نحوه گرفتن ویزای دانشجویی روسیه

از کجا برای ویزای دانشجویی اقدام کنیم?

نحوه گرفتن ویزای دانشجویی روسیه به اینصورت است که شما باید از طریق سفارت روسیه (بخش کنسولی) یا کنسولگری روسیه در کشور محل اقامت خود اقدام کنید.

بیشتر دانشجویان بین المللی برای  تحصیل در روسیه به ویزای دانشجویی روسی نیاز دارند. برای درخواست ویزای دانشجویی روسی ، ابتدا لازم است که در یک کالج، دانشگاه دعوتنامه تحصیلی داشته باشید.

همچنین اگر می خواهید در هنگام تحصیل در روسیه کار کنید محدودیت هایی نیز وجود دارد و در بعضی موارد ابتدا به اجازه کار روسی نیاز دارید.

نحوه گرفتن ویزای دانشجویی روسیه به این صورت است که در ابتدا ویزای دانشجویی به مدت سه ماه برای شما صادر می شود.

پس از این مدت ، شما باید برای تقاضای ویزا به بخش محلی اداره کل امور مهاجرت وزارت کشور روسیه مراجعه کنید.

FMS یک ویزای چند ساله را صادر می کند که به شما امکان می دهد طی مدت اعتبار ویزا در کشور روسیه تحصیل کنید. هنگامی که ویزای شما به پایان رسیده است ، باید تا مدن زمانی که تحصیل شما ادامه دارد آن را تمدید کنید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی:

گذرنامه بین المللی (اصلی) و کپی از صفحه اول.

دعوت رسمی برای ورود به روسیه (اصلی)

دیدن مطلب
کشور روسیه

فرم درخواست ویزای دانشجویی

عکس 4.5 سانتی متر (1.18 x1.57 اینچ).

گواهی وضعیت HIV-منفی.

برای متقاضیان زیر 18 سال – رضایت والدین برای سفر با تأیید دفتر اسناد رسمی

دعوت نامه برای تحصیل در روسیه

یک نوع دیگر از نحوه گرفتن ویزای دانشجویی روسیه به این صورت است که ،قبل از درخواست ویزای دانشجویی ، ابتدا باید در یک دانشگاه قبول شوید تا بتوانید برای تحصیل در روسیه دعوتنامه رسمی بگیرید.

دعوت نامه ها معمولاً توسط وزارت امور خارجه روسیه و سرویس مهاجرت فدرال روسیه صادر می شود. این دعوت نامه از دانشگاه تهیه می شود. پس از دعوت ، سه ماه اعتبار دارد.

تأمین اعتبار تحصیلات و بورس های تحصیلی روسیه

شما باید مطمئن شوید که می توانید از پس هزینه های دوره و تحصیل خود را در روسیه بر بیایید.

اگر به دنبال تحصیل در دانشگاه ایالتی در روسیه یا دانشگاهی با مکان های دارای بودجه دولتی هستید ، ممکن است واجد شرایط برای درخواست بورسیه دولتی شوید. بودجه دولتی نیز برای دانشجویان کشورهای CIS امکان پذیر است.

بورسیه های بین المللی توسط وزارت آموزش و علوم روسیه اعطا می شود و سالانه 10،000 سهمیه بورسیه دارند.

اگر در یک دانشگاه روسی رتبه ای کسب کنید یک بورسیه دولتی و یک شماره شش رقمی به شما تعلق میگیرد که میتوانید از امکانات بیشتری استفاده کنید.

درخواست پذیرش

نحوه گرفتن ویزای دانشجویی روسیه به این صورت ایت که شما می توانید تا شش موسسه آموزشی روسی (به طور معمول بیش از دو منطقه در هر منطقه فدرال) درخواست پذیرش کنید.

دیدن مطلب
ویزای کار روسیه

بسته به اینکه در چه دانشگاهی درخواست می کنید و از کجا هستید، ممکن است شما نیاز به گذراندن یک امتحان ، شرکت در مصاحبه یا انجام یک فرآیند انتخاب رقابتی داشته باشید.

اگر در یک دوره موفق باشید و در آن دوره پذیرفته باشید ، پس از آن دعوت نامه دریافت خواهید کرد که می توانید درخواست ویزای دانشجویی روسی کنید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای دانشجویی روسیه

گذرنامه یا شناسه معتبر ، حداقل 18 ماه از تاریخ صدور ویزای شما و حداقل با دو صفحه خالی ، به علاوه یک عکس از صفحه اول

یک عکس در اندازه گذرنامه اخیر (4.5 × 3.5 سانتی متر)

نامه رسمی دعوت شما از GUVM (باید اصل آن باشد نه یک نسخه)

گواهی پزشکی کمتر از سه ماه که نشان می دهد شما  HIV (ایدز) ندارید.

ممکن است از شما خواسته شود که گواهی را به دو زبان روسی و به زبان شخصی خود ارائه دهید و جزئیات گذرنامه خود ، اطلاعات مربوط به مدت زمان اقامت در روسیه ، جزئیات آزمایش HIV (تاریخ ، سری داروها ، مهر رسمی کلینیک یا بیمارستان را که شامل آزمایش ، امضاهای پزشکان و امضای شخصی خود را انجام داده اید).

فرم درخواست ، که می تواند بصورت آنلاین تکمیل کنید، اما باید چاپ شود تا بتوانید یک کپی چاپ را به سفارتخانه ، کنسولگری یا مرکز ویزا ارسال کنید.

اگر زیر 18 سال سن داشته باشید ، باید یک سند رضایت نامه نیز داشته باشید که توسط والدین یا سرپرستان قانونی امضا شده باشد که توسط دفتر اسناد رسمی نیز تأیید شده است.

دیدن مطلب
دانشگاه‌های سچینوا

کلیه اتباع خارجی که به روسیه سفر میکنند موظفند ظرف مدت هفت روز از ورود ، اقامت خود را در شعبه محلی GUVM ثبت کنند.

اگر در روسیه تحصیل می کنید ، این کار اغلب توسط دانشگاه یا دانشگاهی که در آن ثبت نام کرده اید انجام می شود اما باید بررسی کنید که آیا این کار انجام شده است یا خیر.

عدم ثبت نام در GUVM می تواند منجر به جریمه و در مواردی اخراج از روسیه شود. لیستی از دفاتر GUVM محلی را می توان در اینجا یافت .

تحصیل در روسیه

شرایط تحصیل در ترکیه

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *