نظام آموزشی هند

یکی از بهترین امتیازات سیستم آموزش هند ارزان بودن آن است. بر خلاف سایر کشورهای توسعه یافته جهان ، دانش در اینجا با اقتصاد محصور است و هر دانشجویی که مایل به کشف منابع فراوان آموزش در کشور باشد می تواند این کار را بدون صرف هزینه های گزاف انجام دهد.

مزایای آموزش هند

افراد کمتر بیکار هستند و برخی از آنها حتی خود اشتغالی نیز دارند. یکی از بهترین موارد مثبت این است که کار کودکان تا حد زیادی کاهش یافته است. همچنین سیستم های رزرواسیون برای افراد محروم اجتماعی در دسترس است.

آموزش ابتدایی و متوسطه در هند 

این مقطع 13-14 سال ادامه دارد. آموزش ابتدايي در این کشور از شش سالگي آغاز شده و به مدت هشت سال ادامه مي يابد در این مرحله ،آموزش شامل برنامه های مهم سطح دبستان است، اگرچه تدریس بیشتر موضوع محور است. سیستم آموزش متوسطه در هند آموزش متوسطه شامل دو سال تحصیلات متوسطه پایین و دو سال آموزش متوسطه بالاتر است.

سیستم آموزش ابتدایی در هندوستان از دومین رتبه جهانی برخوردار است. این سیستم آموزشی از ۴/۱۴۹ میلیون کودک ۶ تا ۱۴ ساله و ۹/۲ میلیون آموزگار، متشکل می گردد.

آموزش حرفه ای

جوانانی که مایل به ادامه تحصیل در هند در مقطع متوسطه نیستند و یا اینکه دوره متوسطه را تمام نکرده اند، اغلب در مدارس فنی و حرفه ای ثبت نام می کنند. برخلاف ایالات متحده ، که سیستم آموزش فنی و حرفه ای بسیار تخصصی نیست و بیشتر مروری بر دانش مربوط به اشتغال است، سیستم حرفه ای در هندوستان کاملا خصوصی می باشد.

دیدن مطلب
دانشگاه فنی بمبئی

آموزش دانشگاهی

سیستم آموزش عالی هند از زمان آغاز به کار در سال 1947 بسیار متمرکز تر شده است و دستخوش تحولات بزرگی است. این سیاست که عمدتاً مبتنی بر سیستم آموزش انگلیس است ، سیاست آموزشی در حال توسعه است.

کمیته کمک های مالی دانشگاه (UGC) که وظیفه توسعه آموزش عالی ، تخصیص بودجه و به رسمیت شناختن مؤسسات در هند را بر عهده دارد ، آموزش دانشگاه را تحت نظارت دارد. شورای ملی اعتبار سنجی و ارزیابی (NAAC) توسط UGC برای ارزیابی دانشگاه ها و کالج های مبتنی بر سیستم رتبه بندی الفبایی اعم از A ++ تا C تشکیل شده است.

ارزیابی و اعتبارنامه به طور گسترده ای برای درک وضعیت کیفیت یک موسسه استفاده می شود و نشان می دهد که نهاد خاص استانداردهای کیفیت مطابق با NAAC را رعایت می کنند.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *