قوانین پناهندگی در مجارستان

 قوانین پناهندگی در مجارستان در سال 2019   در این مقاله به بررسی قوانین پناهندگی مجارستان می پردازیم.اکنون اشخاص  زیادی از ملیت های مختلف وجود دارند که به دنبال پناهندگی در مجارستان می باشند، اما از قوانین پناهندگی در مجارستان وشرایط ورود به این کشور اطلاعاتی ندارند .

در این مقاله سعی داریم شرایط و قوانین پناهندگی در مجارستان را به شما سروران عزیز شرح دهیم در ابتدا متذکر می شویم که پناهندگی در مجارستان راه مناسبی برای اخذ اقامت نیست زیرا دارای خطرات و آسیب های زیادی است.

پناهنده کیست؟

از نظرحقوقی پناهنده به شخصی میگویند که با معیار های کنوانسیون ژنیو در امور پناهندگان این کشور برابر باشد.

پناهنده شخصی است که باید ثابت کند به دلیل مشکلات نژادی ، دین ، ملیت و باور های سیاسی خود و پیوستن به یک گروه اجتماعی مجبور است ترک زادگاه کند. شخص پناهنده همچنین باید ثابت کند که جان او و یا حتی افراد خانوادش هم به دلایل مسایل امنیتی در خطراست.

در این مقاله قوانین در سالهای گذشته در کشور مجارستان را در باب پناهندگی را برای شما عزیزان گرداوری کرده ایم

شرایط  اخذ پذیرش پناهندگی در کشور مجارستان :

با مصاحبه ای که با فرد پناهجو می شود باید بتواند افسر را در باب مشکلات خود، تهدید آزادی زندگی، و در خطر بودن جان خود که مجبور است ترک وطن کند و  به زندگی در کشور مجارستان پناه بیاورد را با جزئیات کامل بیان کند.

دیدن مطلب
ویزای توریستی سوئد

شرایط برای واجد شرایط بودن برای حمایت فرعی چیست ؟

شخصی اگر واجد شرایط برای پناهندگی نباشد، برای حمایتهای فرعی پذیرفته نمی شود. از آنجایی که اگر شخص متقاضی تصمیم داشت به کشور خود بازگردد امکان دارد فرد را مجازات ، اعدام و یا حتی مورد ازاد اذیت قرار دهند. در نتیجه مقامات باید هر سه سال یکبار شرایط حمایت حفاظتی برای شخص پناهجو در نظر می گیرند.

چگونه میتوان درخواست های پناهندگی داد و هزینه آن چقدر است ؟

یکی از سوالات اساسی در باب پناهندگی است.درخواست پناهندگی باید به صورت شخصی باشد و از طریق حقوقدان ها و دفاتر مهاجرت که شرایط قانونی این کشور را می دانند ارائه شود. لازم به ذکر است که به هیچ عنوان درخواست توسط دیگران ممکن نیست.

موسسه shall carry نخستین دفتر در کشور مجارستان است که در باب پناهندگی فعالیت دارد و هزینه هاجاری در طول روند   (مترجم و ترجمه) را تحت پوشش قرار می دهد .

چه زمانی درخواست پناهندگی غیر قابل قبول می باشد ؟

بر اساس قوانین دوبلین اگر شخصی وارد کشور مجارستان شود که بخواهد در کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا پناهنده شود، کشور دوم استعلام می کند و شخص متقاضی را به کشور مجارستان برمیگرداند و درخواست پناهندگی فرد را رد میکند.

چنانچه شخص توانست به صورت غیر قانونی و بدون ثبت انگشت نگاری از کشور مجارستان عبور کند و به کشور اروپایی دیگر برود، ممکن است کشور دوم تشخیص ندهد و فرد متقاضی را به عنوان پناهنده قبول کند.

در صورتی که شخص متقاضی به کشور های غیراتحادیه اروپا به عنوان کشور اول سفر کند و بعد تصمیم گرفت به یکی از کشور های شینگن به عنوان کشور دوم برود و درخواست پناهندگی دهد هیچ مانعی ندارد.

دیدن مطلب
کار در آلمان

مدارک مورد نیاز برای درخواست پناهندگی چیست ؟

  • تمامی اسناد و مدارک و حتی عکس که دلیل مشکلات و نداشتن امنیت  خودتان را در کشورتان را توجیه کند مورد نیاز می باشد.
  • شخص متقاضی در طول روند رسیدگی باید همکاری لازم را با اداره مهاجرت داشته باشد .
  • اداره مهاجرت تمامی مدارک شخص را ترجمه میکند و نیازی به ترجمه متقاضی نیست.

چه مدتی بررسی پرونده پناهندگی طول می کشد ؟

روند پناهجویی و رسیدگی مدارک 60 روز توسط ادامه مهاجرت به طول می انجامد.در بعضی موارد طولانی تر هم شده و به 2 تا 4 سال هم کشیده شده است که شخص نتوانسته حتی جوابی از اداره مهاجرت دریافت کند.در این مدت، کمپ هایی را کشور مجارستان در اختیار این اشخاص می گذاردتا بتوانند زندگی کنند. همچنین مبلغ بسیار کمی را دولت مجارستان به عنوان کمک هزینه به پناهجویان می دهد.

پس از دریافت پناهندگی، چه اتفاقی برای شخص می افتد ؟

شخص متقاضی، ماننده یک شهروند مجارستانی در این کشور زندگی می کند و از  امکانات اولیه زندگی مانند: مسکن، خوراک، پوشاک مراقبت های پزشکی، بیمه درمانی، از طرف سازمان ملل در مجارستان دریافت خواهد کرد.وهمچنین شخص میتواند در این کشور تحصیل کند و تمامی فعالیت و امتیازاتی که یک شهروند مجارستانی دارد به او هم اعطا می شود.

ظرف مدت 6 الی 8 سال میتوانید برای درخواست پاسپورت خود اقدام کنید .

اگر حکومت مجارستان تصمیم گرفت به شخص اعطای پناهندگی یا حمایت فرعی به متقاضی ندهد، چه اتفاقی می افتد ؟

افسر اداره مهاجرت کشور مجارستان بررسی میکند که ایا پناهجو شرایط پناهندگی را دارد یا خیر. اگر در این بررسی ها ثابت شد فرد شرایط پناهندگی را دارد  به او اقامت موقت می دهد. در غیر این صورت شخص را سریعا به کشور خود باز می گردانند.

دیدن مطلب
تحصیل در رشته های مهندسی در هلند

اگر درخواست فرد پذیرفته نشد، برای پیگیری باید در دادگاه تجدید نظر حاظر شود و درخواست خود را دوباره به این کشوراعلام کند دادگاه تجدید نظر هم امکان دارد  این نظر را رد و یا قبول کند و دوباره مورد بررسی قرار دهد .

ایا فرقی بین پناهندگان و افراد پذیرفته شده برای کمک و حمایت وجود دارد ؟

در این کشور به هیچ وجه تمایزی بین وضعیت پناهندگان و یا پناهجویان وجود ندارد و همه ی پناهندگان به یک چشم دیده میشوند .

چه نوع کمک و یا حمایتی از پناهندگان و اشخاصی که برای حمایت فرعی پذیرفته شدند ارائه می شود ؟

کشور مجارستان کلیه خدمات بهداشتی و درمانی را باید در اختیار افراد متقاضی قرار دهد .

دولت مجارستان بابت ترک کشور پناهجو و پوشش حمایتی به فرد به طور دائم، تمام امکانات مالی وی را پشتیبانی می کند .

قوانین جدید 2019 پناهندگی مجارستان

در اوایل سال 2019 دولت مجارستان قوانین جدیدی رابرای جلوگیری از مهاجرت به این کشور وضع نمود که به صورت کلی هیچ درخواست پناهندگی ای در این کشور قبول نشود و حتی وکیل مهاجرت مجارستان درصورت قبول کیس پناهندگی و وکالت اشخاص متقاضی پناهندگی در این کشور به یکسال حبس محکوم میگردند.که اتحادیه اروپا از این گونه سیاست ها صریحا انتقاد و سرکوب کرده است.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *