چیزهایی که من در مورد اتریش دوست دارم – چیزهایی که من از آن خوشم نمی آید

نکاتی در مورد اتریش

نکاتی در مورد اتریش

نکاتی در مورد اتریش 

بسیاری از گردشگرانی که به اتریش سفر می کنند تصور تحریف شده ای از این کشور دارند: جاذبه های جهانگردی در مناطق خاصی از سالزبورگ ، وین و سالزکامرگوت متمرکز شده اند ، بیشتر بازدیدکنندگان به مناطق خارج شهر نمی رسند و عده کمی با مردم محلی آشنا میشوند.

در تجارت گردشگری آنها اتریش را به عنوان “مهد موسیقی “ می شناسند.

با این حال ، شما ممکن است بخواهید آنچه را که در مورد اتریش دوست دارید بشنوید و آنچه از آن بیزارید را صرف نظر کنید.

خودتان قضاوت کنید که این میزان تا چه اندازه با برداشت های شما یا افراد دیگر مطابقت دارد.

بیایید مثبت فکر کنیم: چیزهایی که من درباره اتریش دوست دارم

1.) تاریخ و معماری: من از میراث تاریخی که شما را در همه جای اتریش احاطه کرده است ، لذت می برم . شیوه زندگی باروک و حضور در ساختمان های قدیمی چیزی است که اگر در سالزبورگ بزرگ شوید ، مورد توجه شما قرار می گیرد ، اما اینگونه نیست. اتریش همچنین در حال عبور از چندین فرهنگ و قومیت اروپایی است و طیف گسترده ای از سنت ها را به فرهنگ خود اضافه می کند.

2.) ایمنی و مرتب سازی: اتریش مکانی بسیار امن است (سالانه کمتر از 100 قتل وجود دارد) و توجه داشته باشید که به جز معدود مناطق شهری ، بسیار تمیز و مرتب است .

3.) ارزش خوب برای پول: مطمئناً از زمان معرفی یورو -همه از قیمت های بالا شکایت دارند ، اما نشان می دهد که اتریش هنوز نسبت به درآمد متوسط ​​و هزینه زندگی خوب عمل می کند . اگر به این موضوع شک دارید ، رتبه بندی های “کیفیت زندگی” را که مشاور مرکر سالانه برای مجله “اکونومیست” انجام می دهد ، جستجو کنید. وین همیشه در بین 5 شهر برتر جهان قرار دارد.

4.) رویکرد متنوع در آموزش و پرورش: علایق متنوع در بین روشنفکران برای مدرسه 1900 وین معمولی است. علوم ، هنرهای زیبا ، موسیقی ، ادبیات ، فلسفه و علوم انسانی در کنار هم در اتریش آموزش و پرورش را تشکیل می دهند. من فکر نمی کنم که اتریشی ها به خصوص تحصیل کرده باشند (در رده بندی های بین المللی ، ما با نقاط قوت در علوم انسانی و نقاط ضعف علوم به خوبی عمل می کنیم). با این وجود ، روشنفکران برجسته غالباً از زاویه دید کاملاً ویژه ای برخوردارند و در نگرش خود به آموزش ، “کلیات گرایان” کلاسیک هستند.

5.) ارائه فرهنگی: دسترسی ارزان به اپرا ، تخفیف گسترده دانشجویی برای کنسرت های کلاس جهانی در جشنواره سالزبورگ یا Wiener Festwochen ، موزه های هنری نفیس مانند موزه Kunsthistorisches ، آلبرتینا ، یا Palais Lihthtenstein در وین ، یا باله Staatsoper – شست! در انگلیس بلیط برای اجرای دانشجویی غیرحرفه ای یک نمایشنامه (5 پوند) دو برابر گران تر از یک شامگاه در اتاق ایستاده Staatsoper (3.50 یورو) است.

6.) زبان: آلمانی اتریشی زبان مادری من است و دوست دارم از آن استفاده کنم. از لحاظ آلمانی تلفظ بسیار نرم و نرم تر از آلمانی است و در بسیاری از اصطلاحات منطقه ای استعاری و بیانگر آن است. آلمانی هایی که ممکن است آلمانی اتریشی را به عنوان گویش دهقانی در نظر بگیرند و یا به سادگی نسخه بد آلمانی از زبان آلمانی بالا را توضیح می دهند ، باید توضیح دهند که چرا نویسندگان با منشاء اتریشی چنان در جهان ادبیات آلمان کاملاً نمایان هستند.

7.) زیبایی و تنوع طبیعی: باورش آسان است که یک نفر ، آلپ اتریش را به قطعه های دراماتیک پاره کند ، دریاچه ها ، باتلاق ها ، تپه ها و یخچال های طبیعی را از دیگر ویژگی های نمایشی اضافه کند. تقریباً 50 درصد از اتریش جنگلی است و بزرگترین پارک ملی اروپا ( Hohe Tauern ) تنها یکی از چندین کشور در این کشور است. بار دیگر این موضوعی است که من آن را تصدیق کردم – اما شمال غربی اوهایو و شرق آنگلیا مرا اشتباه ارزیابی کردند. هرچه بیشتر از اتریش قدردانی کنم.

8.) رونق گسترده و سنت سوسیالیستی: آخرین بار از دهه 1970 ، مالیات های بالا شبکه ای کارآمد از حمل و نقل عمومی ، فقر اندک ، طبقه متوسط ​​محکم ، خدمات بهداشتی عالی ، بودجه برای هنر و موقوفات موزه ها را تضمین می کنند. و دسترسی به آموزش و پرورش به طور گسترده ای آزاد است (بنابراین شایسته سالاری). طرف خوب مدال (مقایسه با دوست نداشتن).

به دور از تصویر کلی: چیزهایی که من درباره اتریش دوست ندارم

1.) ناهمواری و تعامل: بعد از گذشت چندین سال در انگلیس ، اتریشی ها برای من بسیار بی ادب هستند. این میتواند راننده اتوبوس فریبکار ، یک پیشخدمت در رستوران یا پیرزن عجیب و غریب در قطار باشد – شما هیچ وقت از زبان سوء استفاده یا شکایت در امان نیستید. حداقل مردم آنچه را که فکر می کنند پنهان نمی کنند …

2- هماهنگی و تفکر همگن: از نظر قومی اتریش به مکان متنوع (به خصوص وین) باز می گردد ، اما اتریشی ها به طور کلی بسیار پایبند به “برابری” و پیروی زندگی از یک الگو هستند. افراد غیر سازگار کار خود را میکنند ، اما همیشه باید دلیل آن را توضیح دهند. من انگلستان را نسبت به غوطه وری بیشتر تحمل کردم ، اما ایالات متحده حتی بدتر. من چپ و راست را به همان اندازه همگرایی بیش از حد سرزنش می کنم (به هر حال تبعیض این دو امروز سخت است).

3.) سیگار کشیدن: مردم در همه جا و در همه زمان ها و بدون هیچ گونه تردیدی سیگار می کشند. از آن متنفرم ، اما کمی امید دارم که این امر در آینده نزدیک تغییر کند.

4.) محدودیت ها: اتریش کشور کوچکی است – فرصت های بسیار محدودی را به ویژه برای جوانان فراهم می کند. این امر به راحتی باعث احساس تنگنا می شود ، به خصوص که اتریشی ها تمایل دارند بسیار انعطاف پذیر باشند و از رسیدن به خارج از کشور خود احساس ناراحتی می کنند.

5.) عدم ابتکار عمل: اتریشی ها در همه نسل ها به کمک و پشتیبانی همه چیز از طرق کمکهای مردمی عادت کرده اند. سنت دیرینه سوسیالیستی ، هرگونه مبنای طبیعی برای ابتکار عمل در شخصیت اتریشیها را تضعیف کرده است. فارغ التحصیلان اتریشی پیرترین در اروپا هستند (بیش از 27 سال برای درجه اول خود) ، میانگین سن بازنشستگی در اتریش زیر 60 سال است. با قدردانی من از عدالت اجتماعی: اتریش خیلی پیش رفته است. وقت آن است که برخی موارد آزاد سازی شود.

7.) تفکر محتوایی: در سنت آلمانی ، تمایل شدیدی به تفکر محتوایی (دانش ، ایده آل تست شده به صورت رسمی) وجود دارد ، در حالی که سنت آنگلو-آمریکایی بیشتر به سمت آموزش تفکر خلاق گرایش دارد. هر دو گرایش جوانب مثبت و منفی خود را دارند ، اما در حال حاضر احساس می کنم که اتریش بیش از آنکه شما درباره آن فکر کنید ، بیش از آنچه می دانید است.

تحصیل در اتریش

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *