اقامت اروپا با ثبت شرکت در لیتوانی 

معرفی لیتوانی
جمھوری لیتوانی بزرگترین و جنوبی ترین کشور در میان سه جمھوری حوزه بالتیک در اروپاست که ھمانند ھمسایگانش پس از فروپاشی اتحاد جماھیر شوروی در دھه 90 تشکیل شد.
لیتوانی از شمال با لتونی، از جنوب شرقی با بلاروس و از جنوب غربی با لھستان و روسیه ھمسایه است. در غرب این کشور دریای بالتیک قرار دارد.
در قرن چھاردھم میلادی لیتوانی وسیع ترین کشور اروپا بود و شامل کشورھای امروزی بلاروس، اوکراین، بخشی از لھستان، لتونی و بخشی از روسیه می‌شد.
این کشور در سال 2007 به پیمان شنگن پیوست. ھمچنین این کشور عضو اتحادیه اروپا است.
شهرهای مهم لیتوانی کاوناس (مرکز دانشگاهی)، کلایپدا (بندر مهم تجاری)، شاولیای، پانه وژیس، ماریامپوله و آلیتوس و پایتخت آن ویلینیوس است. ویلنیوس به فراخور هزاره نام‌گذاری‌اش، به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا در آن سال شناخته شد.

جمعیت
جمعیت این کشور سه میلیون و ششصد هزار نفر است. زبان رسمی این کشور لیتوانیایی است که 82 درصد از مردم به آن سخن می‌گویند اما زبان‌هایی چون روسی و لهستانی هم در میان گروه‌هایی از مردم رایج است. پیش از سده شانزدهم که نخستین آثار ادبی به زبان لیتوانیایی منتشر شد، زبان نوشتاری اصلی در این منطقه لاتین بود و آثار زیادی به زبان لاتین در سرزمین لیتوانی نوشته می‌شد.

تحصیل
دانشگاه‌های لیتوانی از جمله دانشگاه‌های برتر اتحادیه اروپا محسوب می‌شوند. تحصیل در دانشگاه‌های لیتوانی برای دانشجویان خارجی در اکثر رشته‌ها به زبان انگلیسی امکان پذیر است.

سواد
نزديك به 100% مردم این کشور باسواد هستند.
مردم لیتوانی در میان پنچ کشور نخست اتحادیه اروپا قرار دارند که حداقل به دو زبان تسلط دارند، تمامی مردم این کشور باسواد هستند و اکثر جوانان دارای تحصیلات دانشگاهی و مسلط به زبان انگلیسی هستند.

دیدن مطلب
بورسیه تحصیلی ایتالیا

مذهب
مذهب مردم لیتوانی رومن‌های کاتــولیک 79%، ارتودکس روسی 1/4%، پروتستان 9/1%، سایر ادیان 5/5% می‌باشد.

آب و هوا‌
آب و هوا در نقاط مختلف ليتواني متفاوت است. در مناطق غربي ملايم و معتدل است و در مناطق شرقي تنوع دمايي بسيار است.

حکومت
نوع حکومت لیتوانی جمهوری می‌باشد و واحد پول رایج این کشور در حال حاضر لیتاس می‌باشد.

سیاست در لیتوانی
حکومت لیتوانی جمهوری است. در این کشور رئیس جمھور رئیس حکومت است که با رای مستقیم مردم برای دوره‌ای پنج ساله انتخاب می‌شود. پست رئیس جمھوری بیشتر تشریفاتی است و رئیس جمھور مسئول سیاست‌ھای خارجی کشور است.
نخست وزیر قدرت اجرایی را در دست دارد. او رئیس کابینه است. نخست وزیر را مجلس انتخاب می‌کند.
در حال حاضر گدیمیناس کرکیلاس این سمت را عھده دار است. او چھاردھمین نخست وزیر این کشور طی 15 سال گذشته است.
مجلس لیتوانی 141 کرسی دارد که برای دوره‌ای چھار ساله انتخاب می‌شوند.

اقتصاد در لیتوانی
امروزه لیتوانی یکی از بیشترین رشدھای اقتصادی را در جھان دارد و پیش بینی شده در سال 2012 میلادی بالاترین رشد اقتصادی در اتحادیه اروپا را به خود اختصاص دهد.
تولید ناخالص داخلی 59/59 میلیارد دلار است که در سال گذشته میلادی هشت درصد رشد داشته است.
یک میلیون و 587 ھزار نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دھند. نرخ بیکاری در این کشور 2/3 درصد است. 4 درصد از مردم آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند. نرخ تورم در لیتوانی 5/4 درصد است.
محصولات صادراتی این کشور شامل مواد معدنی، منسوجات و پوشاک، ماشین آلات و تجھیزات، مواد شیمیایی، چوب و مواد غذایی است که به کشورهای روسیه، لتونی، آلمان، استونی، لهستان، هلند، سوئد، انگلیس، آمریکا، دانمارک و فرانسه صادر می‌شود.
واردات این کشور شامل مواد معدنی، ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل، مواد شیمیایی، منسوجات و پوشاک و فلزات است که از کشورهای روسیه (4/5 درصد)، آلمان (9/14درصد)، لهستان (9/5 درصد) و لتونی (4/8 درصد) وارد می‌شود.

دیدن مطلب
دانشگاه ویندزهایم هلند

تقسیمات استانی
کشور لیتوانی به ده استان تقسیم شده است: استان کلایپدا، استان تلشای، استان تاوراگه، استان ماریامپوله، استان آلیتوس، استان کاوناس، استان ویلنیوس، استان اوتنا، استان پانه وژیس، استان شاولیای. پرجمعیت‌ترین استان نیز، استان ویلنیوس (پایتخت) می‌باشد.

نژادها
لیتوانیایی، روس، لهستانی، بلاروسی، اوکراینی از جمله نژادهای لیتوانی می‌باشد.
اینترنت و ارتباطات
شبکه‌های خصوصی رادیو و تلویزیونی در سال‌های اخیر به شدت در این کشور گسترش یافته‌اند و اکثر برنامه‌های تلویزیونی معروف جهانی از طریق شرکتهای خدمات دهنده کابلی قابل دریافت هستند.
لیتوانی بالاترین سرعت اینترنت در جهان را دارد، تمامی مناطق این کشور تحت پوشش اینترنت پرسرعت هستند و در بسیاری از مراکز عمومی همچون فروشگاه‌های بزرگ، دانشگاه‌ها، مدارس و مرکز تفریحی و خدماتی اینترنت پرسرعت وایرلس رایگان برای استفاده عموم آزاد است.
لیتوانی رتبه نخست در جهان را در تعداد مشترکان تلفن همراه بر حسب جمعیت دارد، همچنین بالاترین سرعت دسترسی به اینترنت از آن این کشور در جهان است. در این کشور 792 ھزار و 400 خط تلفن ثابت و چھار میلیون و 718 ھزار خط تلفن ھمراه وجود دارد.
همچنین تا کنون بیش ار 1.5 میلیون نفر کاربر اینترنتی در این کشور کوچک اروپایی ثبت شده است.
امنیت بالای اجتماعی در کنار زیر ساختهای شهری و خدمات رفاهی با استانداردهای اتحادیه اروپا زمینه مهاجرت به این کشور را برای علاقه مندان فراهم کرده است.

علایق عمومی مردم
مردم لیتوانی سخت کوش بوده و پشتکار زیادی دارند و با توجه به علاقه زیاد به حفظ آثار تاریخی گذشته و موسیقی فولکلور،خواستار حفظ هویت تاریخی و احیای آن می‌باشند. مهمترین مشخصه لیتوانی را شاید بتوان ورزش بسکتبال دانست که از جایگاه بالایی در این کشور برخوردار است که سمبل آن هم تیم ورزشی معروف لیتوانی در دوره کمونیستی به نام تیم “ژالگیریس” می‌باشد. تماشا کردن تلویزیون یکی از سرگرمی‌های عموم مردم بوده که البته طبقه متوسط و ثروتمند نیز رفتن به کنسرت‌های موسیقی، تئاتر و سینما را در کنار ورزش‌های زمستانه بعنوان تفریح خود ترجیح می‌دهند. نسل جوان لیتوانی به زبان انگلیسی آشنایی بیشتری داشته و ارتباطات بیشتری با جهان خارج دارند.

دیدن مطلب
اقامت اروپا با ثبت شرکت در لیتوانی

طبیعت
طبیعت زیبا و وجود رودخانه‌ها و برکه‌های آب متعدد در این کشور، زیبایی خاصی به این کشور داده است و شاید به همین دلیل شعر و شاعری یکی از علایق مردم لیتوانی می‌باشد.

لیتوانی در یک نگاه
مساحت: 65200 کیلومتر مربع
جمعیت: 3575439 نفر
پایتخت: ویلنیوس
واحد پول: لیتاس (هر یورو معادل 3.4 لیتاس است)
دامنه اینترنتی:.lt
پیش شماره: +370

لیتوانی جزء زیباترین کشورهاست و پایتخت فرهنگی اروپا در سال 2009 می‌باشد.

ثبت شرکت در لیتوانی:

1- حداقل 2 نفر بالای 18 سال
2-حداقل سرمایه 3000 یورو
3-زمان ثبت بین 2 تا 4 هفته
4- دفتر میتواند فیزیکی یا غیر فیزیکی باشد ، غیر فیزیکی سالی 200 یورو و فیزیکی حداقل ماهی 300 یورو
5- میزان حقوق کارمندان حداقل ماهی 350 یورو
6-میزان مالیات از 5 تا 15 درصد براساس درامد
7- در صورتی منجر به اقامت میشود که هر شخص در سال 6 ماه حضور فیزیکی داشته باشد و شرکت فعال و مالیات سالانه شفاف ارائه و پرداخت شود
8- عضو اتحادیه اروپا و شینگن است
9- جمعیت بالغ بر 2 میلیون دارد
10- همسایه لهستان و بلاروس و لتونی است
11- مدارک پاسپورت سهامداران و میزان سهمشان و وکالت نامه و شخصی کردن نوع شرکت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *