مشاغل ترکیه

شغل های ترکیه

اقتصاد ترکیه باوجود موقعیت خود به عنوان یک کشور پیشرفته در حال توسعه، تلاش می کند گسترش سریع خود را حفظ کند.

صادرات برتر آن وسایل نقلیه و ماشین آلات (از جمله رایانه ها) است که مجموعاً حدود 32 میلیارد میلیارد پوند در سال 2018 به ارمغان آورد ، در حالی که یک چهارم کل صادرات ترکیه را برای سال به حساب می آورد.

پایتخت آنکارا و همچنین قطب اشتغال و روابط بین الملل این کشور در استانبول ، نقاط اصلی تجارت ترکیه هستند.

مشاغل محبوب فارغ التحصیل

مهندسی
دارایی، مالیه، سرمایه گذاری
آی تی
حراجی
مدیریت زنجیره تأمین

برای فعالیت در مشاغل ترکیه به عنوان یک کارگر خارجی ، به دلیل محدودیت های دولت در استخدام به سختی به کار خود مشغول کار خواهید شد.

زمینه های قانونی ، پزشکی و استخراج معادن همه محدود به متقاضیان بین المللی نیست.

اگر امیدوار هستید که انگلیسی را به عنوان یک زبان خارجی تدریس کنید یا وارد صنعت گردشگری شوید ، شانس دارید – کارگران خارجی انگلیسی زبان در این بخش ها از محبوبیت خاصی برخوردار هستند.

در مشاغل ترکیه در حالی که نیازی به مسلط بودن به زبان ترکی ندارید ، برای موفقیت در کار خود ، حداقل به درک کافی زبان نیاز دارید.

موقعیت ترکیه به عنوان پلی بین اروپا و آسیا ، آن را به یک مقصد دروازه ای وسوسه انگیز برای کارگران خارجی که امیدوار به چشم انداز کسب و کار جهانی هستند ، تبدیل می کند.

فارغ التحصیلان ممکن است از طریق شرکت های بزرگ انگلستان مانند مارکس و اسپنسر ، HSBC ، Vodafone و BP در ترکیه کار پیدا کنند.

دیدن مطلب
تحصیل دکترا در ترکیه

نحوه اشتغال در ترکیه

شکار شما برای شغل ترکیه در خانه آغاز می شود ، زیرا برای تأمین مجوز کار قبل از ورود به کشور به تأیید کار نیاز دارید. تعدادی سایت شغلی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید:

  •  expat.com
  • iSKUR
  • مشاغل در استانبول
  • استخدام مارماریس
  • Reed.co.uk – مشاغل در ترکیه
  • secretcv.com
  • Totaljobs – مشاغل در ترکیه
  • Yenibiris.com

مشاغل تابستانی

مشاغل ترکیه در کارهای تابستانی زیادی برای کسانی که دوست دارند طعم فرهنگ ترکیه را داشته باشند وجود دارد ، ضمن اینکه مقداری پول به دست می آورند ، به خصوص در صنعت گردشگری ، وجود دارد.

مشاغل آموزش

با ادامه ارتباط این کشور با اقتصادهای انگلیسی زبان ، معلمان TEFL (آموزش زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی) در تمام نقاط ترکیه و برای دانش آموزان در هر سنی جستجو می شوند.

تقاضا به ویژه در نقاط مهم از جمله استانبول ، آنکارا و ازمیر زیاد است.

پس از اخذ مدرک لیسانس ، گواهینامه 170 ساعته TEFL و تجربه کلاس در کلاس ، کاندیدای اصلی کار TEFL در ترکیه خواهید بود.

کارآموزی

شما به احتمال زیاد در استانبول فرصت پیدا می کنید ، جایی که بسیاری از شرکت های جهانی مانند Google ، Red Bull ، Vodafone و Colgate-Palmolive پایگاه های در ترکیه دارند.

IAESTE نیز وجود دارد ، سازمانی که کارآموزی را برای دانشجویانی که رشته های علمی و فنی مورد نظر را دنبال می کنند ، فراهم می کند.

برای شروع کارآموزی در ترکیه به یک مجوز کار نیاز دارید که می توانید از کنسولگری ترکیه در کشور خود دریافت کنید.

کارآموزی عمدتا بدون حقوق است ، اما برخی از کارفرمایان اقامت رایگان در سالن های دانشگاه ترکیه و کمک هزینه ماهیانه ، اغلب در منطقه 1 485 TRY (200 پوند) را ارائه می دهند.

دیدن مطلب
اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه

ویزاهای ترکیه

برای شرکت در هر یک از مشاغل ترکیه هر تبعه خارجی باید قبل از ورود به این کشور مجوز کار را تأمین کند.

مجوز کارگران خارجی برای مشاغل خاص از طریق مشاغل صادر می شود و در ابتدا به مدت شش ماه ادامه می یابد ، گرچه تا شش سال قابل تمدید است.

برای درخواست اجازه کار از ایران ابتدا باید درخواست ویزای قبلی را ارائه دهید. این شامل آپلود نسخه هایی از اسناد است که باید قبل از پردازش ، قبل از تهیه اصل نامه ها برای قرار ملاقات حضوری در کنسولگری یا سفارتخانه محلی ترکیه ، مانند سفارت ترکیه در تهران ، انجام شود.

این اسناد شامل موارد زیر است:

نامه رسمی در مورد پیشنهاد شغلی آینده نگر شما
بیمه درمانی معتبر
گذرنامه معتبر به مدت 60 روز بعد از پایان کار
یک عکس با اندازه گذرنامه

هنگامی که در این قرار ملاقات شرکت کرده و مدارک خود را ارسال کردید ، کارفرمای شما درخواست ویزا شما را در مدت ده روز با وزارت کار و تأمین اجتماعی ترکیه انجام می دهد.

برای به دست آوردن اجازه اقامت لازم برای اقامت خود ، باید طی یک ماه از زمان ورود به اداره پلیس محلی ترکیه خود ثبت نام کنید.

برای راهنمایی بیشتر ، به اطلاعات ویزا وزارت امور خارجه وزارت امور خارجه برای بیگانگان مراجعه کنید.

در صورت آماده بودن درخواست ، می توانید مراحل مربوط به ویزا را با پر کردن پیش برنامه آنلاین خود شروع کنید.

الزامات زبان

ترکیه از نظر مهارت انگلیسی بسیار پایینی برخوردار است که کمتر از نیمی از جمعیت قادر به صحبت کردن به آن زبان هستند.

ممکن است برای فعالیت در مشاغل ترکیه قبل از ورود به کشور یک آزمون زبان استاندارد برای قبولی وجود نداشته باشد ، اما داشتن درک زبان ترکی باعث افزایش چشم انداز شغلی شما و اطمینان از کار شما در سطح بالایی می شود.

دیدن مطلب
خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت ترکیه

اگر مشغول به کار TEFL هستید ، باید به انگلیسی و فقط با یک زبان ترکی مسلط باشید. با این حال ، هرچه از ترکیه بیشتر بدانید زندگی روزمره شما آسان تر خواهد بود.

روزهای کاری

از آنجا که 99.8 درصد از جمعیت ترکیه مسلمان هستند ، طبق آمار دولت ، تعطیلات مذهبی از اهمیت بالایی برخوردار است.

دو جشنواره اسلامی ، یک جشن سه روزه پایان ماه رمضان و چهار روز جشن فداکاری ، هفت تعطیلات ملی ترکیه را همراهی می کند.

ساعات کار نمی تواند بیش از 45 در هفته باشد و به طور معمول در طی شش روز تقسیم می شود. از نظر فنی ، هیچ هفته کاری استاندارد وجود ندارد – اکثر مشاغل از ساعت 8:30 صبح تا 5:30 بعد از ظهر فعالیت میکنند.

حق استفاده از مرخصی های سالانه پرداخت شده پس از یک سال خدمات در هر شغل شروع می شود و 14 روز در خدمت یک تا پنج سال در دسترس است و طی 15 سال به اضافه 15 سال خدمات در مراحل به 26 روز افزایش می یابد.

حداقل دستمزد در ترکیه به مراتب پایین تر از انگلستان است ، به طوری که کارگران فقط در سال 2019 2،020 (275 پوند) درآمد دارند.

شرایط تحصیل در ترکیه

اقامت اروپا

شرایط مهاجرت به کانادا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *