مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد

تفاوت های تحصیلی این دوکشور :

 مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد برای مهاجرت به انگلستان و یا مهاجرت به سوئد به چه صورت است؟در اینجا باید سیستم تحصیلی دانشگاهی هر دو کشور را بررسی کرده  و پس از آن به مقایسه هر دو کشور بپردازیم.

وقتی صحبت از مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد می شود ناخودآگاه مزایا و معایب تحصیل در این دو کشور بحث برانگیز می شود. در این مقاله قصد داریم به مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد پرداخته و به معرفی سیستم های  آموزشی در این کشورها بپردازیم و مزایا و معایب تحصیل در انگلستان و سوئد را بگوییم و شرایط اخذ اقامت انگلستان و شرایط اخذ اقامت سوئد را به تفضیل شرح دهیم. این مقاله برای پاسخ به سؤالات شما متقاضیان عزیز گرداوری و ارائه شده است.

سیستم تحصیلی در مدارس سوئدیبا ستانداردهای نظام آموزشی تحصیلی انگلستان مخالف است. در سوئد سن شروع دوره های ابتدایی در سن 7 سالگی است در حالیکه در انگلستان از 2 تا 3 سال زودتر مدرسه را آغاز می کنند.

در سوئد وقتی کودکان از سن 7 سالگیوارد مدرسه می شوند  بیشتر به سرگرمی و بازی بچه ها اهمیت داده می شود در حالیکه در بسیاری از کشورهای اروپایی به بازی به عنوان فرصتی برای استراحت و بازی کودکان و از بین بردن استرس آنها توجه می شود.

دیدن مطلب
هزینه زندگی دانشجویی در مجارستان

انگلستان از مزیت ویژه ای برخوردار است این که این کشور انگلیسی زبان است.زبان سوئدی زبان رسمی کشور سوئدمحسوب میشود.

مدارس در انگلستان بیشتر به مهارت هایی نظیر: خواندن، نوشتن و حساب و کتاب توجه و رسیدگی می شود. در کشور سوئد به آموزش در فضای باز و استفاده از هوای تازه توجه می شود که جزء قوانین آموزش و پرورش این کشور است. در این مدارس همه چیز دارای برنامه منظم و دقیقی است حتی صرف غذا و یا رفت و آمد دانش آموزان.!

دانش آموزان این مدارس در سوئد 2 روز در هفته تعطیل می شوند و می توانند به تفریح و بازی بیرون از مدرسه بپردازند.

هزینه تحصیل در مدارس و یا دانشگاه های انگلستان بیش از مدارس و کالج های سوئد است، در سوئد هزینه های مدارس مشخص شده است و طبق تعرفه مشخص شده شهریه می گیرند. این سیستم هزینه ی اضافی برای دانش آموزان متحمل نمی شود.

تعداد  ۳۹ دانشگاه در کشور سوئد وجود دارد که از نظر علمی مورد تائید وزارت علوم ایران هستند. تعداد ۱۱ دانشگاه در ردیف دانشگاه های برتر دنیا قرار دارند. ۱۲ دانشگاه آن فقط تا دوره کارشناسی ارشد مورد تائید هستند که با مراجعه به سامانه وزارت علوم لیست این دانشگاه ها را می توان پیدا کرد.

که اکثر دوره ها در مقاطع مختلف (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ) به دو زبان انگلیسی و سوئدی تدریس می شوند.دانشگاه ها در سوئددو ترم تحصیلی دارند (ترم پاییز و ترم بهار). آغاز ترم پاییز در پایان ماه اوت تا اواسط ژانویه می باشد و ترم بهار از اواسط ژانویه تا آغاز ژوئن است

مقایسه دانشگاههای انگلستان بین دانشگاههای سوئد می بینیم که دانشگاه های انگلستان در بالاترین سطح علمی قرار دارد و مدارک تحصیلی که از دانشگاه های این کشور برای دانشجویان صادر میشود در تمامی دنیا مورد تایید است و متقاضیان می توانند با ارائه مدرک این دانشگاه ها به دانشگاه های کشورهای دیگر پذیرش بگیرند و سریعا وارد بازار کار می شوند.

دیدن مطلب
هزینه تحصیل در فنلاند

از مزایای تحصیل در سوئد باید گفت که ویزای تحصیلی دانشجویان قابل تمدید بوده و می توانند پس از فارغ التحصیلی در یک بازده زمانی مناسب در این کشور حضور داشته و برای ورود به بازار کار این کشور اقدام نمایند، در صورتی که قوانین در کشور انگلستان بدین صورت است که شخص میبایست برای ورود به بازار کار از خاک انگلستان خارج، و بعد درخواست ویزای کاری نمایند.

متاسفانه تحصیل در کشور انگلستان ارزان نیست. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی در دانشگاههای انگلیس 10 تا 35 هزار پوند می باشد. هزینه دانشگاه با توجه به موضوعات تحصیلی و دانشگاههای مختلف  متغیر است.

همچنین هزینه زندگی در انگلستان به مکان و موقعیت فرد بستگی دارد، می دانید شهر لندن یکی از گران ترین شهر های دنیا محسوب میشود، لذا افرادی که در لندن زندگی می کنند متوجه هزینه های بالای زندگی می شوند.ولی در صورت کلی و متوسط سالیانه بین 12000 تا 22000 هزار پوند هزینه هر فرد می باشد.

از آنجایی که هزینه های تحصیل در انگلیس بسیار بالاست ولی دانشگاههای انگلستان سریعترین راه را برای دریافت مدرک تحصیلی دانشجویان خارجی برنامه ریزی کرده است (دوره کارشناسی 3 سال و دوره کارشناسی ارشد یک سال است).

دانشجویان این کشور و جزءاتحادیه اروپا می توانند وام دانشجوی و کمک هزینه مالی دریافت کنند با این تفاوت که در کشور سوئد مدت زمان تحصیل بیشتر است بخصوص در دوره کارشناسی ارشد.همچنین با توجه به هزینه دانشگاه ها و زندگیتحصیل در انگلستان به صرفه تر خواهد بود.

دیدن مطلب
تحصیل در رشته رادیولوژی به زبان انگلیسی در مقطع فوق لیسانس

بالاترین مزایای تحصیل در سوئد این است که اقامت تحصیلی قابل تمدید است و می توان ویزای تحصیلی را به ویزای کار تبدیل کرد.  از آنجایی که در انگلستان دانشجویان خارجی برای تغییر ویزای تحصیلی خود به ویزای کار باید از خاک انگلستان خارج شوند دوباره از از سفارت انگلیس در کشور خود درخواست ویزای کار کنند کمی سخت بنظر می رسد.

از آنجایی مه در بالا گفته شد فارغ التحصیلان دانشگاههای انگلستان شانس بیشتری برای استخدام در بهترین کشورهای دنیا همچون کانادا، آمریکا، سوئیس، آلمان و دیگر کشورها خواهند داشت.

هزینه های زندگی در سوئد برای دانشجویان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بالاتر است. هزینه زندگی در سوئد به طور متوسط ماهانه بین 880 تا 990 یورو می باشد. هزینه زندگی در شهرهای دیگر سوئد:

گوتنبرگ و استکهلم: 1500 یورو در ماه

لینچوپینگ و لند: حدود 1200 یورو در ماه

اوپسالا: 980 تا 1400 یورو در ماه

بر اساس آخرین مطالعات از مجموع دانشجویان دانشگاههای سوئد 81% از شرایط راضی کار و تحصیل در این کشور راضی هستند. ولی نکته قابل توجه این است که دانشجویان بین المللی برای سکونت و اجاره مسکن به سختی می افتند زیرا زمان زیادی را در بدو ورود به سوئد جهت پیدا کردن و اجاره مسکن صرف می کنند.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *