نظام آموزشی روسیه

سیستم آموزشی روسیه

نظام آموزشی روسیه یکی از بهترین سیستم های آموزشی جهان است.

و میزان سواد آموزی 98 درصد (بالاتر از اکثر کشورهای اروپای غربی) را تولید می کند. این سیستم شامل آموزش ابتدایی واجب و آموزش عالی است.

تحصیل در روسیه برای کودکان بین 6 تا 15 سال اجباری است. این شامل آموزش مدرسه ابتدایی برای سنین 6-10 ساله است ، و پس از آن دبیرستان برای سنین 10 تا 15 سال انجام می شود.

اگر دانش آموز مقطع متوسطه مایل به ادامه تحصیلات عالی باشد ، باید برای گذراندن دوره متوسطه به مدت 2 سال دیگر ، از 15 تا 17 سالگی تحصیل کند.

در نظام آموزشی روسیه دوره ابتدایی و متوسطه شامل 11 سال تحصیل است. هر مدرسه دارای یک برنامه درسی اصلی از موضوعات دانشگاهی است.

پس از اتمام این مرحله به دانش آموزان Attestat o Srednem (Polnom) Obshchem Obrazovanii (گواهی دوره متوسطه کامل آموزش عمومی) تعلق می گیرد.

در سن 15 سالگی ، کودکان ممکن است تصمیم به ورود به مدرسه حرفه ای یا موسسه غیر دانشگاهی بگیرند.

اینها معمولاً برنامه هایی را برای موضوعات آکادمیک و برنامه آموزش در یک زمینه فنی ارائه می دهند تا دانش آموزان به 17 یا 18 سال برسند.

این قبیل موسسات قبلاً تکنیکوم نامیده می شدند اما اکنون بیشتر آنها به عنوان کالج شناخته می شوند.

دیدن مطلب
دانشگاه کنسرواتوار چایکوفسکی مسکو

کار در کلاس اغلب بصورت تست کتبی و شفاهی است. اگر دانش آموز به طور استاندارد عمل نکند ، آنها “عقب خواهند ماند” تا یک سال دیگر بماند.

ساعت مدرسه و تعطیلات

در نظام آموزشی روسیه سال تحصیلی روسیه شامل 4 ترم است که تعطیلات بین آنها وجود دارد.

1 هفته در ماه نوامبر ، 2 هفته در ژانویه ، 1 هفته در ماه مارس و نزدیک به 3 ماه در تابستان. این مدرسه از اول سپتامبر تا هفته پایانی ماه مه برگزار می شود و امتحانات آن در ماه ژوئن برگزار می شود.

روز مدرسه به طور معمول از ساعت 8 صبح شروع می شود و بعد از ظهر ساعت 1 یا 2 به پایان می رسد.

دانش آموزان به طور کلی 5 روز در هفته در کلاس شرکت می کنند ، اگرچه برخی از مدارس روزهای شنبه به مطالعه اضافی نیاز دارند.

یک نمونه معمولی بین 40 – 45 دقیقه و 5 – 15 دقیقه وقفه در دقیقه انجام می شود. در مدارس ابتدایی دانش آموزان 4 کلاس در روز دارند. این میزان در دبیرستان روزانه 5 یا 6 کلاس است.

یک کلاس عادی شامل 20-30 دانش آموز است. در دبستان ، دانش آموزان برای تمام مباحث تدریس شده یک معلم دارند.

موضوعات و نمرات

برخی از موضوعات مانند ادبیات روسی ، زبان روسی ، تاریخ روسیه ، تاریخ جهان و ریاضیات و علوم اجباری است. علاوه بر این ، آموزشگاه های تخصصی وجود دارد که بر روی موضوعات خاص تمرکز می کنند.

دانش آموزان معمولاً در مقیاس 2 – 5 درجه بندی می شوند که 5 نفر از آنها درجه برتر هستند. هر دانش آموز درجه خود را دارد. کتاب شخصی از دستاوردهای دانشگاهی است که در آن معلمان نمرات معین را ثبت می کنند.

دیدن مطلب
دلایل تحصیل در روسیه

مدارس خصوصی و بین المللی

در نظام آموزشی روسیه مدارس خصوصی نسبتاً نادر است. این مدارس بر یادگیری زبان انگلیسی و سایر مهارتهای مهم تأکید دارند. برخلاف مدارس دولتی ، مدارس خصوصی معمولاً شهریه را پرداخت می کنند.

همچنین در شهرهای مهم روسیه ، مانند مدرسه انگلیسی-آمریکایی مسکو ، مدارس بین المللی برای مهاجران وجود دارد.

این مدرسه توسط سفارتخانه های ایالات متحده ، انگلیس و کانادا در مسکو تأسیس شده است ، این مرکز دارای امکانات و تجهیزات هنری است.

شرایط تحصیل در روسیه

تحصیل در ترکیه

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *