قسمت زیادی از سبزیجات و یک بخش کمی از گوشت را به عنوان اصلی ترین غذا تهیه می کنند ، و تهیه شیرینی های که مخصوص دسر است.

تمپوت (یا خورش) یک وعده غذایی سنتی در زمستان است و خوراکی (سوپ نخود) اغلب اوقات سوپ مورد نظر برای شام در نظر گرفته میشود.

در فرهنگ هلند  هر بیشتر آشپزی خود از پنیر استفاده میکنند.آلکمار شهری است که به خاطر بازار پنیر خود معروف است. شاه ماهی شور یکی دیگر از اصول اصلی هلندی ها است.

سایر عناصر اصلی عبارتند از: hagelslag (شکلات آبپاش شکلاتی) ، استروپ وافل (کلوچه وافل کارامل) ، سیب زمینی سرخ کرده و سس مایونز فرانسوی ، و pffertjes (پنکیک کوچک و ضخیم).

آداب غذاخوری

وعده های غذایی صبحانه اولین کاری است که صبح ها بین 6 تا 8 صبح انجام می شود. ناهار معمولاً 12 و 1 بعد از ظهر سرو می شود و شام معمولاً از ساعت 6 بعد از ظهر شروع می شود (در اوایل طبق استانداردهای بین المللی).

دیدن مطلب
شرایط تحصیل در نایمخن

زمان چای یک رویداد آشپزی و اجتماعی ترکیبی است. معمولاً بین صبحانه و ناهار (10 تا 11 صبح) یا ناهار و شام (4 تا 5 بعد از ظهر) برگزار می شود.در زمان چای هلندی ها دوستان و همسایگان خود را برای صرف چای دعوت میکنند.

ورزش ها

ورزش بخش مهمی از زندگی برای بسیاری از شهروندان هلندی است. در حال حاضر بیش از 35000 کلوپ ورزشی عملیاتی در هلند وجود دارد و تقریباً 28٪ از مردم اعضای فعال در این باشگاهها هستند.

علاوه بر این ، هنوز هم تعداد بیشتری از جمعیت عضو نیستند ، اما هنوز در ورزش بسیار فعال هستند.

عمده ورزش. عمده ورزش های هلند (به ترتیب محبوبیت) فوتبال ، دوچرخه سواری و اسکیت سرعت است.

فوتبال روشی برای زندگی است که در بیشتر طرفداران ورزش در هلند وجود دارد. اتحادیه فوتبال سلطنتی هلند معتبرترین فدراسیون فوتبال در کشور است و یکی از اعضای مهم فیفا است.

در طول سال ها ، هلندی ها به خاطر موفقیت در فوتبال به موفقیت های بسیاری رسیدند از جمله سه مدال برنز در المپیک و سه بازی فینال جام جهانی فیفا. یوهان کروجیف محبوب ترین بازیکن فوتبال کشور است.

تحصیل در هلند

دلایل تحصیل در ترکیه

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدن مطلب
تحصیل پزشکی در هلند