حقوق در سوئد

حقوق در سوئد

قانون حقوق در سوئد

میزان حقوق در سوئد بر اساس سمتی که دارید و سختی کار به وسیله کارفرما معین میشود برای رفتن به بازار کار حرفه ای نیاز به گذاراندن دوره و یادگیری دانش تخصصی مورد نیاز در زمینه کاری خود دارید در بیشتر ملاقات های کاری در مورد دستمزد سوال میپرسند و با توجه به حرفه ای که دارید حقوق شما معین میشود.

قانون حمایت از اشتغال مسئول تنظیم ارتباط بین کارمندان و کارفرمایان در بخش دولتی و خصوصی است اتحادیه کارگری هم مسئول رعایت حداقل دستمزد ها است در صورت به وجود آمدن هر گونه اختلاف دادگاه کار سوئد مشکلات ناشی از حقوق و دستمزد ها را رسیدگی میکنند.

ساعت کاری در سوئد

میزان ساعت کاری در سوئد توافقی بین نیروی کار و کارفرما است ولی بیشترین ساعت کار قانونی در هفته 40 ساعت مشخص شده است. طبق آخرین آمار EUROSTATمیزان ساعت کار در هفته بصورت تمام وقت 40 ساعت است.

میزان حقوق و دستمزدها در سوئد

اگر در بخش خصوصی سوئد بصورت کارمند شاغل باشید طبق آخرین آمار 34 هزار کرن در ماه است و اگر در بخش دولتی شاغل باشید ماهیانه 32هزار کرن حقوق خواهید گرفت .

توجه داشته باشید که در شهر های مختلف سوئد این درآمد متفاوت است بطور قانونی اشخاص بین 29تا 35درصد مالیات بر درآمد میدهند. اگر بصورت معمولی 33%مالیات بر درآمد را حساب کنیم مقدار متوسط خالص دریافتی در بخش خصوصی 23000کرون و در بخش دولتی 21000هزار کرون خواهد بود.

دیدن مطلب
مهاجرت به سوئد

بررسی حقوق کارگر ساده در سوئد

مقدار حقوق کارگری در سوئد انطور که بیشتر افراد فکر میکنند نیست و هم انداز هزینه زندگی در این کشور است.

باتوجه به بقیه کشور های اروپایی و آمریکا توزیع متوسط درآمد بین صنایع و مشاغل بیشتراست و با این نتیجه تفاوت زیادی بین حقوق پزشکان،مهندسان و و نیروی کار متخصص با کارگر ساده است.

این کشور به دلیل کیفیت بالای زندگی و جامعه ای منسجم در جهان شهرت دارد پایتخت آن استکهلم محل شرکت های بزرگ در زمینه فن آوری مالی و ارتباطات مخابراتی است.

سوئد هم مثل بعضی از کشور های توسعه یافته اروپایی دارای حداقل حقوق و دستمزد رسمی نیست. اتحادیه کارگری مسئول تعیین حداقل حقوق کارگری در این کشور است.

شرایط پرداخت حقوق در سوئد

با توجه به توافقنامه تعین شده بین نیروی کار و کارفرما حقوق و دستمزد در این کشور به طور ماهیانه بعد از گرفتن مالیات داده میشود

کار در سوئد و بازار کار ویژه جهت نیروی کار IT و کامپیوتر

موسسه نوباوران در تازه ترین خدمت خود برای کسانی مه در حوزه ای تی و کامپیوتر دانشی دارند دعوتنامه میگیرد. این فرصت برای ایرانیان به وجود امده که تا بتوانند از ایران با کمپانی های سوئدی مصاحبه Job Offer بگیرند.

اگر حداقل مدرک لیسانس و نمره آیتلس شما 6.5باشد و تخصص در حوزه ای تی دارید میتوانید با متخصصین ما در این امور تماس بگیرید تا کارفرمای سوئدی به شما معرفی کنند.

مقدار حقوق ماهیانه در این حوزه 3 تا 4 هزار یورو است که بیشترین حقوق پرداختی در قاره سبز است، بطوری که اگر یکی از اعضای خانواده در این حوزه مشغول باشد میتواند به راحتی تمام هزینه های خانواده را بدهد.

دیدن مطلب
تحصیل کارشناسی ارشد در سوئد

سوئد یکی از قوی ترین سیستم های تامین اجتماعی را در جهان دارد مهاجرین هم مثل شهروندان سوئدی از تمامی خدمات شهروندی بهره میبرند دولت این کشور فضایی مناسب را برای آشنایی مهاجران با سوئد وآموزش های لازم در این خصوص را تدارک دیده است.

کار در کشور سوئد و نرخ بیکاری در کشور سوئد

یکی از مسائل مهم در بازار کار سوئد عدم هماهنگی تخصص است یعنی اینکه در سوئد جایگاه های شغلی خالی وجود دارد اما کمبود نیروی کار متخصص رو برو است به خاطر همین میزان بیکاری مزدیک به صفر است.

کمبود این نیروهای متخصص در زمینه های آی تی و رشته های فنی مهندسی است به همین دلیل موسسه نوباوران در این زمینه برای کمپانی های سوئدی نیروی کار میگیرد بر اسای آخرین آمار گفته شده در ژانویه 2019نرخ بیکاری در سوئد به میزان 6.5 درصد اعلام شده و نسبت به همین ماه گذشته با کاهش روبرو شده است.