4/5 - (22 امتیاز)

شرایط مهاجرت به کانادا و نحوه اخذ اقامت کانادا

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم در کانادا چگونه است؟

راه های مهاجرت به کانادا کدامند؟

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل چگونه است؟

 مهاجرت به کانادا مجموعه ای از قوانین، مقررات، دستورالعمل ها و سیاست ها است که مجوز ورود هر فرد به کانادا است. امروزه مهاجرت به کانادا نقش مهمی در تاریخ کانادا ایفا کرده است.

کانادا کشوری است که به واسطهٔ تاریخ، جاذبه‌های شهری و تفریحی، سیاستگذاری عمومی و فرهنگ پذیرندهٔ مردم آن، مقصد مطلوب و جذابی برای مهاجران است.همچنین کانادا با بهره مندی از امتیازاتی مانند امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر و مطرح بودن در سطح جهانی، شرایط اقتصادی مناسب و رفاه بالای زندگی، پیدا کردن شغل‌ و … مقصدی مناسب برای مهاجران است.

آشنایی با کشور کانادا

کانادا در شمالی‌ترین قسمت قاره‌ی امریکا قرار گرفته است. کانادا، دومین کشور بزرگ دنیاست ولی تنها حدود 40 میلیون نفر جمعیت دارد. کانادا بيشتر از 70000 کيلومتر پهنا دارد، به همین خاطر یکی از پهناورترین کشورهای دنیا به شمار می‌آید. تعداد کم جمعیت در مقایسه با وسعت این کشور باعث شده فاصله‌ی شهرها از هم زیاد باشد و تراکم جمعیت در کانادا کم شود.

روش های مهاجرت به کانادا

در حال حاضر بیش از ۶۰ برنامه مهاجرتی یا روش مختلف مهاجرتی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. این موضوع باعث شده که مهاجرت به کانادا برای هر کس منحصر به فرد باشد. از رایج ترین روش‌های مهاجرت به کانادا می‌توان موارد زیر را نام برد:

1- مهاجرت به کانادا از طریق خانواده

کسانی که کارت اقامت دائم کانادا خود را دریافت کرده اند،می‌توانند اسپانسر بستگان‌ خود شوند تا به کانادا آمده و به کار یا تحصیل در کانادا مشغول شوند.

شرایط فرد حامی باید دست‌کم ۱۸ سال داشته باشد و شهروند کانادا بوده یا اقامت دائم کانادا را داشته باشد. حامی باید از عهدهٔ هزینه‌‌های مالی و تامین نیازهای اولیهٔ فرد مورد حمایت شده از جمله محل اقامت، خوراک و لباس برآید.

 • راه‌های مهاجرت به کانادا برای والدین و پدر بزرگ و مادربزرگ

از روش هایی که باعث آورد والدین، پدربزرگ و مادربزرگ به کانادا می شود، روش برنامه ی  ادغام خانواده است که هر سال شرایط پذیرش آن محدود می‌شود.

برنامه‌ی دیگر اخذ سوپر ویزا ا‌ست که به والدین، پدربزرگ و مادربزرگ اجازه می‌دهد با دریافت ویزای چند  طولانی مدت در مدت زمان ۱۰ سال اقامت کانادا را کسب نمایند. انتخاب کدام برنامه‌ ی مهاجرتی برای ورود به کانادا اهمیت چندانی ندارد زیرا پیش از هر چیز لازم است که والدین، پدربزرگ و مادربزرگ برای مهاجرت به کانادا واجد شرایط باشند.

 • راه‌های مهاجرت به کانادا برای همسر و فرزندان

طرح ادغام خانواده برای همسر و فرزندان نیز وجود دارد تا بتوانند با اثبات اینکه واجد شرایط برای زندگی در کانادا هستند برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. همچنین افرادی که با یک تبعه ی کانادایی ازدواج کنند می توانند پس از گذشت۶ ماه به کانادا مهاجرت کنند.

 • راه‌های مهاجرت به کانادا برای دیگر بستگان

یکی دیگر از این برنامه ها می‌توان به درخواست مهاجرت دوست یا کسی که نسبت خانوادگی دارد اشاره کرد. که این درخواست معطوف به بعضی ایالت‌ها موجود در کانادا می باشد که برای سایر بستگان افراد مقیم کانادا را ارائه دهد.

2- مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

یکی از روش‌های اخذ ویزای کانادا می‌باشد که نسبت به دیگر روش ها سریعتر است. دانشجویان می‌توانند اقامت موقت کانادا را با استفاده از ویزای دانشجویی کانادا دریافت نموده و پس از اتمام تحصیل ویزای خود را تمدید نمایند تا بتوانند اقامت دائم را اخذ نمایند. نمایند.

کانادا سالانه بیش از 300،000 دانشجو در رشته های مختلف از سراسر دنیا می پذیرد. اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا ،در یکی از موسسات آموزشی را دارید،می بایست برای اجازه تحصیل در کانادا درخواست خود را ارائه دهید.
متقاضیان باید ابتدا دوره‌ی تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و یا دکتری و یا کالج خود را با توجه به رشته تحصیلی خود انتخاب نمایند و پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مربوطه درخواست ویزا دهند.

اگر شما هم از متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل هستید، کارشناسان ما با ارائه خدمات مشاوره ای و آگاهی از قوانین و شرایط تحصیل در کانادا شما را در مسیر دست یابی به رویایتان همراهی می نماید.

3- داشتن مهارت و تخصص در کار برای مهاجرت به کانادا

اگر شما شخصی حرفه ای در شغل و تخصصی هستید، مهاجرت به کانادا از طریق کار و تخصص میتواند مناسب ترین گزینه برای مهاجرت شما به کانادا باشد.

کانادا پذیرای افرادی‌ است که در طی اقامت دائم خود در این کشور با استفاده از توانایی و مهارت شان در انجام کار در راستای رسیدن به رشد اقتصادی کانادا موثر باشند.

از این رو افراد توانمند در عرصه‌ی کار و فعالیت می‌توانند از طریق  مهاجرت کاری ویزای اقامت دائم خود را دریافت کنند. این ویزا اجازه می دهد که متقاضی به همراه خانواده‌اش به کانادا مهاجرت کند.

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

چنانچه برنامه ی مهاجرت به کانادا به عنوان یک کارگر ماهر را دارید باید از طرح‌ها و برنامه‌های مختلف در این زمینه اطلاع داشته باشید این برنامه‌ها شامل:

کارفرمای حرفه‌ای فدرال: این برنامه مختص به افرادی ا‌ست که از تجربه‌ و تخصص کاری بالایی برخوردارند و قصد دارند در ایالت‌های خارج از کبک اقامت نمایند.

کارکنان توانای کبک: متقاضیانی که قصد مهاجرت به کبک را دارند شامل این طرح هستند. این برنامه سریع‌ترین راه مهاجرت به کانادا است و به متقاضیان این روش گواهینامه‌ی کاندیدای ایالتی می‌دهد که این مورد در اکثر موارد باعث می‌شود روند کسب اقامت در کانادا سریعتر از سایر روش‌ها باشد. بسیاری از کارفرمایان کانادایی متقاضی کارگران ماهر خارجی برای تکمیل کادر خود هستند از این رو این گزینه از مهاجرت برای افراد توانا بسیار مفید می باشد.

4- مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت سرمایه گذاری یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت در کانادا میباشد، کانادا در زمینه‌ی مهاجران سرمایه‌گذار جذب افرادی می‌شود که در طول پروسه‌ی سرمایه‌گذاری قادر باشند در بهبود اقتصاد کانادا موثر باشند.

طرح جذب سرمایه‌گذاران و کارآفرینان افرادی که خارج از کانادا هستند اما در کانادا سرمایه‌گذاری کرده‌اند به این منظور ارائه شده که با ترویج توسعه‌ی اقتصادی و بهبود بازار کار، اقتصاد در کشور همچنان رو به رشد باشد.

خود اشتغالی: مخصوص کسانی است که توانایی و تجربیات کارهایی از قبیل کشاورزی، ورزش و یا هنر را داشته باشند.شرط پذیرش در این گزینه حداقل داشتن سابقه‌ی ۲ سال فعالیت در یکی از این زمینه‌ها است.

البته پذیرش در این مورد بسیار محدود است زیرا سالانه افراد زیادی از این روش اقدام به مهاجرت می‌کنند و فقط تعداد محدودی از این افراد پذیرفته می‌شوند.

سرمایه گذاری در کانادا دارای شرایط خاصی است و متقاضیان در صورت داشتن شرایط می توانند از امکانات این ویزای سرمایه گذاری بهره مند شوند. افراد میتوانند پس از اخذ ویزای سرمایه گذاری نسبت به اخذ شهروندی این کشور از طریق سرمایه گذاری اقدام نمایند.

5- مهاجرت به کانادا از طریق کاندید ایالتی

 برنامه‌ی مهاجرتِ استانی کانادا در واقع میتوان گفت یکی از زیرشاخه‌های اکسپرس اینتری محسوب میشود و به متقاضیان این فرصت را می‌دهد تا بر اساس تخصص و مهارت‌ ها برای اقامت دائم در استانی خاص در کانادا گزینش شوند.

البته کبک و نوناووت سیستم انتخابی بخصوصی دارند . هر استان و ناحیه ای از کانادا برنامه‌ی مهاجرتی مستقل خود را دارا هستند و سیستم گزینش آنها تفاوت دارد.

این روش یکی از مهمترین و سریع راه های مهاجرت به کانادا می باشد. این ایالت‌ها می بایست موافقت‌نامه‌ ای را امضا کنند که در آن اجازه دارند مهاجران را انتخاب و به نیازهایشان رسیدگی نمایند.

سایر ویزاها برای ورود به کانادا

 1. ویزای گردشگری یا موقت کانادا Temporary Resident Visa
 2. اجازه حضور موقت در کانادا Temporary Resident Permit
دیدن مطلب
شرایط ثبت شرکت در کانادا

 برنامه ورود اکسپرس

برنامه مهاجرت کانادا که به مهاجران امکان می دهد در کانادا به عنوان یک کارگر ماهر از طریق Express Entry زندگی و کار کنند . سیستم جدید به شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) اجازه می دهد تا مهاجران ماهر و یا دارای مدارک مربوطه را تحت برنامه های مهاجرت اقتصادی فدرال ، ارزیابی و استخدام و انتخاب کنید.

برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP)
برنامه معاملات ماهر فدرال (FSTP)
کلاس تجربه کانادا (CEC)
برنامه Express Entry همچنین به استانها و قلمروهای منحصر به فرد اجازه می دهد تا از این سیستم استفاده کنند تا بتوانند نامزدهای مناسبی را به عنوان بخشی از برنامه های انتخاباتی استان انتخاب کنند تا خواسته های بازار کار برآورده شود.

حمایت مالی کلاس خانواده

حفظ روابط خانواده خانواده همچنان گوشه ای از سیاست مهاجرت کانادا است. خانواده های کانادایی می توانند از بستگان خود حمایت کنند تا به طور دائم به کانادا بیایند. برای اینکه واجد شرایط حمایت از خویشاوند خود باشید ، باید یک شهروند کانادایی یا اقامت دائم باشید .

همچنین چه کسی می توانید حمایت مالی کنید: همسر و فرزندانتان زیر 22 سال (برخی موارد استثنا در این مورد وجود دارد). حمایت از والدین یا مادربزرگ شما در حال حاضر دیگر جزء موارد نیست. با این حال ، شما می توانید آنها را در دسته سوپر ویزا رده بندی کنید.

ویزای کار LMIA

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا ابتدا پیشنهادات شغلی کانادا را دریافت می کنند ، برای ویزای کار اقدام می کنند و بر همین اساس به کانادا مهاجرت می کنند. LMIA شامل تامین امنیت یک پیشنهاد کار در کانادا، داشتن کارفرمای کانادایی برای LMIA هر چند سرویس کانادا و سپس متقاضی درخواست برای اجازه کار پس از LMIA تایید شده است اعمال می شود. این روند بسیار پیچیده است اما می تواند به اقامت دائم کانادا منجر شود.

برنامه های نامزد استان (PNP)

 PNP مسیر تبدیل شدن به یک روشی محبوب برای مهاجرت به کانادا است. استان های کانادا مانند آلبرتا ، انتاریو ، بریتیش کلمبیا و دیگران برنامه های مهاجرتی خود را توسعه داده اند که اغلب منجر به یک روند سریع می شود. با این حال ، مقوله PNP معمولاً نیاز دارد که متقاضیان پس از ورود به کانادا در استان های مربوطه سکونت کنند. علاوه بر این ، بیشتر PNP ها برای واجد شرایط بودن به یک کار شغلی از یک کارفرمای کانادایی نیاز دارند.

مهاجرت سرمایه گذار کانادایی

سرمایه گذار برای افراد با ارزش حساب خالص بالا که صاحب کسب و کار موفق در خارج از کشور هستند طراحی شده است. آنها با اجازه دادن به افراد تجار با تجربه در اقتصاد کانادا می توانند به رشد و شکوفایی کلی کانادا کمک کنند. در اصل دو برنامه سرمایه گذار در کانادا وجود دارد:

برنامه سرمایه گذار فدرال و برنامه کبک. هر دو برنامه تا حدودی مشابه هستند و نیاز دارند که متقاضیان ارزش خالص بالایی داشته باشند و برای یک دوره 5 ساله سرمایه گذاری بزرگی را در یک صندوق سرمایه گذاری مصوب انجام دهند. مهاجران سرمایه گذار می توانند همسر و فرزندان خود را به عنوان وابسته به برنامه های خود بیاورند.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

یکی از برنامه های مهم اداره مهاجرت کانادا پذیرش مهاجران کاربلد و متخصصان حرفه ای است. برای تقویت بازار و شکوفایی اقتصاد خود .مهاجران متخصصی که موفق به دریافت این ویزا از اداره مهاجرت میشوند میتوانند به همراه خانواده خود در کانادا اقامت دائم داشته باشند.

اگر رزومه کاری مورد قبولی دارید یا در رشته ای تخصص یا مهارت فنی دارید میتوانید از این روش اقدام کنید.و با توجه به مکان و محدوده ای که برای کار و زندگی انتخاب میکنید گزینه های مختلفی پیش روی شماست .

برنامه نیروی متخصص فدرال

این برنامه مختص به کسانی میشود که دارای سوابق کاری خوبی هستند وقصد اقامت در استان های کانادا به جز کبک را دارند.داوطلبین با توجه به تاثیری که بر اقتصاد کانادا میگذارند در قالب طرح اکسپرس اینتری ارزشیابی میشوند .در این طرح داوطلبین باید درخواست خود را بصورت آنلاین و در قالب پروفایل اکسپرس اینتری درج کنند جهت ثبت درخواست نیاز به موارد زیر دارند:

تجربهٔ کار تخصصی؛
داشتن مهارت قابل‌ قبول زبان|
تحصیلات

شرایط بالا حداقل لازمه ارائه درخواست است.تسلط به زبان مدرک تحصیلی داشتن مدرک معتبر سن شغل و مورد های دیگر در زیاد شدن امتیاز شما تاثیر دارد.بر اساس موارد از پیش تعیین شده اداره مهاجرت و شهروندی کانادا باید حداقل 67 امتیاز دریافت کنید. در مرحله بعد داوطلب باید ثابت کند از پس مخارج زندگی خود و همراهانش در کانادا برمی آید ارائه حساب بانکی خود از گزینه های مطلوب است موجودی حساب کی که بسته به تعداد اعضای خانواده تفاوت دارداین مبلغ برای خانواده یک نفره 13هزار و خانواده دونفره 16هزار دلار کاناداست اگر پیشنهاد شغلی توان کار قانونی در کانادا رادارید نیازی به ثابت کردن تمکن مالی ندارید. در آخر متقاضی و خانواده اش نیاز به انجام معاینات پزشکی و ارائه گواهی عدم سوپیشینه برای اشخاص 18 سال و بالاتر دارند. مبلغ درخواست برای داوطلب و همسر یا همراه قانونی 1040دلار کانادا و برای فرزندان150دلار کاناداست و بررسی پرونده داوطلب 6ماه زمان میبرد

برنامه مشاغل فنی‌ و حرفه‌ای فدرال

با این برنامه برای افرادی است که پیشنهاد شغلی یا مدارک مربوط برای کار در مشاغل خاص هستند این دسته از متقاضیان شرایط گرفتن اقامت دائم در استان های کانادا{به جز کبک}را دارند. برای گرفتن اقامت برپایه این طرح فقط باید از روش طرح اکسپرس اینتری درخواست تان را ثبت کنید و باید دارای شرایط زیر باشید:

1 گرفتن فرصت شغلی از یک یا دو کارفرمای کانادایی برای حداقل یک یا دو سال در کانادا یا دارای مدرک فنی تخصصی معتبری باشید
2 و دارای مدارک زبان قابل قبول و معتبری باشید
3 باید به مدت 2سال سوابق کاری تمام وقت یا نیمه وقت در حوزه مرتبط در 5سال گذشته دارا باشید
4 باید بتوانید آن توانایی و تجربه را که در شغل مربوطه دارید به نمایش بگذارید
5کارهای مجاز در این طرح در دسته های مختلف قرارداده شده است. مدارک دانشگاهی در این طرح اولویت نیست ولی با داشتنش امتیاز بیشتری کسب میکند

درخواست داوطلبین اقامت دائم از طریق اکسپرس اینتری اعلام میشود و در این برنامه اکسپرس اینتری امتیاز رتبه کمتری نسبت به سایر برنامه ها میگیر

برنامه تجربه کانادایی

این طرح بر اساس تجربه کار در کانادا ساخته شده است .برای این طرح باید شرایط زیر را داشته باشید:
1 نمره قابل قبول در زبان
2 در مدت سه سال گذشته در مشاغل تخصصی باید 1 سال تمام وقت یا نیمه وقت سابقه کاری داشته باشید
3سابقه کاری مجاز در کانادا داشته باشید
4 کارکردن در در زمان تحصیل و سابقه خود اشتغالی در این برنامه قابل قبول نیست و تقاضا در برنامه اکسپرس اینتری مورد ارزیابی قرار میگیرد
5 مبلغ تقاضا حضور در این کلاس برای هر شرکت کننده550دلار کاناداس

نیروی متخصص استان کبک

این برنامه مختص افرادی است که دارای سوابق کاری قابل قبول و قصد اقامت در ایالت کبک را دارند. داوطلب در این برنامه به عنوان نیروی متخصص کبک {QSWP}یا طرح برنامه کبک {برای افرادی است که تجربه کارکردن یا تحصیل در استان کبک را دارند}مورد ارزیابی قرار میگیرند.داوطلب باید ابتدا تقاضا خود را قالب پرونده ایی در بانک درخواست کبک و از روش درگاه Arrimaدرج کند.
در هنگام پذیرش تقاضا اولیه داوطلب باید درخواستی در درگاه Mon projet Quebecدرج کند تایید شدگان نهایی گواهی انتخاب کبک{CSQ}را میگیرد برای گرفتن این مدرک بر اساس سیستم امتیاز دهی کبک داوطلب باید امتیاز حداقلی کسب کند.
این امتیاز برای مجرد ها 50 و متاهل ها59است.بعد از گرفتن CSQداوطلب برای گرفتن اقامت دائم به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا تقاضا میدهد تا کارهای معاینات پزشکی و تایید عدم سوِء پیشینه انجام شود.مبلغ تقاضا در این طرح 1040دلار کاناداست {تقاضا اولیه بدون هزینه است }مدت زمان رسیدگی به تقاضا 15الی 17به طول می انجامد

دیدن مطلب
ویزای کار آلمان – کار در آلمان

از طریق کار به‌عنوان پرستار در کانادا

شیوه دیگر در مهاجرت کاری به کانادا کار کردن در قالب پرستار یا بهیار است.برای این روش تجربه کار در کانادا الزامی است.در این روش قادر هستید در قالب پرستار و بهیار برای مراقب پزشکی تقاضای اقامت دائم کنید مبلغ تقاضا از این روش 1040دلار کانادا و زمان بررسی آن 180 روز زمان میبرد.برای درخواست دادن از این روش باید طی 4سال گذشته حداقل دوسال سابقه کاری مرتبط داشته باشید .

و داشتن نمره زبان مورد تایید از شروط لازم برای این کار است.و توجه داشته باشید داشتن مدارک پرستاری کمک پرستاری و بهیاری مورد تایید برای نگهداری از افراد نیازمند و مراقبت های پزشکی واجب است داشتن تجربه کاری در زمان تحصیل در قالب سوابق کاری قابل تایید نیست.این طرح در حال حاضر اجراء میشود ودر قالب طرحی پنج ساله میباشد و در نوامبر 2019به اتمام میرسد

اکسپرس اینتری EXPRESS ENTRY چیست؟

در حقیقت یکی از متد ارزشیابی داوطلبانی است که با تکیه بر مهارت تخصص و رزومه کاری برای گرفتن اقامت دائم کانادا درخواست میکنند به نوعی دیگر اکسپرس اینتری فقط برنامه مهاجرتی نیست در واقع شیوه ای برای ارزشیابی و انتخاب کردن مهاجران برای اداره مهاجرت وشهروندی کاناداست این شیوه در طرح های مختلف مورد بهره بری قرار میگیرد .

نیروی متخصص فدرال؛
نیروهای ماهر فدرال؛
تجربهٔ کانادایی؛
برنامه‌های استانی.
طرح اکسپرس اینتری، الکترونیکی است و دولت فدرال، دولت‌های ایالتی و کارفرمایان کانادایی را دربر می‌گیرد.

مزیت‌های اصلی اکسپرس اینتری عبارت‌اند از:

1- زود به نتیجه می‌رسد؛
2-ارتباط شما را با کارفرما های کانادایی برقرار میکند
3-باعث تقویت و بیشترشدن امتیاز در مدت دوره حضور داوطلب در بانک داوطلبین میشود
4-روند بررسی را بسیار کاهش میدهد

داوطلبین بعد از ثبت نام الکترونیکی مشخصاتشان وارد گروهی میشود که به آن استخر میگویند در این گروه داوطلبین براساس امتیازی که میگیرند رتبه بندی میشوند سوابق کاری سن تحصیلات در گرفتن امتیاز تاثیر دارد.از بین کاندیدای گرفتن اقامت دولت بر اساس امتیاز های کسب شده و رتبه انتخاب میکند و دعوتنامه ایی برای تقاضا اقامت دائم داده میشود.

افرادی که دعوت نامه گرفته اند باید به مدت 2ماه تقاضایشان را برای گرفتن اقامت دائم به عنوان یکی از برنامه ها ی عنوان کردیم هزینه ها را پرداخت کنند . و مدت زمان رسیدگی از از طریق طرح اکسپرس اینتری 180 روز است.لازم است بدانید کارفرما های زیادی در کانادا به دنبال نیروی متخصص هستند اگر فرصت شغلی از یک کارفرمایی کانادایی داشته باشید کارهای اقامت دائم تان زودتر انجام میشود.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در کبک

اگر تصمیم دارید از طریق سرمایه گذاری به کانادا مهاجرت کنید ابتدا باید در استان کبک سرمایه گذاری کنید برای این کار باید :

 • 1 تا قبل از گرفتن اقامت دائم در ایالت کبک اقامت کنید
 • 2 مجموعه دارایی های شما باید 2میلیون دلار باشد
 • 3 حداقل باید2سال رزومه کاری در حوزه مدیریتی یا مدیرت یک کسب کار در مدت 5سال گذشته داشته باشید
 • 4به مقدار1/2میلیون دلار برای مدت 5سال بدون دریافت سود در بنگاه مورد تایید دولت سرمایه گذاری کنید
 • 5 پول سرمایه سرمایه گذاری شده بعد از 5سال به داوطلب برگردانده میشود و مدت دوره 5ساله سرمایه گذاری از صدور گواهی انتخاب قبل از آمدن شخص به کانادا آغاز میشود .

باید بدانید که همه هزینه های کارهای بانکی و سرمایه گذاری از داوطلب مهاجرت به کانادا اخذ میشود. , و این راه رو هم دارید که از طریق بنگاه های مالی کانادا به دست آورید و فقط سود5ساله این مقدار پول که مبلغ 330 هزار دلار است پرداخت کنید.و تایید شدگان گواهی استان کبک را میگیرند و قادر هستند از دولت فدرال تقاضا اقامت دائم کنند و انجام معاینات پزشکی و بررسی سوء پیشینه الزامی است

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ

طرح ویزای استارت آپ کانادا برای کسانی است که:

 • 1توانایی راه اندازی کسب کار {کارآفرینی}و نوآورباشند
 • 2قادر به کارآفرینی برای مردم کانادا باشد
 • 3قادر به رقابت در سطح جهانی باشد
 • 4اگر ایده ای نو برای راه اندازی کسب کار دارید قادر هستید با کسب تایید و حمایت سازمان مورد قبول کانادا شانس گرفتن اقامت دائم را بیشتر کنید

برای گرفتن اقامت دائم از این طریق باید دارای شرط های زیر باشید

 • کسب کاری مورد قبول
 • نامه حمایت از یکی از سازمان های مورد تایید کانادا
 • مسلط بودن به زبان های انگلیسی یا فرانسوی
 • سرمایه مناسب برای زندگی در کانادا

برای آنکه کسب کارتون مورد قبول باشد لازم است بعضی نیازمندی ها را تامین کنید.سازمان های مختلف کانادایی روش های مختلفی برای حمایت از کسب کارها را دارد.با این سازمان ها ارتباط برقرار کنید و یا حتی شاید نیاز باشد حضوری به آنجا بروید و معرفی کنید.

درمدت زمانی که ویزای شما بررسی میشود قادر هستید درخواست اجازء کار موقت بدهید و وقتی به کانادا رفتید کارهای راه اندازی کسب کارتان را ادامه بدهید. توجه داشته باشید که بدون مدرک زبان تقاضا شما بررسی نمیشود

دولت کانادا به دارندگان این نوع ویزا کمک مالی نمیکند و شما باید اثبات کنید که توانایی مالی کافی برای تامین هزینه های خود و خانواده بعد از مهاجرت به کانادا را دارید این مبلغ بستگی به تعداد اعضایی خانواده دارد که این مبلغ برای خانواده های1نفره13هزار 2نفره16هزار و سه نفره 19هزار دلار کاناداست.

هزینه تقاضا ویزای استارت آپ برای داوطلب 1540دلار و زمان رسیدگی به آن 12تا 16ماه طول میکشد

مهاجرت به کانادا از روش کارآفرینی در کبک

برای مهاجرت به کانادا از روش کارآفرینی لازم است کسب کاری را در کبک بخرید یا اینکه رااندازی و مدیریت کنید.برای کسب کارتون لازم است از بنگاه های حمایت گر یا مراکز کارآفرینی کبک پیشنهاد خدمات بگیرید.و میتونید این کار رو با شریک های خود انجام بدهید.3 نفر از شریک های شما میتونن کانادایی نباشند و البته به شرطی که تقاضا گرفتن اقامتشان از این روش برای پروژه مشترکتان مورد قبول ایالت کبک باشد از دیگر شروط این طرح عبارت است از:

ارائه طرح کامل کسب‌ و کار؛

داشتن موجودی 200یا 300هزار دلاری در حساب کسب وکاردر بانک یا موسسات مالی کبک برای کسب کارهای خارج وداخل شهر مونترال
ثابت کردن موجودی حساب قانونی شما و همسرتان حداقل 900هزار دلار کاناداست
دارایی حساب کسب و کارتان به عنوان ضمانت گرفته میشود و بعد از ارائه روش کسب کارتان و ثابت کردن به اجرایی بودن آن برگرداننده میشود

دررابطه با کسب‌وکار باید نکات زیر توجه کنید

برای شروع کردن کسب کارتان باید مالک 25درصد از آن باشید .واگر کسب کار را میخرید باید مالک 51%سهام آن باشید. کسب کار نباید در حوزه ساخت ساز و معاملات املاک کارگزاری بیمه موسسات اعتبار دهنده وصول چک وگروگذاری و شرکت های مربوط به حوزه پورنوگرافی باشد کسب کاری که میخرید باید 5سال پیش از ارائه تقاضایتان فعال بوده باشد.مبلغ تقاضا برای داوطلب 1080دلار وبرای فرزندان وهمسر 171دلار کاناداست.

مهاجرت به کانادا از روش خوداشتغالی در کبک

برای مهاجرت به کانادا از کبک با روش خود اشتغالی باید از طریق حرفه ای که بلدید شغلی دست و پا کنید.از دیگر شروط این طرح عبارت است از:

 • 1دارایی 25و50هزار دلاری در بانک ها یا موسسات مالی محل کسب و کارتان برای کار در خارج و داخل کلان شهر مونترال
 • 2ثابت کردن موجودی حساب قانونی شما و همسرتان حداقل مبلغ100هزار دلار کاناداست
 • 3حداقل 2سال سابقه کاری خود اشتغالی در حوزه ای که برای آن تقاضا فعالیت داده اید
 • 4مبلغ تقاضا برای داوطلب 1080دلار و برای فرزندان وهمسر171دلار کاناداست

هزینه ویزای کار کانادا در 2020

جمع هزینه ها برای دریافت ویزا برای هر شخص 400دلارکانادا میباشد که که مربوط هزینه های سفارت میباشد و دارندگان ویزا با توجه به ویزای خود باید پرداخت کنند.

مهاجرت به کانادا از روش خود اشتغالی

ویزای خود اشتغالی هم یکی دیگر از راهای اقامت دائم کاناداست که این اجازه را میدهد تا براساس تجربه و مهارتی که دارید اشتغال زایی کنید باید بدانید امروزه به دلیل تقاضا زیاد برای این نوع ویزا باعث شده دولت کانادا محدودیت ها و شرایط سختی رو اعمال کنه.و با این صورت افراد دیگر براحتی قادر به دریافت این نوع ویزا نخواهند بود.

دیدن مطلب
بورسیه تحصیلی نیوزیلند

14 گرفتن ویزای ازدواج نوعی دیگری از مهاجرت و اقامت در کاناداست.به تازگی شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج بسیار مشکل شده تنها کسانی میتوانند از این برنامه اقدام کنند که به قصد ازدواج واقعی میخواهند مهاجرت کنند .برای گرفتن این ویزا هم باید مدارکی درجهت میزان درآمد و توانایی تامین هزینه ها زندگی و مقدار دارایی و مکان مورد نظر زندگی را مشخص کنند.

مخارج مهاجرت به کانادا از روش ازدواج نیز شامل مخارج مربوط به اسپانسرشیپ حمایت مالی از شریک حقوقی{همسر}وحمایت مالی از کودک{فرزند}میباشد.

گرفتن اقامت از روش تولد فرزند

15 گرفتن اقامت کانادا از روش به دنیا آمدن فرزند در آن کشور یکی از بیشترین روش های امروزی است که والدین آنها ستیزن و تابعیت آن کشور را میگیرند.توجه داشته باشید که بعد از تولد فرزند والدین نمیتوانند در همان موقع اقامت بگیرند و باید فرزند آن ها به 18سالگی برسد و فرزند از روش اسپانسرشیپ برای اقامت پدر مادر خود اقدام کند.

سریع ترین راه مهاجرت کانادا

یکی از سریعترین روش های گرفتن اقامت دائم کانادا سیستم اکسپرس اینتری است که افراد با توجه به تخصصی که دارند اقامت کشور کانادا را میگیرند. این برنامه زیر نظر فدرال و بعضی از سیستم های مهاجرتی ایالتی اداره میشود و سریعترین روش ممکن مهاجرت است.در این طرح بر اساس ویژگی های همچون میزان سن میزان تحصیلات نمره زبان قابل قبول و سوابق کاری امتیاز میدهند که در کل 1200امتیاز است داوطلبان این امکان را دارند که در صورت گرفتن امتیاز و شرایط لازم قادر هستند بعد از درست کردن پرونده خود در دوره های از پیش انتخاب شده برای امتیاز بندی CRS pointدر مدت15دقیقه رقابت کنند ودر صورت گرفتن امتیاز بالا برای داوطلب دعوت نامه فرستاده میشود

شرایط لازم برای مهاجرت کانادا چیست؟

شراط مهاجرت به کانادا با توجه به ویزا و شیوه های انتخابی هر شخص تفاوت دارد اما این شرایط برای همه نوع ویزا واجب است

ارائه کردن مدارک تحصیلی
مسلط بودن به زبان
ارائه کردن مدارک پزشکی و سوء پیشینه (فرد برای مهاجرت، باید در سلامت کامل جسمی و روحی باشد.)
ارائه مدارک لازم و اطلاعات شخصی
ارائه برنامه مهاجرتی

راه های مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های اقامت ازدواج کردن با یک شهروند کانادایی یا کسی که اقامت دائم آن کشور را دارد اما باید حواستان باشد نباید گول تبلبغات دروغین افراد سودجو و سایت های همسریابی غیرمجازرا بخورید .به دلیل پروسه طولانی گرفتن ویزا تاکید میکنیم حتما رسیدگی به پرونده هات را به وکلای مورد اطمینان بین المللی واگذار کنید رسیدگی به این کاردست کم 180روز زمان میبرد.با کسی که میخواهید در کانادا ازدواج کنید باید دست کم توان تامین زندگی در کانادا را داشته باشد توجه داشته باشید که اگر ازدواج صوری کنید و ثابت شود باید منتظر زندان جریمه مالی ومنع ورود به کانادا باشید و در آخرهم شرایط شان بررسی نمیشود
اگر داوطلب بخواهد که همسرش اسپانسرش شود یا اینکه حامی خود باشد .باید شرایط زیر را داشته باشد:
1باید با همسر خود به مدت دوسال یا بیشتر یا کمتر آشنا بوده یا زندگی کرده باشند و فرزند مشترکی نداشته باشند
2شخصی که اسپانسر میشود باید شهروند کانادا بوده و حداقل18سال یا بالای 18سال باشد

برای اینکه داوطلب ازدواجش رسمی شود باید شروطی را داشته باشد
باید با همسر خود دائم 1سال زندگی کرده باشد و با همسرخود در زندگی همکاری کرده باشند قادر باشند آن را ثابت کنند و برای اینکار باید حساب های بانکی و کارت های اعتباری ومدیریت زندگی و غیره همکاری داشته باشند .

راه های مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

حتما به گوشتان خورده که افرادی هستند خود را متخصص در امور مهاجرت به کانادا مینامند و مهاجرت از طریق پناهندگی را مهاجرتی سریع و کم هزینه مینامند و این نوع مهاجرت را کم خطر مینامند از رسانه ها دیده اید که سالانه تعداد کثیری از افراد بخاط این نوع مهاجرت و یا ویزای توریستی ودانشجویی به کانادا رفته اما موفق به تغییر وضیعیت نشده اند بخاطر اینکه این کار مراحل پیچیده خود را دارد و فقط دکترای حرفه ای بر پروفایل پناهندگی نظر میدهند این را بدانید که افراد زیادی به کانادا نرسیده و جانشان را در دریا ها در راه رسیدن به این کشور از دست داده اند داوطلبین میتونند از طریقی که به کانادا آمدند بعد درخواست پناهندگی کنند.توجه داشته باشید که میتوانید در خارج از کانادا هم مشود درخواست پناهندگی کرد البته بشرطی که تحت حمایت دولت یا گروه خاصی باشید.پناهندگان بعد از رفتن به کانادا تحت حمایت دولت فدرال و گروه های بشر دوستانه هستندتا موقعی که بتوانند از پس مخارج اولیه زندگی خود بر بیاییند و این کمک ها به مدت 1سال است.

اگر کسی تقاضا پناهندگی بدهد دولت برای آن دادگاهی تشکیل خواهد داد و او باید در دادگاه مامور پرونده و وکلای اداره مهاجرت را قانع کند که جان و مالش در کانادا در امان نیست به همین علت به این کشور پناهنده شده آمار های این دادگاه ها نشان میدهد بیشتر این افراد متاسفانه نتوانسته اند دادگاه را متقاعد کنند.و آن ها را از کانادا اخراج کرده اند و در آخر سرخورده به کشور خود برگشته اند پیشنهاد میکنیم برای مهاجرت یا اقامت داءم از ویزا ای دیگر اقدام کنید.

راه های مهاجرت به کانادا برای هنرمندان و افراد فوق موفق

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کانادا مهاجرت هنرمند ها و افراد موفق است که این نوع ویزا در گروه ویزای خود اشتغالی قرار میگیرد و به 3قسمت خود اشتغالی در امور فرهنگی خود اشتغالی و در امور ورزشی و خود اشتغالی در کشاورزی از طریق خرید مزرعه و اداره آن تقسیم بندی میشود فعالیت های فرهنگی شامل شغل های که قسمتی از فرهنگ و هنر کانادا به شمار می اورد. مثلا نویسندگان هنرمندان

 خلاقان و مولفان

این مورد شامل افراد موزیسین ، نقاشان و مجسمه سازان و کل هنرمندان تجسمی.پیشتیبانی فنی شغل های که در صنعت فیلم سازی طراحان خلاق و صنعتگران و ورزشکارانی که سابقه حضور در مسابقات بین المللی و کسب مقام دارند و میتوانند در حوزه ورزش تخصصی خود را در این کشور مربیگری کنند و یا باشگاه ورزشی بزنند یا در مسابقات بین المللی حضور پیدا کنند مشود.

داوطلبین این نوع ویزا باید حتما در باید دارای رزومه کاری قوی در حوزه مورد تقاضا باشند و قادر باشند تا بتوانند از یکی از دو روش خود اشتغالی در برنامه های فدرال یا استانی، وارد کانادا شده تا اقامت کانادا را بگیرند.

دست کم باید شرایط زیر را برای این نوع ویزای خود اشتغالی کانادا داشته باشند:

1داوطلب باید دست کم در 5سال اخیر 2سال سابقه کاری مرتبط داشته باشد
2دست کم 35امتیاز بر اساس جدول امتیاز بندی به دست اورده باشند
3 دست کم ارزش دارایی های داوطلب100/000دلار کانادا باشد
4سوء پیشینه نداشته و دارای سلامت جسمی و روحی باسد

ما در این مقاله سعی نموده ایم اطلاعات لازم و قوانین مربوط به مهاجرت به کانادا را به صورت کلی مطرح کنیم. در عین حال جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به کانادا می توانید با مشاورین موسسه حقوقی نوباوران  تماس حاصل فرمایید.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.