مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار سوئد

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار سوئد

مدارک لازم جهت اخذ مجوز کار و ویزای سوئد

راهنمای انواع ویزا و الزامات اجازه کار

اگر شهروند یک کشور نوردیک همسایه نباشید ، هر خارجی که به سوئد سفر می کند ، در صورت برنامه ریزی برای زندگی در طولانی مدت ، باید انواع ویزاهای سوئد را در نظر بگیرد. شهروندان اتحادیه اروپا و اروپا (EEA)دارای شرایط لازم در مورد ویزا خواهند بود ، اما پس از اشتغال به ثبت نام در اداره امور مالیاتی سوئد نیاز دارند. این راهنما بیش از همه آنچه در مورد مجوزهای اقامت موقت و دائم در سوئد می خواهید بدانید ، اسناد مورد نیاز برای اجازه کار ، هزینه ویزای خود اشتغالی و چگونگی درخواست برای کارمند ماهر می باشد.

هنگام درخواست ویزای سوئد ، شما نمی توانید در این کشور باشید. این موضوع عمدتاً مربوط به شهروندان غیر اتحادیه اروپا و EEA و شهروندان سوئد است. شهروندان اتحادیه اروپا و EEA حق اقامت در سوئد را دارند و بنابراین می توانند با یا بدون شغل به این کشور نقل مکان کنند. با این وجود ، در صورت برنامه ریزی برای ماندن در این کشور در دراز مدت ، باید روند درخواست ویزای سوئد را آغاز کنند. شهروندان سایر کشورهای نوردیک مجبور نیستند کاری انجام دهند.

برای درخواست ویزای سوئدی ، شرط اصلی داشتن پیشنهاد شغلی از یک شرکت سوئدی است. علاوه بر این ، شما باید یک نسخه از گذرنامه خود و همچنین هزینه ویزا را ارسال کنید.

از آنجا که شما نمی توانید قبل از دریافت ویزای کار / اجازه کار خود وارد سوئد شوید ، مهم است که توجه داشته باشید که برای بیشتر متقاضیان ، فقط یک یا دو ماه صبر کنید تا درخواست شما تأیید شود. با این حال ، کارگران خود اشتغال باید یک سال یا بیشتر صبر کنند تا ویزای خود را دریافت کنند.

ویزای کار سوئد

شهروندان اتحادیه اروپا
شهروندان اتحادیه اروپا حق زندگی و کار در سوئد را بدون اجازه اقامت یا اجازه کار دارند.

بسته به کشور مبدأ خود ، برای کار در سوئد به اجازه کار یا ویزای اشتغال نیاز دارید. اگر شهروند اتحادیه اروپا / EEA هستید ، حق دارید در سوئد بمانید. این بدان معنی است که شما بدون نیاز به اجازه کار می توانید در سوئد کار کنید. وقتی وارد سوئد می شوید یا کار را به عهده می گیرید ، تمام کاری که باید انجام دهید این است که گذرنامه خود را نشان دهید.

به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا / EEA ، به شما اجازه می دهد به منظور جستجوی شغلی به سوئد بیایید. پس از اشتغالزایی و اقامت در سوئد ، باید در آژانس مالیاتی سوئد ثبت نام کنید. اطلاعات بیشتر در مورد این را در بخش مجوزهای اقامت ما در زیر بخوانید.

دیدن مطلب
تحصیل پزشکی در سنگاپور

ساکنان غیر اتحادیه اروپا / EEA
به عنوان یک ساکن غیر اتحادیه اروپا / EEA ، قبل از ورود به سوئد باید به شما شغل داده شود و اجازه کار خود را بدست آورید. قبل از اجازه کار ، امکان ورود به سوئد و شروع کار در سوئد وجود ندارد.

ویزای کار سوئد

شرایط لازم برای اجازه کار سوئد
برای اخذ مجوز کار سوئدی ، باید شرایط زیر را رعایت کنید:

یک گذرنامه معتبر داشته باشید
اشتغال ارائه شده که شرایط برابر با شرایطی است که در توافق نامه های جمعی سوئد تعیین شده یا برای شغل استاندارد است
قبل از پرداخت مالیات ، حداقل 13،000 SEK (1300 USD) حقوق ماهانه ارائه می داد ، یا مبلغی را پیشنهاد می کرد که برابر با موقعیت باشد
اشتغال ارائه شده شامل بیمه درمانی ، بیمه عمر و تأمین اجتماعی است
هنگامی که متقاضی مجوز کار هستید ، باید اثبات اسکان در سوئد و همچنین نیت های خود را برای ترک کشور پس از اتمام قرارداد کار خود نشان دهید.

علاوه بر شرایطی که باید برای درخواست ویزای کار سوئدی برآورده کنید ، کارفرمای سوئدی شما باید برای استخدام شما شرایط خاصی نیز داشته باشد.

ویزای کار سوئد

الزامات مورد نیاز کارفرمایان به شرح زیر است:

این شغل باید حداقل در مدت ده روز در EU / EEA تبلیغ شود.
این شغل باید شامل شرایط اشتغال همگام با سایر مشاغل سوئدی در همان صنعت باشد.
نحوه درخواست ویزای کاری سوئد
می توانید ویزای کار سوئد را بصورت حضوری در سفارت سوئد یا بصورت آنلاین تقاضا کنید. ساده ترین راه ارسال فرم درخواست کار سوئد بصورت آنلاین است .

مرحله اول: پیشنهاد اشتغال
برای شروع درخواست مجوز ، کارفرمای سوئدی شما نیاز به ارسال پیشنهاد شغلی کتبی دارد. آنها همچنین باید در مورد شغل و حقوق از اتحادیه صنفی مربوطه تأیید کنند. پیشنهاد شغل همچنین باید شامل مدت زمان اشتغال باشد زیرا این مستقیم با مدت اعتبار ویزا در ارتباط است.

مرحله دوم: کارفرما برنامه را آغاز می کند
پس از دریافت پیشنهاد شغلی و پذیرش ، کارفرمای شما درخواست آنلاین را برای شما با آژانس مهاجرت سوئد ( Migrationsverket ) شروع می کند. برای انجام این کار ، آنها به تاریخ تولد شما ، اطلاعات مربوط به شهروندی ، تحصیلات و آدرس ایمیل شما نیاز دارند.

مرحله سوم: ایمیل
هنگامی که کارفرمای شما درخواست خود را با آژانس مهاجرت سوئد شروع کرد ، برای دریافت سمت خود از این روند ، ایمیلی دریافت خواهید کرد. این در شرایطی است که شما باید لیست کنید که آیا به تنهایی در حال حرکت هستید یا با خانواده هستید.

مرحله چهارم: ارسال اسناد ویزای کار سوئد
از آنجا که علاوه بر اجازه کار ، به ویزای اقامت نیز احتیاج خواهید داشت ، تنها اسنادی که برای دریافت مجوز کار نیاز به ارائه دارید عبارتند از:

گذرنامه خود را (به طور خاص صفحه شناسایی و همچنین هر تمبر یا ویزا قبلاً در گذرنامه)
پیشنهاد اشتغال
بیانیه اتحادیه صنفی

دیدن مطلب
بورسیه علمی مقطع دکترای ایتالیا

مرحله پنجم: هزینه
هزینه پروانه کار فقط باید 2،000 SEK (200 دلار) باشد. مجوز برای برخی از مشاغل ممکن است هزینه کمتری داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر با وب سایت آژانس مهاجرت سوئد مشورت کنید .

مرحله ششم: صبر کنید
زمان انتظار برای اجازه کار شما بسته به چندین عامل متفاوت است: چه شما بصورت آنلاین و چه به صورت حضوری ، چه خود شغلی یا شاغل در یک شرکت و چه صنعتی که در آن کار خواهید کرد ، متقاضی باشید. برای بیشتر مهاجران که در یک شرکت سوئدی مشغول به کار هستند مدت زمان انتظار یک تا سه ماه است. برای یک جدول زمانی دقیق تر بر اساس پرونده خاص خود ، به وب سایت آژانس مهاجرت سوئد مراجعه کنید .

ویزای کار سوئد

مجوزهای تخصصی کار

هنگام درخواست ویزای کار ، این نکته را بخاطر بسپارید که برای بعضی از مشاغل خاص و شهروندان کشورهای خاص ، قوانین ویژه ای وجود دارد. به عنوان مثال ، اگر به عنوان یک پژوهشگر یا مجری بازدیدکننده به سوئد حرکت می کنید ، باید برای یک کارت آبی اتحادیه اروپا یا مجوز انتقال شرکت (ICT) اجازه دهید.

کارت آبی اتحادیه اروپا

کارت آبی اتحادیه اروپا یک اجازه کار و اقامت برای کارگران ماهر است. برای واجد شرایط بودن ، باید در یک حرفه خاص کار کنید و دارای مدرک دانشگاهی یا 5 سال سابقه کار حرفه ای باشید.

تقاضای کارت آبی اتحادیه اروپا مستلزم اسناد از طرف کارمند و کارفرمایان است.

کارمند نیاز دارد

گذرنامه معتبر؛
تحصیلات دانشگاهی معادل 180 اعتبار دانشگاه یا تجربه حرفه ای مربوط به پنج سال؛
گرفته شده و یا برای یک سیاست جامع بیمه درمانی که شامل مراقبت های بهداشتی و درمانی در سوئد باشد ، استفاده یا اعمال شود.
قرارداد کاری یا پیشنهاد شغلی بسیار ماهر و حداقل یک سال به طول انجامد.
قبل از مالیات ، کمتر از یک و نیم برابر میانگین ناخالص کار در سوئد نیست.
الزامات کارفرما هستند

اثبات اثبات این تبلیغ حداقل در مدت ده روز در سوئد ، اتحادیه اروپا / EES و سوئیس.
پیشنهاد کامل اشتغال با شرایطی که مطابق با توافق نامه های جمعی سوئد یا شرایطی باشد که مطابق استانداردی که برای آن در نظر گرفته شده استاندارد است.
سوئد آستانه حقوق و دستمزد سالانه ای را که دارندگان کارت های اتحادیه اروپا باید دریافت کنند به منظور واجد شرایط بودن به عنوان یک کارگر ماهر ، تعیین می کند. اگرچه مبلغ سالانه تغییر می کند ، از سال 2019 مبلغ 50،550 SEK (5،100 دلار) بود.

مجوز فناوری اطلاعات و ارتباطات

مجوز فناوری اطلاعات و ارتباطات برای مهاجراني است كه برای شركتهای خارج از اتحادیه اروپا كار می كنند و در حال انتقال به شعبه سوئدی آن شركت هستند. فقط ساکنان غیر اتحادیه اروپا نیاز به درخواست دارند. این اجازه فقط برای کارمندان در سمتهای مدیریتی یا تخصصی اعمال می شود.

مانند کارت آبی اتحادیه اروپا ، صلاحیت مجوز فناوری اطلاعات و ارتباطات مستلزم مستندات از طرف شما و کارفرمای شما است.

برای واجد شرایط بودن مجوز ICT باید

داشتن گذرنامه معتبر؛
بیش از 90 روز به عنوان مدیر ، متخصص یا کارآموز در این شرکت در سوئد خدمت کرده است.
داشتن مهارت های حرفه ای و تجربه مورد نیاز برای انجام وظیفه به عنوان مدیر یا متخصص و یا آموزش لازم برای موقعیت کارآموز را داشته باشید.
یک قرارداد کار از کشور خود داشته باشید.
حداقل سه ماه بدون وقفه در زمان جابجایی در شرکت مشغول به کار بوده اند.
قادر به حرکت به یک کشور غیر اتحادیه اروپا باشید ، اما در شرکت خود یا یک شرکت در همان صنعت بمانید.
اگر مربوط به یک حرفه تنظیم شده باشد ، می توانید صلاحیت لازم برای انجام حرفه خود در سوئد را تأیید کنید.
کارفرمای شما باید

دیدن مطلب
قیمت خانه در ترکیه

پیشنهاد اشتغال ایجاد کنید.
جبران خسارت ارائه دهید که حداقل در همان سطح قراردادهای جمعی سوئد یا آنچه در حرفه یا صنعت مرسوم است ، باشد.
شرایط اشتغال را ارائه دهید که حداقل در همان سطح برای کارمندان پست شده در سوئد باشد.
شغلی را پیشنهاد کنید که به شما امکان پشتیبانی از خود دهد.
یک پیشنهاد اشتغال ایجاد کنید که شامل شود
نام و آدرس کارفرما؛
هنگامی که اشتغال خارج از اتحادیه اروپا آغاز شد؛
شهری که کار / آموزش در آن برگزار می شود؛
شرح مختصر از وظایف کارمند؛
حقوق و مزایای دیگر حقوق و دستمزد؛
عنوان حرفه ای یا عنوان شغلی کارمندان (برای کارآموزان کاربرد ندارد).
مانند ویزای کار معمولی ، یک کارت آبی اتحادیه اروپا یا مجوز فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز 2000 دلار (200 دلار) هزینه خواهد داشت. ممکن است از مشاغل تخصصی خواسته شود مبلغ 1000 SEK اضافی (100 دلار) پرداخت کنند.

یادداشت در مورد ویزاهای خانوادگی

اگر شما شهروند غیر اتحادیه اروپا و اروپا هستید و مجوز کار به شما داده شده است ، همسر یا همسر و فرزندانتان مجاز به پیوستن به شما هستند. با این حال ، آنها نیاز به درخواست اجازه اقامت خود را دارند. این می تواند به طور همزمان با برنامه شما یا به طور جداگانه انجام شود.

ویزای کار سوئد

ویزاهای تجاری سوئد

اگر قصد دارید به طور موقت برای اهداف تجاری از سوئد دیدن کنید ، به ویزای کاری نیاز دارید. این یک ویزای یکبار ورود به شینگن خواهد بود ، اگرچه هنوز چند مورد خاص که مخصوص سوئد هستند وجود دارد.

برای درخواست ویزای کاری سوئد به شما نیاز خواهید داشت

گذرنامه معتبر (حداقل برای شش ماه معتبر است)
فرم درخواست ویزای تجاری سوئد.
دو عکس گذرنامه.
ویزای اقامت؛
بیانیه بانکی؛
اثبات بیمه سفر؛
منابع تجاری شامل دعوت نامه از شرکت یا سازمان سوئدی؛
اثبات رزرو هتل سوئد و رزرو هواپیمایی برای سوئد.

ویزای شینگن

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.