مخارج درس خواندن در هلند

مخارج درس خواندن در هلند

مخارج درس خواندن در هلند

آیا به فکر تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی ارشد هلند هستید؟ شما در مسیر درست هستید! هلند به دلیل استقبال از جمعیت متنوع دانشجویی بین المللی و تعداد زیاد برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی مشهور است. همچنین یکی از امن ترین مکان های اروپا است. با توجه با کیفیت آموزشی که با ثبت نام در هر دانشگاه هلندی به دست می آورید ، تحصیل در خارج از کشور در هلند ، ارزش آن را دارد.

اما در زیر به هزینه های درس خواندن در هلند اشاره میکنیم:

1. شهریه دانشگاه در هلند

اعای اتحادیه اروپا بر اساس سیستم بولونیا ،در دانشگاه های هلند شهریه کمتری نسبت به متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا میپردازند. بر همین اساس ، دانشجویانی که از یک کشور غیر EU / EEA می آیند ،  مبلغ دو برابر شهریه یا حتی سه برابر میزان شهریه را که برای دانشجویان اتحادیه اروپا دریافت می شود ،پرداخت میکنند.

به طور متوسط ​​، شهریه دانشجویان اتحادیه اروپا در حدود 2000 یورو در سال است ، در حالی که برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا ، شهریه از 6000 یورو در سال شروع می شود.

اگر اهل کشور EU / EEA یا سورینام هستید و تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه دولتی هلند را در سالهای 2018-2019 آغاز کرده اید ، فقط در سال اول نیمی از شهریه را پرداخت خواهید کرد. این بدان معنی است که برای سال اول تحصیل هزینه شما فقط 1،030 یورو خواهد بود. شرط اصلی واجد شرایط بودن این است که قبلاً در هلند تحصیل نکرده باشید.

دیدن مطلب
پس از ورود به کشور اتریش

تخفیف هزینه نیز در مورد مدارک کارشناسی ارشد آموزش اولیه معلمان اعمال می شود ، مشروط بر اینکه شما لیسانس آموزش را در دانشگاه هلندی در سال های 2018-2019 شروع کنید.

2. هزینه های زندگی دانشجویان در هلند

هزینه های روزانه شما شامل غذا ، حمل و نقل عمومی ، کتاب ، لباس و اوقات فراغت است. البته باید هزینه های مسکن و بیمه را نیز در نظر بگیرید. دانشجویان ساکن و تحصیل در هلند به مدت یک سال 800 – 1200 یورو در ماه باید هزینه کنند.

طبق Eurostudent ، از کل هزینه های تحصیل ماهیانه در خارج از کشور ، دانشجویان به طور متوسط ​​هزینه می کنند:

 • 37٪ برای اسکان
 • 15٪ در شهریه
 • 3٪ برای حمل و نقل

هزینه های مرتبط با تحصیل که دانشجویان در هلند پرداخت می کنند در مقایسه با متوسط ​​اروپا نسبتاً زیاد است.

در اینجا متوسط ​​هزینه های زندگی در شهرهای اصلی دانشجویی هلندی ذکر شده است:

 • Enschede : حدود 650 – 920 EUR / ماه
 • آیندهوون : حدود 850 – 1350 یورو در ماه
 • آمستردام : 1000 – 1500 یورو در ماه
 • دلفت : 780 – 1200 یورو در ماه
 • روتردام : 760 – 1،250 یورو در ماه

هزینه های اقامت

اگر درآمد متوسط ​​دانشجویی داشته باشید ، یک سوم آن به سمت مسکن پیش خواهد رفت. اجاره اتاق در هلند می تواند بین 300 تا 600 یورو در ماه هزینه داشته باشد.

در اینجا نمونه هایی از متوسط ​​هزینه های اقامت بر اساس نوع مسکن آورده شده است:

 • دانش آموزانی که به تنهایی در آپارتمان اجاره ای زندگی می کنند – 400-6000 یورو در ماه
 • دانش آموزانی که با شریک زندگی / فرزند خود زندگی می کنند – 600-700 یورو در ماه
 • دانش آموزانی که در خوابگاه دانشجویی زندگی می کنند – 350 یورو در ماه
دیدن مطلب
شرایط تحصیل در کره جنوبی

29٪ دانشجویان در هلند در اقامتگاه دانشجویی زندگی می کنند. هزینه اقامت در هلند بالاتر از حد متوسط ​​بین المللی است.

هزینه های دیگر مربوط به مسکن

مهم است که در نظر داشته باشید که هزینه های مختلفی نیز وجود دارد که (نه همیشه!) در اجاره شما می باشد. به عنوان مثال قبل از اجاره مکانی باید مبلغی را برای پرداخت ودیعه پرداخت کنید (معمولاً 1 ماه اعتبار اجاره) که در پایان قرارداد اجاره بها برگردانید در صورتی که مکان در همان شرایطی باشد که زمان آن را گرفتید.

هزینه های دیگر:

 • متوسط ​​هزینه های برنامه: 155 یورو در ماه
 • اشتراک های اینترنتی: 30 یورو در ماه

هزینه های غذا

دانش آموزانی که به تنهایی زندگی می کنند مبلغ 170 یورو در ماه برای صورتحساب مواد غذایی از سوپر مارکت ها پرداخت می کنند. Lidl ، Aldi و Albert Heijn برخی از ارزانترین سوپر مارکت ها هستند.اینکه چقدر هزینه می کنید ، به سبک زندگی شما و شهری که در آن زندگی می کنید بستگی دارد.

شما باید انتظار داشته باشید که خرید در آمستردام و روتردام بسیار گرانتر از شهرهای کوچکتر مانند گرونینگن یا آیندهوون باشد.

اگر علاقه دارید ناهار یا شام را بیرون از خانه بخورید ، رستوران های بودجه وعده های غذایی را با حدود 10 تا 20 یورو ارائه می دهند.

هزینه ی حمل و نقل

متوسط ​​هزینه حمل و نقل ماهانه دانشجویان در هلند به طور متوسط ​​35 یورو در ماه است. با کرایه دوچرخه – گزینه حمل و نقل محبوب در کشور ، هزینه زیادی در حمل و نقل صرفه جویی کنید. قیمت ها از 10 یورو در روز شروع می شود.

دیدن مطلب
شرايط اقامت انگلستان

همچنین گزینه های ارزان قیمت زیادی برای خرید دوچرخه دست دوم وجود دارد ، زیرا این امر ممکن است سرمایه گذاری بهتری را در درازمدت نشان دهد.

هزینه های اضافی

 • کتاب ها و سایر مطالب آموزشی: بین 30 تا 65 یورو در ماه
 • فعالیت های اجتماعی: 50-60 یورو در ماه

برای تحصیل در هلند آماده هستید؟

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *