مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور اتریش از طریق پناهندگی را دارند، ابتدا باید وارد کشور اتریش شوند، چه از طریق راه های زمینی و چه از طریق راه‌های هوایی.

متقاضی بعد از رسیدن به کشور اتریش به پلیس فدرال این کشور اعلام پناهندگی نماید. به محض معرفی  وسایل و لوازم فرد  توسط پلیس مورد بررسی قرار می‌گیرد. این بررسی‌ها  به خاطر پیدا کردن اسناد و مدارک مربوط در مورد متقاضی و چگونگی ورود وی به کشور اتریش صورت می‌گیرد.

مصاحبه شخصی برای درخواست پناهندگی اتریش

همه پناهجویان باید یک مصاحبه شخصی داشته باشند. پناهجویان پس از ارائه درخواست برای اهداف دوبلین و رویه پذیرش ، توسط سرویس امنیت عمومی تحت بازجویی قرار می گیرند .  این بازجویی ها به ویژه برای شناسایی هویت پناهجو و مسیر سفر او انجام می شود. این بازجویی ها به دلایل خاص فرار و تسلیم درخواست پناهندگی اشاره نمی شود.

اظهارات پناهجو در قسمت از مراحل پذیرش ، بسیار مهم است ،  که این بازجویی توسط پلیس انجام می شود و نه توسط شخص مسئول تصمیم گیری.

مصاحبه شخصی همیشه با متقاضیان انجام می شود مشروط بر اینکه ظرفیت قانونی داشته باشند.

پناهجویان ممکن است با شخصی که به او اعتماد دارند همراه باشد (فرد اطمینان). کودکان بی سرپرست نباید با حضور نماینده قانونی خود مصاحبه شوند.

دیدن مطلب
لیست مشاغل نیروی متخصص استرالیا سال 2019

اگر ترس از آزار و شکنجه از آزار و اذیت مبتنی بر نقض حق تعیین جنسیت باشد ، با یک مقام از همان جنس مصاحبه می شوند ، مگر اینکه درخواست دیگری داشته باشند. مقامات باید ثابت كنند كه پناهجو را از چنین امكان آگاه كرده است.

در روال تجدیدنظر ، نقض حق تعیین جنسیت باید در تجدید نظر کتبی بیان شود تا جلسه رسیدگی در دادگاه توسط قاضی همان جنس برگزار شود. دادگاه قانون اساسی حكم داد كه دستورالعمل های UNHCR باید به طور متناوب در مورد پناهجویان مرد اعمال شود.

درخواست تجدیدنظر در مقابل رد درخواست پناهندگی اتریش

تجدید نظر در مورد تصمیم منفی در درجه اول باید ظرف 4 هفته از زمان دریافت تصمیم ارسال شود و کل پرونده توسط BFA به دادگاه اداری فدرال (BVwG) ارسال می شود.  با این وجود ، پس از آخرین اصلاحیه قانونی كه از تاریخ 1 سپتامبر 2018 به اجرا در آمده ، مهلت 2 روزه برای تجدیدنظر در مراحل غیرقابل قبول به همراه تصمیم بازگشت ارائه شده است .

BFA ممکن است ظرف 2 ماه تصمیم قبلی را در مورد تجدیدنظر بگذارد.  این پیش تصمیم ممکن است تصمیم را از هر جهت تغییر دهد (لغو ، رد یا تغییر تصمیم). اما BFA ممکن است از تصمیم گیری و تجدیدنظر تجدیدنظر در دادگاه خودداری کند.

درصورتی که وضعیت پناهندگی یا وضعیت حمایت فرعی توسط BFA اعطا نشود ، به متقاضی پناهندگی یک مشاور حقوقی رایگان ارائه می شود که توسط دولت در زمان ابلاغ تصمیم مقدماتی (دولت به کمک حقوقی ) ارائه شود.

موارد رد درخواست پناهندگی اتریش:

  1. متقاضی از کشور مبدا ایمن است.
  2. قبلاً حداقل 3 ماه قبل از ارائه درخواست اقامت در اتریش اقامت داشته است.
  3. متقاضی تلاش کرده است BFA را در مورد هویت واقعی یا ملیت یا صحت اسناد آنها فریب دهد.
  4. پناهجو هیچ دلیلی برای آزار و اذیت بیان نکرده است.
  5. اتهامات عنوان شده توسط پناهجو در مورد خطری که با آنها روبروست به وضوح مطابقت ندارد.
  6. قبل از تسلیم درخواست برای حمایت بین المللی ، دستور اعزام اجباری یا ممنوعیت ورود علیه آن علیه متقاضی پناهندگی صادر شد.
  7. پناهجو از دادن اثر انگشت خودداری می کند.
دیدن مطلب
کار در اتریش

استقرار پناهجویان در اتریش

به محض مشخص شدن وضعیت مثبت متقاضی پناهندگی، درخواست وی برای پناهندگی از وضعیت تاییدیه به وضعیت حقیقی تبدیل می‌شود و فرد پناهجو به اردوگاه‌های پناهجویی در اتریش منتقل می‌شود.

انتخاب محل اسکان، سیستماتیک است و متقاضیان مهاجرت به کشور اتریش از طریق پناهندگی تنها در موارد خاص می‌توانند اردوگاه انتخاب شده را تغییر دهند. موارد خاص عبارتند از داشتن بیماری خاص، حضور اعضای خانواده درجه یک در اردوگاهی دیگر و مانند آن.

حداقل مزیت مبتنی بر نیازها

دسترسی به مزایای اجتماعی برای پناهندگان یکسان نیست. دارندگان حمایت های فرعی حق مراقبت های اساسی را دارند ، که به طور قابل توجهی پایین تر از حداقل مزایای مبتنی بر نیازها است .

علاوه بر این ، پناهجویانی که از حداقل مزایا براساس نیاز درخواست می کنند ، دیگر با شرایط برابر با اتباع برخی استان های فدرال برابر نیستند. در سال 2019 ، اتباع 885 یورو دریافت کردند (664 یورو برای معاش و 221 یورو برای اجاره.

شهروندان 889.84 یورو دریافت می کنند ، در حالی که پناهندگان 522.50 یورو دریافت می کنند ، از جمله پاداش 155 یورو هنگام شرکت در اقدامات ادغام مانند دوره های زبان. دادگاه اداری (LVwG) اتریش پائیز حداکثر مبلغ معرفی شده توسط اصلاحات را قبل از دادگاه قانون اساسی به چالش کشیده است

کمک های اجتماعی توسط اداره اجتماعی استان فدرال انجام می شود. اداره امور مالیاتی مسئولیت کمک هزینه خانواده را بر عهده دارد ، در حالی که بیمه درمانی مسئولیت کمک هزینه مراقبت از کودک را بر عهده دارد. حداقل سود بر اساس نیاز در استان فدرال مربوطه که در آن ذینفع سکونت داشته باشد اعطا می شود.

دیدن مطلب
شهرهای دانشجویی اتریش

تحصیل در اتریش

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.