مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

 

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل در سال 2018 یکی از موضوعاتی است که در حال حاضر بیشترین متقاضی را  به خود اختصاص داده است. تحصیل در مجارستان جزو مقرون به صرفه ترین و از ارزان ترین کشور ها برای ادامه تحصیل و اخذ مدارک عالی می باشد . این موضوع بسیار حائز اهمیت است که در ابتدا باید شرایط تحصیل در مجارستان و مدارک مورد نظر جهت اخذ پذیرش تحصیلی مورد بررسی قرار گیرد. قوانین مهاجرتی مجارستان به شما این امکان را خواهند داد تا با نگاه به آن شرایط مهاجرت به مجارستان و تحصیل در مجارستان را بصورت کامل در ذهن داشته باشید و با علم به این قوانین بین المللی این کشور را جهت تحصیل در مجارستان انتخاب نمایید . در این زمینه پیشنهاد میشود تمام اطلاعات در باب تحصیل در مجارستان را از وکیل مهاجرت مجارستان  پرس و جو کنید و قطعاً با آگاهی نسبت به آن اقدام نمایید .

 • دریافت
 • 4 دقیقه
 • 76.44م
 • 35
 • 2 K
 • 2 K

 

 موسسه MIE اتریش در تلاش است تا در زمینه های تحصیل در مجارستان ، کار در مجارستان ، سرمایه گذاری در مجارستان ، کارآفرینی در مجارستان ، ثبت شرکت در مجارستان ، خرید ملک در مجارستان ، تمکن مالی در مجارستان ، ازدواج در مجارستان ، تولد فرزند در مجارستان و سایر طرق اخذ اقامت مجارستان را توضیح و شرح دهد ولکن باید قوانین مهاجرتی مجارستان را در خصوص تحصیل در مجارستان به صورت دقیق و جداگانه مورد بررسی قرار دهید.

در بیست سال گذشته، صدها هزار دانشجوی بین المللی در مجارستان در دانشگاه های معتبر تحصیل کرده اند. مجارستان به ویژه برای مطالعات در علوم  پزشکی و دندانپزشکی  حائز اهمیت می باشد.

تحصیل در مجارستان بیشتر به زبان انگلیسی یا سایر زبان های خارجی مانند آلمانی برای دانشجویان بین المللی می باشد  و بعضی از کشور های رایج برای پذیرش دانشجویان خارجی در مجارستان عبارتند از آلمان، اسرائیل، نروژ، ایران، ترکیه، چین، برزیل، فرانسه و کانادا.

دیدن مطلب
دانشگاه دولتی سن پترزبورگ

سیستم آموزش عالی در مجارستان

کالج ها و دانشگاه ها در مجارستان برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را با توجه به شرایط لازم اجرا می کنند. این بدان معنی است که تمام مدارک اعطا شده معادل و قابل انتقال در سراسر اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای دیگر است.

برخی از مدارک تحصیلی در سطح لیسانس کشورهای دیگر، مورد تایید نخواهند بود، که در مقطع کارشناسی ارشد نمی توانند شروع به تحصیل نمایند . نمونه رشته هایی که مدارک آن ها مورد تایید می باشند عبارتند از: مطالعات پزشکی، علوم دامپزشکی، مطالعات دارویی و معماری و…

اکثریت قریب به اتفاق دانش آموزان خارجی که در مجارستان تحصیل می کنند، در برنامه های تحصیلی تمام وقت شرکت می کنند. مطالعات پزشکی در مجارستان یکی از محبوب ترین گزینه های مطالعه است و شمار زیادی از دانشجویان بین المللی نیز در دندانپزشکی، داروسازی تحصیل می نمایند.

دوره کارشناسی ارشد

دوره های کارشناسی ارشد در مجارستان ممکن است یک سال یا دو سال طول بکشد. برنامه های دانشگاه دولتی مجارستان همیشه دو سال است، در حالی که موسسات خصوصی برنامه های یک ساله را ارائه می دهند.

آموزش برای دوره های کارشناسی ارشد به صورت حضوری و یا تقریبا از طریق سخنرانی ها، سمینارها صورت می گیرد و ارزیابی به صورت امتحانات و پایان نامه صورت می پذیرد.

تحصیلات تکمیلی در مجارستان می تواند یک انتخاب بسیار مقرون به صرفه باشد، اما هزینه دقیق آن معمولا به ملیت شما، سیاست دانشگاه و البته برنامه های تامین مالی شما وابسته باشد.

تصمیم گیری در مورد درخواست ها بر اساس:

 • عملکرد تحصیلی شما (از جمله میانگین امتیازات شما، در صورت لزوم)
 • مهارت های زبان: انگلیسی یا مجارستانی اگر میخواهید به دنبال کارشناسی ارشد در زبان کشور باشید.
 • دیگر نیازهای بعضی اساتید

بعضی موسسات ممکن است از شما بخواهند که یک آزمون از توانایی نوشتن خود و یا مصاحبه (حضوری و یا از طریق اسکایپ) ارسال کنید.

دیدن مطلب
هزینه زندگی در سوئد

دوره دکتری PHD

بر خلاف برخی دیگر از سیستم های دکترا (که صرفا بر روی تحقیقات مستقل تمرکز می کنند) برنامه های دکترا مجارستان به دو مرحله تقسیم می شوند:

مرحله اول برای 1-2 سال طول می کشد و شامل یک برنامه درسی با واحدهایی از قبیل  تدریس، جلسات آزمایشگاهی، سمینارها و سایر آموزش ها می باشد.

فاز دوم برای 2-3 سال طول می کشد که طی آن شما به عنوان یک کاندید کامل دکترا شناخته می شوید و اکثر برنامه ها  به صورت تحقیق در مورد پروژه اصلی است و اختیار یک سال برای نوشتن پایان نامه را برای شما فراهم می کنند.

با توجه به این دو بخش طول دوره دکتری مجارستان به صورت تمام وقت معمولا 3-6 سال است. این مدت طولانی تر از دکترای استاندارد است که در برخی از کشورهای دیگر اعطا شده است.

با این حال، وقت اضافی که شما در یک برنامه دکترا مجارستان می گذرانید، می تواند ارزش قابل توجهی برای سطح تحصیل و سواد شما داشته باشد .

 • هزینه های دکترا

با فرض اینکه شما برای دکترای خود هزینه می پردازید، معمولا از 5000 تا 15،000 یورو در سال هزینه برای تحصیل شما می شود. این قیمت ها برای دانشجویان صرف نظر از ملیت یکسان است.مبلغ پرداختی شما به موضوع شما وابسته است و رشته های مدیریت و امثال آن ها جزء گرانترین آنها می باشند.

همچنین ممکن است مبلغی که در طول دکترای خود پرداخت می کنید متفاوت باشد. هزینه های فاز اول PhD شما (زمانی که شما در کلاس های تدریس و ارزیابی قرار می گیرید) گاهی اوقات بالاتر از فاز دوم (زمانی که شما در حال تحقیق هستید) می رود.

 • روند پذیرش

از شما به عنوان بخشی از برنامه پذیرش دکترای مجارستان موارد زیر خواسته می شود:

دیدن مطلب
دانشگاه های رایگان اتریش

یک رکورد از مدرک کارشناسی ارشد (شامل برخی از اطلاعات مربوط به محتوای دوره و شرایط تحصیلی (

 • بیانیه شخصی نشان دهنده علاقه شما به مطالعه دکترا
 • مدارک مهارت های زبان متناسب دوره شما
 • برخی از دانشگاه ها ممکن است هزینه ای برای درخواست اخذ نمایند که بین 50 تا 100 یورو است.

 

الزامات ویزا برای تحصیل در مجارستان

برای دریافت یک ویزای دانشجویی برای مجارستان، ابتدا باید یک پیشنهاد از یک دانشگاه مجارستانی دریافت کنید. شما فقط می توانید درخواست ویزای دانشجویی خود را قبل از خروج خود از کنسولگری مجارستان و یا سفارت کشوری که اقامت دائم دارید دریافت نمایید . پردازش ویزا معمولا حدود یک ماه طول می کشد، اما می تواند طولانی تر باشد .

 

 • اسناد مورد نیاز برای ویزای دانشجویی مجارستان عبارتند از:
 1. اثبات پرداخت هزینه تحصیل
 2. نامه پذیرش از دانشگاه مورد پذیرش
 3. کپی صفحه عکس دار پاسپورت
 4. عکس گذرنامه با بیش از 6 ماه اعتبار
 5. بیمه درمانی
 6. آدرس مسکن در مجارستان
 7. اثبات بودجه کافی برای پوشش هزینه زندگی در قالب تضمین یا گزارش بانک
 8. فرم درخواست ویزا

شما باید مجوز اقامت خود را در ظرف 15 روز از زمان ورود به مجارستان درخواست کنید. این امر در مورد شهروندان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا که قصد دارند در مجارستان به مدت بیش از 90 روز اقامت داشته باشند، اعمال می شود.

برای درخواست اجازه اقامت، شهروندان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا باید اسناد زیر را ارائه دهند:

اثبات پرداخت هزینه های تحصیل

مدارک تصویب دانشگاه میزبان مجارستان

بیمه درمانی

 

درصورت نیاز به مشاوره در باب مهاجرت به مجارستان ، تحصیل در مجارستان ، کار در مجارستان ، سرمایه گذاری در مجارستان میتوانید با ما تماس حاصل بفرمایید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی ما بهره مند شوید