مهاجرت به سوئد

راه های مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل

برای مهاجرت به سوئد از طریق ویزای تحصیلی باید به این موضوعات توجه کنید.یک اینکه دانشگاه های سوئد دیگر مثل سال های قبل برای دانشجو های خارجی غیر اروپایی دیگر رایگان نیست و تمام دانشجو های خارج از اتحادیه اروپا باید شهریه بدهند.

بدانید که هزینه های تحصیل در این کشور نسبتا بالاست و سالانه چیزی حدود 9تا17هزار یورو است.

بعد از گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه های این کشور در رشته و مقطع مورد نظر باید از سفارت سوئد در کشور محل زندگی خود درخواست اقامت دانشجویی کنید.که برعکس دیگر کشور ها شما ابتدا باید در کشور محل زندگی خود کارت اقامت خود را بگیرید.

برای گرفتن ویزای تحصیلی سوئد شما ابتدا باید شرایط های زیر را داشته باشید:

داشتن گذر نامه معتبر
پذیرفته شدن در یک رشته و مقطع در یک کالج یا دانشگاه معتبر در سوئد
ارائه اسناد مالی برای ثابت کردن توانایی در پرداخت شهریه و هزینه های زندگی در کشور سوئد
اگر تحصیل شما در مقطع قبلی به زبان انگلیسی نبوده باشد می باید برای ادامه تحصیل در دانشگاه های سوئد مدرک زبان ارائه نمایید
داشتن بیمه نامه معتبر
برای تحصیل در هر مقطعی، ارائه مدارک تحصیلی مقطع قبلی به همراه ریز نمرات واجب است

بیشتر دانشگاه های کشور سوئد برای داوطلبین تحصیل، به زبان انگلیسی دوره آمادگی زبان برگزار میکند که این دوره ها نیازمند ارائه حداقل نمره آیتلس است{البته اگر داوطلب اثبات کند که در دوره تحصیل قبلی خود دوره زبان انگلیسی را گذارنده.برخی از دانشگاه ها دیگر از داوطلب مدرک آیتلس نمیخواهند}.

دیدن مطلب
میزان حقوق در سوئد

برای تقاضای اقامت دانشجویی سوئد باید ازاین دو روش آنلاین و غیر آنلاین اقدام کرد. از طریق غیر آنلاین،باید فرم تقاضا اولیه برای گرفتن اجازه اقامت دانشجویی در سوئد را پر کرده و با بقیه مدارک به سفارت سوئد در کشور محل زندگیتان ارائه کنید .

اگر خانواده را هم همراه خود ببرید،مدارک شناسایی آن ها برای ارائه به سفارت لازم است .از طریق آنلاین این موارد در سایت سفارت آپلود میشود و شما فقط برای مصاحبه و انگشت نگاری به سفارت میروید.

در کل اگر شما قصد تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی را دارید بدانید که هزینه زندگی در این کشور زیاد است و درمقابل کشور هلند گزینه بهتری است.

از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های مهاجرت به سوئد گرفتن اقامت سوئد از طریق ازدواج است. کسی که قصد این کار را دارد باید حتما اقامت موقت و یا پاسپورت کشور سوئد را داشته باشد.

تا بتواند برای آوردن خانواده همراه خود اقدام کند. اگر فرد دارای هر نوع اقامت در این کشور باشد این نوع اقامت به همسر وی داده خواهد شد.

داشتن شرایط قانونی برای این کار شامل سن قانونی طرفین،سلامت روانی،عدم جرم و سابقه کیفری منجربه حبس و در صورت داشتن ازدواج قبلی میباشد.تمکن مالی فرد اصلی برای تامین مخارج زندگی و امرارمعاش و داشتن خانه و تامین محل زندگی نیز واجب است.

پناهندگی

مهاجرت به سوئد از طریق پناهندگی: عهدنامه{کنوانسیون}پناهندگی سازمان ملل شامل قوانین بین المللی است.

در چهارچوب رفتار با پناهجویان توسط کشورهای عضو این سازمان.پناهجو بر اساس این کنوانسیون فردی است که به دلیل ملیت،نژاد،گرایش جنسی،مذهب یا اندیشه های سیاسی،عضو بودن در بعضی از گروه ها که با خطر تعقیب و آزار روبرو باشند.

دیدن مطلب
هزینه تحصیل در سوئد

در این کنوانسیون ذکر شده است که هر پناهجویی باید با تقاضا پناهندگی اش موافقت شود بدون توجه به اینکه از چه کشوری تقاضا کرده است.

حتی افرادی که براساس عهدنامه پناهندگی سازمان ملل،پناهنده حساب نشود نیز میتواند از حق گرفتن اجازه اقامت به عنوان نیازمند به محافظت بهره ببرند بر اساس قانون مربوط به خارجیان در سوئد دادن اقامت به اشخاصی که نیاز به اقامت دارند امکان پذیر است{بر طبق قانون مشترک اتحادیه اروپا}.

اتحادیه اروپا قوانین مشترکی برای کشور های عضو دارد تا بر اساس آن بتوانند شناسایی کنند چه کسی پناهجو محسوب میشود.

در پروسه رسیدگی به تقاضایی پناهندگی ،این کشور با ارزیابی عوامل مختلفی در گذشته و شرایط زندگی وی ،مانند چگونه تحت تعقیب بودن او، و وضعیت فرد در کشور محل تابعیت او مورد بررسی قرار میگیرد.

شما اگر خواهان پناهندگی در کشور سوئد هستید باید ابتدا با اداره کل امور مهاجرت تماس بگیرید.

اداره کل امــور مهــاجـرت، یـک ارگان دولتـی اسـت کـه به تقاضاهای مردم برای دیدن سوئد، زندگی در سوئد، درخواست محافظت و یا شهروندی سوئد رسیدگی می کند.

بر اساس توافق دوبلین تقاضا پناهندگی شما در اولین کشور اروپایی که به آن وارد میشوید مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

اداره کل امور مهاجرت از تمام داوطلبین پناهندگی که بیشتر از ۱۴ سـال سن دارند، انگشت نگاری می کند تا کنترل کند که سوئد اولین کشور است.

پیشنهاد موسسه حقوقی نوباوران به شما اینست که مهاجرت به سوئد از طریق پناهندگی روش خوبی نیست.و از راه های دیگری اقدام کنید.

تغییرات در قوانین پناهندگی

مجلس سوئد قانون جدیدی را مصوب کرد که فرصت گرفتن پناهنگی با هدف گرفتن کارت اقامت در سوئد محدود کرده است.این قانون از 20ژوئیه 2016به مدت زمان سه سال اجرا میشود .

دیدن مطلب
تحصیل بدون شهریه

این احتمال وجود دارد که این قانون افرادی را که پیش از این تاریخ درخواست پناهندگی داده اند شامـل شود.

تحصیل در سوئد

اقامت اروپا

ویزای شینگن

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.