نظام آموزشی آلمان

آموزش ویژه

در  نظام آموزشی آلمان  مدارس جداگانه ای برای دانش آموزان دارای ناتوانی در یادگیری متوسط ​​تا شدید ، دانش آموزان نابینا یا ناشنوا و یا معلولین جسمی وجود دارد. این عمل که حدود 430،000 دانش آموز آلمانی را در مدارس خاص و جداگانه قرار می دهد.

به دلیل عدم رعایت كنوانسیون سازمان ملل در مورد حقوق معلولان در سال 2008 توسط اتحادیه اروپا ، تصویب شده در 2008 ، كه خواستار آموزش فراگیرتر و یکپارچه تر برای دانش آموزان معلول است ، مورد انتقاد قرار گرفته است.

در نظام آموزش آلمان منتقدین می گویند با جدا کردن دانش آموزان نیازهای ویژه از جمعیت عمومی ، سیستم آموزش ویژه آلمان با شکست روبرو می شود ، به این ترتیب دانش آموزان معلول را در معرض نقص قرار می دهد و از ادغام آنها در زندگی روزمره جلوگیری می کند.

این امر به ویژه در مورد دانش آموزان معلول جسمی صادق است. فقط در چند مکان در آلمان برخی از دانش آموزان دارای نیازهای ویژه در مدارس عادی ادغام شده اند.

تحصیل در آلمان شامل هزینه است؟

مدارس عمومی که سطح تحصیلات بالایی دارند بصورت رایگان و توسط مالیات تأمین می شوند.در نظام آموزشی آلمان حدود نه درصد دانش آموزان در مدارس خصوصی تدریس می کنند که هزینه آن را پرداخت می کنند.

چه کسی مسئولیت مدارس را بر عهده دارد؟

در نظام آموزشی آلمان مدارس به طور مرکزی سازماندهی نشده اند ، اما مسئولیت وزارتخانه های آموزش و پرورش منطقه ای در 16 Länder است . طیف وسیعی از موضوعات ، برنامه درسی ، گواهی نامه ها و انتقال بین انواع مدارس را می توان در لندرهای مختلف تنظیم کرد.

دیدن مطلب
تحصیل بدون شهریه

مباحث اصلی در بحث سیاست نظام آموزشی آلمان چیست؟

رقمی سازی: بسیاری از مدارس در آلمان هنوز فاقد اتصال سریع اینترنت ، فناوری مدرن لازم و معلمانی هستند که مشتاق استفاده از روشهای جدید تدریس هستند.

دولت فدرال و لوندر می خواهند این موضوع را با پیمان دیجیتال برای مدارس تغییر دهند . هدف آن بهبود استاندارد فن آوری دیجیتال در مدارس است.

فرصت های برابر: قرار است همه کودکان در آموزش فرصت های یکسانی داشته باشند. با این حال ، موفقیت تحصیلی در آلمان بسیار وابسته به سوابق اجتماعی است.

اما روند مثبت است و پیشرفت در فرصتهای برابر حاصل شده است. این با ارزیابی ویژه از مطالعه PISA از برنامه OECD برای ارزیابی دانشجویی بین المللی ، که در سال 2018 منتشر شد ، نشان داده شده است.

نظام آموزشی آلمان چگونه فعالیت میکند

سیستم آموزش و پرورش آلمان بر اساس قوانین و مقررات قانون اساسی ” Grundgesetz” عمل می کند. وزارتخانه های آموزش ، امور فرهنگی و علوم فدرال مرجع اصلی تدوین دستورالعمل های سیاست گذاری آموزش ، علوم و هنر و تصویب قوانین مرتبط و مقررات اداری است.

این وزارتخانه برای نظارت بر کل فعالیت های مؤسسات آموزشی ، سازمان ها و بنیادها از نزدیک با فدراسیون و مقامات لوندرز (ایالات آلمان) همکاری می کند.

مسئولیت موضوعات آموزش در آلمان در بین لوندرز و فدراسیون مشترک است (که نقش کمی دارد). اگرچه ، زمینه های همکاری در زمینه آموزش وجود دارد که چنین تمایزی بین هر دو بخش وجود ندارد ، معروف به “وظایف مشترک” یا ” Gemeinschaftsaufgaben”.

دیدن مطلب
دانشگاه اشتوتگارت آلمان

از سوی دیگر ، لندرز قدرت قانونی زیادی در مورد قلمرو مدرسه ، دانشگاهی ، بزرگسالان و بخش مداوم در اطراف قلمرو خود دارد (به جز این که قانون اساسی به جای آن فدراسیون را با چنین اختیاراتی قدرت می بخشد).

چه کسی مسئول آموزش پیش دبستانی آلمان است؟

نظارت بر آموزش پیش دبستانی آلمان به طور عمده بر عهده اداره امور رفاه جوانان کشور ” Landesjugendämter ” از لندر مربوطه است. آنها مسئول صدور مجوز برای مؤسسات آموزش و مراقبت پیش دبستانی هستند.

برای دریافت چنین پروانه عملکرد آموزش پیش دبستانی ، ارائه دهندگان باید شرایط را رعایت کنند. این شامل داشتن نسبت مناسب کودک / کارکنان ، مربیان صلاحیت صحیح ، فضای کافی ، تجهیزات و بهداشت مناسب و همچنین برنامه آموزشی مناسب سن است.

دفاتر جوانان همچنین فعالیت و پول سرمایه گذاری را که Lander یا ” Kommunen ” برای فعالیت ها و پیشرفت مراکز آموزش پیش دبستانی آلمان اختصاص می دهد ، مدیریت می کنند.

تحصیل در آلمان

تحصیل پزشکی در کانادا

ویزای شینگن ایتالیا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.