مقطع دکتری در کشور فرانسه

تحصیلات تکمیلی در مقطع دکتری در کشور فرانسه

افراد زیادی اعتقاد دارند که ،تحصیل دکترا در کشور فرانسه ،انتخابی بسیار مناسب برای ادامه تحصیل در اروپا می باشد.چه میزان این حرف صحیح میباشد؟

به این دلیل که تحصیل دکتری در فرانسه توجه دانشجویان ایرانی را جلب نموده است، در این مطلب به بیان نکات تحصیل مقطع دکتری در فرانسه می پردازیم.

سوالات موضوع تحصیل دکتری در کشور فرانسه

  • آیا اطلاعاتی در خصوص تحصیل دکترا در فرانسه دارید؟
  • شرایط و مدارک مورد جهت برای تحصیل دکترا در فرانسه چیست؟
  •  هزینه تحصیل مقطع دکترا در کشور فرانسه چقدر می باشد؟
  • یا اینکه چنانچه شما متاهل باشید،آیا اجازه بردن همراه با خود را دارید؟
  • دانشگاههای شاخص جهت تحصیل دکترا در فرانسه کدامند؟

اینها برخی از سوالاتی می باشد که امکان دارد ذهن شما را خصوص تحصیل دکترا در فرانسه به خود جلب کند، از همین رو توصیه میکنیم این متن را تا انتها مطالعه کنید.در نهایت چنانچه سوال  یا ابهامی در خصوص تحصیل دکترا در فرانسه ،دارید،با مشاورین موسسه حقوقی نوباوران مطرح ساخته و مشاورین ما در کلیه امور مهاجرتی کاملترین مشاوره را به شما ارائه می نمایند.

مقطع دکتری در فرانسه

مقطع دکتری در فرانسه

تحصیل در مقطع دکترا در کشور فرانسه به طور کلی بین۳-۴ سال زمان میبرد.  در فرانسه دانشجویان مقطع دکترا بیشتر به عنوان محققان حرفه ای به حساب می آیند تا دانشجو .

فرانسه دارای یک شبکه قوی از اساتید در مقطع دکترا (حدودا ۳۰۰ استاد) می باشد به دانشجویان دکترا آموزش میدهند و دارای همکاری مستمر با بیش از ۱۲۰۰ آزمایشگاه تحقیقاتی میباشد که دانشجویان دکتری در مشغول به تحقیقات خود در آنها می باشند.این در شرایطی است که دانشجویان دیگر  مقطع دکترا متقاضی تحصیل در خارج از کشور به این مورد دسترسی ندارند.
جهت اخذ مدرک دکترا در کشور فرانسه،شما باید به احتمال زیاد مقالاتتان در مجلات مورد تایید دانشگاه منتشر گردد و باید شما یک پایان نامه ارائه نمایید .
کشور فرانسه دارای ۲۷۸۰۰۰ ،دانشجوی خارجی که ۱۲٪ از جمعیت کل دانشجویان این کشور را تشکیل میدهد، بعد از ایالات متحده آمریکا، انگلستان و استرالیا چهارمین کشور محبوب برای تحصیل در خارج از کشور به صورت (بلند مدت یا کوتاه مدت) به حساب می آید.

دیدن مطلب
فرهنگ فرانسه

در این آمار ۲۵۰۰۰ دانشجوی مقطع دکترای بین المللی قرار دارد.

کشورهای دیگر اروپایی نیز وجود دارند که دارای این آمار و ارقام میباشند، ولی فرانسه نیز کشوری بسیار محبوب و مقصد دانشجویان از تمام جهان می باشد.

فرانسه در خصوص دانشجویان بین المللی تلاش دارد سیاست های مساوی را برقرار کند تا مقررات اعمال شده برای دانشجویان فرانسوی را به همان شکل در خصوص دانشجویان بین المللی اعمال نماید.این یکی از شاخص ترین پیام های بازاریابی سازمان پردیس فرانسه می باشد.
تحصیل در مقطع دکترا در کشور فرانسه نیز موقعیتی مناسب جهت  فراگیری زبان و یا بهبود زبان فرانسوی است .

در قیاس با دیگر کشورها، در فرانسه تعداد موسسات نسبتا کوچک بیشتری وجود دارد. این موسسات کم و بیش تخصصی می باشند، بطور مثال در یک شهر فرانسوی نه چندان بزرگ ​​مثل گرنوبل یا نانسی امکان دارد ۲ تا ۳ دانشگاه ( علوم یا علوم اجتماعی) بطور تخصصی و همینطور بعضی از موسسات آموزش عالی تخصصی داشته باشد. در پاریس ۱۳ دانشگاه وجود دارد که  کلیه رشته ها را تحت پوشش قرار می دهد در حالی که تعداد زیادی از موسسات کوچک مانند Télécom Paris Tech یا Science Po بسیار تخصصی هستند.

دانشگاه ها

در فرانسه ۸۳ دانشگاه دولتی وجود دارد و دولت هزینه های آنها را تامین می کند. یارانه های دولتی از دلایلی است که تحصیلات تکمیلی در کشور فرانسه را مقرون به صرفه کرده است.

قالبا دانشگاه های فرانسه محور اصلی پژوهش های عمومی می باشند. در این حال قسمت بزرگی از تحقیقات علمی بوسیله سازمان های تحقیقاتی دولتی مانند CNRS یا INSERM انجام می گردد که به صورت رسمی زیر نظر دانشگاه ها نمی باشند، البته بعضی از واحدهای تحقیقاتی این سازمان ها از امکانات تحقیقاتی دانشگاه ها استفاده میکنند.

دیدن مطلب
دانشگاه پاریس فرانسه

هزینه ها، مالیات و بورس تحصیل دکترا در فرانسه

برای تحصیل در خارج در قیاس با کشورهای دیگر، فرانسه می تواند یک انتخاب بسیار مناسب جهت تحصیل دکترا باشد.

در موسسات دولتی هزینه های تحصیلات دکترا توسط دولت فرانسه تعیین می شود. در سال ۲۰۱۲-۲۰۱۳، این ۳۸۰ یورو بود (نسبتا بیشتر برای Ecoles d’Ingènieurs در ۵۹۶ یورو).

در موسسات خصوصی هزینه های تحصیل بیشتر می باشد. در دانشگاه ها همچنین  امکان دارد  هزینه های اداری را (“frais d dossier”) بپردازند.

امکان دارد شما برای فعالیت های فوق برنامه آموزشی خود مانند انجمن های دانشجویی،مجبور باشید هزینه پرداخت نمایید.

برای دانشجویان بیمه بهداشتی تا سن ۲۰ سالگی بصورت رایگان می باشد. پس از ۲۰ سالگی بیمه درمانی برای دانشجویان دارای هزینه ۲۰۰ یورو در سالمی باشد که اکثر هزینه های پزشکی را پوشش می دهد.

دکترا Contrat

دکترا Contrat یک پیشنهاد کاری می باشد که براساس با نیازهای استخدامی یک آزمایشگاه تحقیقاتی، قالبا در دانشگاه های دولتی آگهی می گردد و برای دانشجویان دوره دکترای بدون در نظر گرفتن ملیت آنها امکان پذیر می باشد.

دوره دکترا Contrat به مدت ۳ سال طول میکشد و تا یک سال دیگر نیز قابلیت تجدید را دارد.

بورسیه دوره های آموزشی

در بورسیه دوره های آموزشی CROUS هزینه های مسکن و زندگی را تامین می گردند. این بورسیه بر اساس نیازهای دانشجویان می باشد و معمولا حدود ۷۵۰ یورو است.
به طور معمول در ماه سپتامبر درخواست جهت پذیرش مقطع دکترا می باشد.
معمولا سازمان های تحقیقاتی بورسهای تحصیلی را ارائه می کنند که ب با قراردادهای کاری مرتبط باشند و به طور کلی جهت انجام یک پروژه تحقیقاتی انتخاب  می گردند که توسط سرپرست تیم تحقیق طراحی شده است.بدست آوردن این بورس بسیار رقابتی می باشد.

دیدن مطلب
ویزای شینگن سوئیس

در این بورسیه دانشجوی دکترا به مدت ۳ سال از شرکتی که در آن تحقیقاتش را انجام می دهد حقوق ماهانه اخذ می کند (حدود ۲۰۰۰ یورو در هر ماه با کسر مالیات)
کلیه دارندگان مدرک کارشناسی ارشد (یا Diplôme d’Ingénieur) دارای شرایط  بریا درخواست پذیرش در رشته های دکترا می باشند.
این درخواست باید در 31 ژانویه ارائه گردد.
سطح زبان فرانسه متقاضی بوسیه دانشگاه تعیین شده است.

جهت تحصیل دکتری در فرانسه ،سطح زبان فرانسوی با توجه به موضوع مورد نیاز تعیین میگردد .

در انتها باز هم در خصوص تحصیل در فرانسه و یا دیگر کشورها میتوانید با همکاران ما در موسسه حقوقی نوباوران تماس گرفته تا به شما در خصوص مقصدتان بهترین توصیه را ارائه نمایند.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *