لیست دانشگاه های کانادا

رتبه بندی دانشگاههای کانادا

متقاضیان تحصیل در کانادا باید این نکته را مدنظر قرار دهند که با توجه به رقابتی که در خصوص اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاههای کانادا وجود دارد می بایست از معدل و نمرات و سطح زبان بالایی برخوردار باشند تا موفق به اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی شوند. 5 دانشگاه برتر کانادا بر اساس رتبه بندی QS به شرح زیر می باشد:

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو یکی از بزرگترین و بهترین دانشگاه‌های کانادا است. دانشجویان این دانشگاه پس از اتمام تحصیلات بلافاصله جذب بازار کار می شوند. دانشگاه تورنتو، رکورددار اشتغال فارغ‌التحصیلاناست. این دانشگاه در بین ۳۰ دانشگاه برتر دنیا هم قرار دارد.

دانشگاه مک گیل

این دانشگاه در شهر مونترال واقع شده است و حدودا ۴۰ هزار دانشجو دارد. مک‌گیل،توانسته در رتبه ۳۲ جهان قرار بگیرد. این دانشگاه در مونترال واقع شده و دارای بیشترین تعداد دانش پژوهان رودز و برندگان جایزه نوبل در میان دانشگاههای کانادا می باشد

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا، یکی از ۵۰ دانشگاه برتر دنیاست که ۶۵ هزار دانشجو دارد. کمپ های این دانشگاه در شهرهای ونکوور و کلونا قرار دارد.

دانشگاه آلبرتا

این دانشگاه رتبهٔ ۷۸ جهان از نظر سطح علمی را به خود اختصاص داده‌ است. این دانشگاه پنجمین دانشگاه کاناداست که در شهر ادمونتون ایالت آلبرتا واقع شده و پذیرای بیش از ۴۰۰۰۰ دانشجو در رشته های مختلف است.

دانشگاه مونترال

رتبهٔ این دانشگاه در میان دانشگاه‌های برتر جهان ۱۳۶ است.. این دانشگاه در مونترال واقع شده است و دارای بیشترین تعداد دانش پژوهان و برندگان جایزه نوبل در میان دانشگاههای کانادا می باشد.ب ا ارائه بیش از ۶۰۰برنامه آموزشی متنوع شرایط بسیار مناسبی را برای دانشجویان فراهم کرده است.

دیدن مطلب
لیست مشاغل نیروی متخصص استرالیا سال 2019

فارغ التحصیلان دانشگاههای کانادا پس از اتمام تحصیل می توانند برای اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند. این دانشجویان پس از دریافت مدرک تحصیلی برای ویزای کار نیز اقدام نمایند.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *